Jump to content
yek0665

Bubble'ın Günlüğü

Önerilen İletiler

Arkadaşlar Merhaba uzun teraryum kuruluşları araştırmalar yemler herşey halledildikten sonra canlıma kavuşmuş bulunmaktayım :D 

Bu konuda kargodan geldiği gün dahil sonrasındaki benimle olan hayatını ve sorunlarını paylaşacağım, umarım ben gibi yeni hobicilere yardımcı olur.

Yaklaşık 2 gün önce elime ulaştı, teraryum sıcaklığı soğuk alanda 24-25 derece, sıcak alanda ise 30-32 derece arasında değişiyor. İlk geldiği gün strese girmemesi açısından yem vermedim ve hiç elime almadım 24 saat sonra 5 adet un kurdu yedi (bazen uzun süreleri yemediğini araştırmalar sonucu görmüştüm, erken yemesi benim için iyi oldu) :) bugun ise sadece 1 adet yedi.(multivitamin ve d3 calcium ile verilmiştir)

Kafama takılanlar ;

- Sürekli olarak uykulu modunda gece dahi çok nadir çıkıp su felan içip geri giriyor, onun dışında tek yaptığı sıcak magara soğuk mağara arası değişiklikler. Çıkardığımda ise tam bir fırfır hemen kaçma çabaları sağa sola bakma cin gibi teraryuma koyduğum gibi uyku moda geçiyor :D:D bunun sebebi nedir henüz 2 gün olmasından mı kaynaklıdır veya başka bir sebebi mi vardır? yardımcı olursanız sevinirim.

Adı:Bubble morphs: white & yellow sunglow ( dişi - 6 aylık - henüz ağırlık tartımı yapılamadı )

IMG-20171204-WA0002.jpg

IMG-20171204-WA0007.jpg

IMG-20171204-WA0008.jpg

IMG-20171204-WA0009.jpg

tarihinde yek0665 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bence canlınız’da hiç bir sorun yok.
Bizimki geleli 13-14 gün oldu hala yemek yemiyor ve mağradan çıkmıyor.
Yavaş yavaş size alışıcaktır hayırlı olsun :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
emreceyhan34, 5 saat önce yazdı:

Bence canlınız’da hiç bir sorun yok.
Bizimki geleli 13-14 gün oldu hala yemek yemiyor ve mağradan çıkmıyor.
Yavaş yavaş size alışıcaktır hayırlı olsun :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

oo sizinki çok yabaniymiş . Bende diyorum herkes hareketli canlılar felan diyor bizimkisi neden hep uyku modunda diye korkuyordum. İnşallah biran önce sizinkide yemek yemeye ve çıkmaya başlar.Teşekkür ediyorum bu arada sizinkide hayırlı olsun :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yz_BadurZZZ, Bir saat önce yazdı:

nereden aldınız ?

Bende almak istiyorum ahvalar soğumadan

Ben sahibinden.com da birinden buldum. Aslında üreme zamanları olmadığından pek yavru kalmamış oluyor biraz araştırmanız gerekecek kaan abinin elinde varmı şuan bilmiyorum ama bir sorun derim.

arowana heco, 52 dakika önce yazdı:

Canlı çok güzelmiş sağlıkla büyüsün. Bence anlattığınız kadarıyla her şey normal :) telaş yapmaya gerek yok. 

İçimi rahatlattı yorumlar çok güzel :) teşekkür ederim.

bungone, 35 dakika önce yazdı:

umarım hiç bir sıkıntı çekmeden büyür kafesinin bir kısmınıda gördüm tahminimce çok güzel eğer koyabiliyorsanız kafesin fotoğrafınıda koyarmısınız :)

inşallah hepimizinki öyle sıkıntısız büyür. Teraryumum için bu konuya göz atabilirsiniz;

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Guest mr.panic

Canlınınzla güzel günler geçirmeniz dileğiyle, teraryumun dış görünüşünü de paylaşabilir misiniz? Ölçüleri nedir?

Takipteyim, teşekkürler. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bugun rekoru kırdık yemekte 7 adetle şuanki tavan noktamızdayız :) bir kaç sorum olucak ;

1. si yemekle ilgili ne zaman bir yeme sıkıntısı yaşasak bir çözüm buluyorum biraz yemeği azaltmıştı bundan önce düşük kırmızı ışıkta verince yemeye başladı. Sorum şu böyle ruh halleri sürekli değişkenlik gösteriyor mu? mesela çoğu gecko gayet ışıklı sesli ortamda önüne koyuldumu yiyor bizimkisi için yoga ortamı yaratmak gerekiyor :D bu henüz küçük olduğundan mı kaynaklı yoksa ?

