Jump to content
KorayBcn

Yaşam Alanları (Do It Yourself )

Önerilen İletiler

Arkadaşlar boş kaldığım zaman sahiplenmek istediğim hayvanları araştırıyorum ve onlar için yaşam alanları yapıyorum, işin garip tarafı sahiplenmeyi henüz yapmayacak olmam 

ama inanın bu şekilde kazandığım tecrübe azımsanacak ölçüde değil, burayı kurduktan sonra canlıyı 6 ay yada 1 sene sonra sahiplenebiliyorum, bu sürede işin güzel tarafı hazırladığım teraryumlar muhteşem bir hal alıyor, tabiki önceden yaptığım işler tecrübesizlikten fiyaskoyla sonuçlanıyordu, yaz ve bahar dönemlerinde wc yapıp içine koyduğum canlıların 1 hafta kadar yaşam durumlarını gözlemliyorum (sonra doğaya bırakıyorum), fark etmek gereken en önemli şey ise aynı familyaya ait bile olsalar, canlıların istekleri türe göre değişkenlik gösterebiliyor olması, yapacağınız safehause larda bu olaya dikkat ederseniz canlınız daha sağlıklı olacaktır, sahipleneceğiniz canlıyı iyice araştırıp ONA ÖZEL bir safehause yapmanız gerekmektedir...

bunlar benim hazırladığım birkaç safehause daha fotoğraflamadığım, bana özel kalmasını istediğim yada başka bir teraryuma daha uygun olacağı için içerisinden mazeme alıp dağıttığım teraryumlar var...

IMG-20171204-WA0010.thumb.jpg.083ec8e69ee86b1d9b9f457d6e7b6fb2.jpgIMG-20171215-WA0000.thumb.jpg.ee6eddde7082470e7323c99fe03ec11c.jpgIMG-20171215-WA0001.thumb.jpg.710e2add351661bdca1fab8a40346ef9.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok güzeller gerçekten en güzeli aslında senin yaptığın. Ama sonradan canlı türü değişir ise bozmak sıkıntı olur. Yada yenisini yaparsın onun için de.

Yosunlar için üstten uv veya ampül kullanıyor musun?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@CyBeRr şimdilik bir tanesinde beyaz daylight  kullanıyorum diğeri onun yakınlarında ışık yok diğeride kapalı  balkonda ışık alan bir ortamda gözlemliyorum abi evet en alttaki elle yaptığım teraryum benimde çok hoşuma gidiyor belki emek harcadığımdan bilemiyorum muhtemelen bozmam yenisini yaparım ama yinede bana belli olmaz bozadabilirim :D sizden ilham alıp şimdilik bi tari aldım yarın elime ulaşacak kuru açılımı yada sadece foto çeker atarım L3 bir canlı L5 olana kadar ona da bir terarium hazırlıycam anca oturur torf toprak nem dengesi de sizin videoları bekliyorum :D 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@CyBeRr aşkolsun abi biz ne güne duruyoruz sana tetramorium yada messor structor gönderirdim elimdekilerden, bu arada grammostola rosea red elime ulaştı açılımı çektim birazdan foruma atarım :D  🙌🏻

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
[mention=4]CyBeRr[/mention] aşkolsun abi biz ne güne duruyoruz sana tetramorium yada messor structor gönderirdim elimdekilerden, bu arada grammostola rosea red elime ulaştı açılımı çektim birazdan foruma atarım   

Şunlara bir alışayım yeni türler de ekleriz :) teşekkürler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok güzeller gerçekten, ellerinize sağlık. Ben bu işin çok acemisi olarak bir kaç şey sormak istedim; bu yosunları nerden buluyorsunuz, tam olarak hangi cins yosun olarak geçiyor? Bir de bitkilerin güzel yetişmesi için özel bir ışık kullanıyor musunuz?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: baranuslu
      Crested geckomun teraryumu için pet shoptan böyle bir şey aldım, pet shoptaki kişi "mango kökü" dedi  ama bu bir mangrove kökü mü yoksa yati kökü mü emin olamadım. Birkaç kez kaynar suya koydum ve suyun rengini sarı yaptı, teraryumuma eklemek için ne yapmalıyım? 

• Yazan: akudra
      Merhabalar,30x30x30 boyutunda veya o civarlarda teraryum arıyorum.
      pleksiden kendi imal edebilen arkadaşlar varsa onlardan da alabilirim.
    • Yazan: Kuzeyoz
      Elinde 30 30 45 teraryum satan varsa ulaşabilir mi? veya cam teraryum yapan tanıdığınız var mı.
    • Yazan: pelinist88
      Merhabalar,

Elimde 30x30x30 cm ve 20x20x30 cm exo terra marka teraryumlar var, taşındığım ve artık kullanmadığımız için satıyorum. 575 tl ve 500 tl aklımdaki fiyatlar. Bunlar dışında exo terra suluk, kaya ve ısıtıcılı kaya vs mevcut elimde. İsteyenler mesaj atabilir. 

• Yazan: Nurullah
      Merhaba forum, tanıdığım bir pleksi kesim atölyesi ile anlaşarak teraryum üretip sizlere sunmaya karar verdim. Fiyatları elimden geldiğince düşük tutmaya çalışıyorum, ben de hobimizin içindeyim ve pahalılıktan sizler gibi ben de şikayetçiyim. Öncelikle sizlere sipariş vermeniz halinde nasıl bir yol izleyerek siparişinizi hazırlayacağımdan bahsedeyim:
      - İlk olarak bana whatsapp ya da forum üzerinden ulaşarak siparişinizin boyutlarını bildirmeniz gerekiyor.
      - Bildirdiğiniz boyutlara ait ücretin ödemesini önden almam gerekiyor çünkü kesim için de benden peşin para istiyorlar.
      - Ardından kesilen ve teraryum haline gelmesi için hazır hale gelen malzemeleri birleştirerek sizlere gönderebileceğim duruma getiriyorum. (İsterseniz parçalı halde sizlere gönderim sağlayabilirim, siz birleştirirsiniz.)
      - Dilediğiniz kargo şirketi ile sizlere karşı ödemeli olarak ya da eğer mümkünse otobüs ile gönderim sağlıyorum.
      Yer: Ankara

ÖRNEK Teraryum Fiyatları: 
      (En)x(Boy)x(Yükseklik)
      10x10x10 -> 50₺
      20x20x20 -> 100₺
      20x30x20 -> 150₺
      20x40x20 -> 200₺
      30x30x30 -> 300₺
      30x30x45 -> 400₺
      45x45x60 -> 700₺
      Pleksi Kalınlığı -> 3mm
      İsteğe özel boyutlarınız için whatsapp üzerinden size özel fiyatı veriyorum.

NOT: Fotoğraf eklemek için elimdeki siparişlerin kesimini ve birleştirmeyi bekliyorum. En yakın zamanda fotoğraflar eklenecek.
      *Siparişlerinizi kendi canlım için hazırlıyor gibi hazırlıyorum.
      *Özel mesaj atarak whatsapp iletişim numaramı isteyebilirsiniz. (Sorularınızı özel mesaj olarak da cevaplayabilirim.)

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.