Jump to content
tutkufilizli

Tutku Filizli

Önerilen İletiler

Merhaba arkadaşlar ben Tutku Filizli 06.01.1989 İstanbul doğumluyum. Şuanda hala İstanbul da ikamet etmekteyim. İstanbul Ticaret Üniversitesi İngilizce Dış Ticaret mezunuyum. Bunun yanı sıra trainerlık ve groomerlık eğitimleri aldım. Ben kendimi bildiğimden beri evimde hayvan beslemekteyim güncel canlı sayım an itibari ile 43. Sürüngenler ile tanışmam üniversite dönemimde erasmus programı kapsamında gittiğim Amsterdam da başladı. Kaldığım ev arkadaşımın evinde ball pyton, dart frog ve varanus salvadorii vardı. İtiraf etmeliyim ki Varanlara hayran kalmıştım. Birlikte geçirdiğimiz zamanlar beni onlara daha da çok yakınlaştırdı ülkeme döndüğümde "benimde olmalı" dedim. İlk olarak African clawed ve african dwarf frog gibi basit canlılarla başladığım bu aşkımda (çünkü onlar benim için hobi değiller) bana gecko, bearded dragon ve sonrasında da ball python eşlik etti. Bu canlılarımdan kişisel sebeplerden dolayı ayrılmak zorunda kaldım iki yıl kadar ara verdiğim bu canlıları sosyal medya, kaynak ve bir kaç arkadaşım vasıtası ile daha da çok merak edip araştırmaya başladım. Ara verdiğim iki yılın ardından hepinizin de tanıyıp sevdiği yakışıklı oğlum Fabris'i evlat edindim. Sonrası zaten biliyorsunuz..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tekrar hoşgeldin @tutkufilizli abla, bende hobiye ilk african clawed frog ile başlamıştım inanılmaz güzel canlılar, üretmeye çalıştım fakat dişiyi kaybettim sonrasında erkeğide sahiplendirmek durumunda kaldım :( 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tekrar hoşgeldin [mention=1270]tutkufilizli[/mention] abla, bende hobiye ilk african clawed frog ile başlamıştım inanılmaz güzel canlılar, üretmeye çalıştım fakat dişiyi kaybettim sonrasında erkeğide sahiplendirmek durumunda kaldım  

Ben üretmeyi başarmıştım bir çok kez hatta facebook profilimde de sık sık paylaşıyorum. Çok güzel canlılar gerçekten. :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Merhabalar hoşgeldiniz foruma  
Fabris'e de konu isteriz. Öyle bir oğlan konusuz olmamalı  

Hoş buldumm ufak ufak keşfetmeye başlıyorum ileride bir yazı paylaşacağım oğlum ile ilgili. :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Amsterdam'da nereden almış sürüngenleri ? Hiçbir yerinde petshop bile göremedim 

Oralarda ki pet marketlerin çoğunda kedi köpek bile yok. Ev üreticileri var. Büyük ihtimalle öyle bir yerden o dönem sormamıştım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
"Amsterdam'da olan Amsterdam'da kalır" kuralını tek bozan kişi olmuşsunuz  Hoşgeldiniz aramıza

Ahahhahaha o dönemler çok komik misafir aile yerleştirmeleri olmuştu en garip aileye denk gelenlerdendim. Çok teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Hoşgeldiniz Tutku hanım Fabrisin konusunu bekliyoruz en yakın zamanda 

Teşekkür ederim hoş bulduk, en kısa zamanda Fabris ile ilgili bir post paylaşacağım ben paylaşana kadar instagram: @monitorfabris den oğluşumu takip edebilirsiniz. :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Az önce bir haber okudum ve üzüldüm açıkçası. Arkadaşın canlılarına el koymuşlar maalesef. Kendisini tanımıyorum ama burada tanıyan arkadaşlar destek olurlar kendisine diye paylaşmak istedim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sekizli, 45 dakika önce yazdı:

Az önce bir haber okudum ve üzüldüm açıkçası. Arkadaşın canlılarına el koymuşlar maalesef. Kendisini tanımıyorum ama burada tanıyan arkadaşlar destek olurlar kendisine diye paylaşmak istedim.

Haberi nerde gördünüz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fantastikbizenci, 6 dakika önce yazdı:

Haberi nerde gördünüz

Arkadaşın adıyla Google üzerinden arama yaparsanız haber çıkıyor. Haber linkini buraya koymam forum kuralları açısından uygun olmayabilir, bu nedenle link koymuyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fantastikbizenci, 6 saat önce yazdı:

Gördüm çok şaşırdım bina sakinlerinin açıklamalara bak ya

o bina sakini zaten salladığı her halinden belli ses oluyor falan diyor. Sürüngenlerden çıkan sesin senin evini bırak yan odadan bile duyulabilmesi neredeyse imkansız.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.