2. si yeterince ele alıştığını düşünüyorum hatta ev ortamındakilere gitmezken bana çok rahat geliyor boynumu biraz takıntı yaptı sürekli oturdummu oraya tırmanıp boyun etrafında takılıyor kızım :D sorun bazen eldeyken atlama girişimine giriyor yüksekte olmasına rağmen bir defa düştü ama uzun süre benimle kaldığında elimi kaldırdığımda öyle birşey yapmıyor geri çekiliyor hatta lakin ne oluyosa belli zamanlarda gaza geliyor. Araştırmalarıma göre gecko ölümlerinin geneli düşmelerden kaynaklanıyor. Bu henüz 7 aylık olmasından mı kaynaklı ? ilerleyen zamanlarda bu tavırları ( tehlike içeren ) dahada azalır mı ? çünkü izlediğim çoğu videodakiler böyle bir girişime girmiyor dışardayken bile.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
yek0665, 05.12.2017 - 02:08 yazdı:

Arkadaşlar Merhaba uzun teraryum kuruluşları araştırmalar yemler herşey halledildikten sonra canlıma kavuşmuş bulunmaktayım :D 

Bu konuda kargodan geldiği gün dahil sonrasındaki benimle olan hayatını ve sorunlarını paylaşacağım, umarım ben gibi yeni hobicilere yardımcı olur.

Yaklaşık 2 gün önce elime ulaştı, teraryum sıcaklığı soğuk alanda 24-25 derece, sıcak alanda ise 30-32 derece arasında değişiyor. İlk geldiği gün strese girmemesi açısından yem vermedim ve hiç elime almadım 24 saat sonra 5 adet un kurdu yedi (bazen uzun süreleri yemediğini araştırmalar sonucu görmüştüm, erken yemesi benim için iyi oldu) :) bugun ise sadece 1 adet yedi.(multivitamin ve d3 calcium ile verilmiştir)

Kafama takılanlar ;

- Sürekli olarak uykulu modunda gece dahi çok nadir çıkıp su felan içip geri giriyor, onun dışında tek yaptığı sıcak magara soğuk mağara arası değişiklikler. Çıkardığımda ise tam bir fırfır hemen kaçma çabaları sağa sola bakma cin gibi teraryuma koyduğum gibi uyku moda geçiyor :D:D bunun sebebi nedir henüz 2 gün olmasından mı kaynaklıdır veya başka bir sebebi mi vardır? yardımcı olursanız sevinirim.

Adı:Bubble morphs: white & yellow sunglow ( dişi - 6 aylık - henüz ağırlık tartımı yapılamadı )

IMG-20171204-WA0002.jpg

IMG-20171204-WA0007.jpg

IMG-20171204-WA0008.jpg

IMG-20171204-WA0009.jpg

hayırlı olsun uzun ömürlü olsun 41 kere maşşallah :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@Lux çok teşekkür ederim :) inşallah hep beraber büyüteceğiz. :) 

CyBeRr, 2 saat önce yazdı:

Maşallah :) 

Hem çok güzel bir konu olmuş hem de canlı da çok güzel.

Umuyorum birikte uzun bir ömür geçirirsiniz.

Teşekkür ederim abi inşallah :)

Bu arada sorulara cevap alamadım :D 

yek0665, 15.12.2017 - 00:02 yazdı:

bugun rekoru kırdık yemekte 7 adetle şuanki tavan noktamızdayız :) bir kaç sorum olucak ;

1. si yemekle ilgili ne zaman bir yeme sıkıntısı yaşasak bir çözüm buluyorum biraz yemeği azaltmıştı bundan önce düşük kırmızı ışıkta verince yemeye başladı. Sorum şu böyle ruh halleri sürekli değişkenlik gösteriyor mu? mesela çoğu gecko gayet ışıklı sesli ortamda önüne koyuldumu yiyor bizimkisi için yoga ortamı yaratmak gerekiyor :D bu henüz küçük olduğundan mı kaynaklı yoksa ?

2. si yeterince ele alıştığını düşünüyorum hatta ev ortamındakilere gitmezken bana çok rahat geliyor boynumu biraz takıntı yaptı sürekli oturdummu oraya tırmanıp boyun etrafında takılıyor kızım :D sorun bazen eldeyken atlama girişimine giriyor yüksekte olmasına rağmen bir defa düştü ama uzun süre benimle kaldığında elimi kaldırdığımda öyle birşey yapmıyor geri çekiliyor hatta lakin ne oluyosa belli zamanlarda gaza geliyor. Araştırmalarıma göre gecko ölümlerinin geneli düşmelerden kaynaklanıyor. Bu henüz 7 aylık olmasından mı kaynaklı ? ilerleyen zamanlarda bu tavırları ( tehlike içeren ) dahada azalır mı ? çünkü izlediğim çoğu videodakiler böyle bir girişime girmiyor dışardayken bile.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar tekrardan merhaba :) 

Dün nem mağarası aldım expo nun içinden bir yosun çıktı içinden onu deniyim dedim ama bir kokmuş terranın içi bugun çıkarıp attım direk bu yosunlar hep böyle kokarmı @CyBeRr abi ?

Bir de bugün sonunda tartım yaptım 18 gr geldi bu bana çok az geldi normal midir? gayet güzel besleniyor aşırı çok olmasada günde mutlaka 5 un kurdu veya 5 dubia yiyor.

tarihinde yek0665 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

abi daha dün aksam koydum yosunu nemliydi dibi evet ama kurusu bile kokuyordu yanı böyle rutubetle beraber böyle agır bir koku yani zaten içine birtek ben koydugumda girdi çıktı hemen wcyi hep soğuk alandaki bi mağara içine yapıyor onunda kokusunu ilk nereye yaptıgını farketmediğim için temizlerken ezberledim :D:D 

İyi o zaman 18 gr normalmiş ben geldiğinden beri toparladığını görüyorum ama bi 24 o civarlar bekliyordum 6 7 aylık olmasından dolayı 18 i görünce korktum bir skıntımı var diye içimi rahatlattın saol abi @CyBeRr

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@CyBeRr abi konu kaynadı cevap alamadım :D 

Birde herkese sorum olucak bugun ilk defa bu kadar belirgin bir şekilde yapınca dikkatimi çekti, Kuyruğunu dikip S şeklinde oynatıyor bazen bunun sebebi nedir ? bir şekilde tehdit mesajımı veriyor acaba :D 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

normalde kokmaması lazım. Ya iyi sterilize edilmemiş yada uzun süre kapalı kaldığı için iyice bozulmuş olabilir.

Cevap bu sanırım sorduğun soruyu doğru anladıysam :D 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: alperentozer
      Geckom sabah uyandığımda deri değiştirmişti sadece kafasının üstünde kalmıştı bende cımbız yardımıyla ona yardım ettim kafasının üstündeki büyük parçayı aldım ve bi sorun yoktu aksama kadar gece eve geldiğimde gözü kapalıydı açamıyordu öğlen oldu hala aynı hareket ediyor fakat görmüyor önünü gözü tamamen kapalı lütfen yardım edin 
    • Yazan: KarincaClub
      Leopard geckomun gözünde deri parçası kaldı 1 aydır duruyor nasıl alabilirim
      İltihab değil gibi hiçbir büyüme yok gözün kenarında

• Yazan: dogu
      Geckom yumurtladı, yumurtaları bakabilen birine teslim etmek istiyorum. Nasıl bakacağımı bilmiyorum, internetten araştırdım ama benim karşılayabileceğim şeyler değil. Yumurtalar döllenmiş mi emin değilim ama bakabilen, üretici birine teslim etmek istiyorum. Ankarada yaşıyorum elden verebilirim yumurtaları.
    • Yazan: dogu
      Merhaba, bir leopard geckom var, edineli yaklaşık bir hafta oldu, aldığım kişi daha önce yumurtaladığını söyledi ancak ben üretim amaçlı değil, pet olarak edindim. Geldiği günden beri besleme yapmaya çalışıyorum ama yemiyor. Cımbız ile beslemiş aldığım kişi, kendi başına gidip yemediğini, cımbızla manuel beslediğini söyledi, bir haftadır her gün deniyorum ancak yemek yemedi, teraryumunda saunası, su kabı, yemlerin olduğu bir kap ve mağarası bulunuyor, ısıtıcı sipariş ettim ancak daha gelmedi ben de geçici olarak sıcak su torbası ile teraryumunu ısıtmak gibi bir çözüm buldum, ne kadar işe yarıyor bilmiyorum, un kurdu ve morio ile denedim ancak yemeyi reddediyor. Ne önerirsiniz? Teşekkür ederim. (Edindiğim ilk leopard gecko dolayısı ile yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum) 

• Yazan: Egemen27
      Merhabalar. Şimdi 7 aylık olan Leopar Gekom için güzel bir biyoaktif setup kurmayı planlıyorum. İnternetten özellikle yabancı sitelerden baya araştırma yaptım fakat bazı malzemeleri bulmakta zorlandım açıkçası.
      %60 Topsoil %40 Oyun kumu karışımı bir toprak hazırlamayı planlıyorum. Malzemeleri nereden bulabileceğime dair bir fikri veya deneyimi olan paylaşabilir ise çok memnun olurum. 

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.