Jump to content
BaranKocakaya

Bilgiye Ihtiyacım Var Grammostola Rosea Red

Recommended Posts

Selamlar , sevgiler ... ben ilk hobim olarak Grammostola rosea red aldım ve yaklaşık 2 gün sonra falan gelicek ... yem olarak morio kurdu (küçük boy ) sipariş ettim ( tarantula sling ) merak ettiğim sorular : 
1 - bu torf normal çiçek torfu ve coconut tozu ile karıştırıcam değil mi ? 
2 - nem olarak bazı yerlerde %70- %75 diyor bazı yerlerde %45 - %50 diyor tam olarak % kaç ? 
3 - yem olarak şimdilik tek tür yeterli mi ve haftada kaç kere yem vermeliyim ? 
4 - kabuk atma kaç ayda veya haftada bir ?
5- ve fotoğraftaki gibi kaloriferin üstünde tutiyim mi ? (oda sıcaklığım şuan 21 derece gibi herhalde :D )
yanıtlarsanız sevinirim arkadaşlar

kalori.jpg

Rosea fazla nem sevmez 40 civarı yeterli olucaktır kabuk zamanı 70-80 e çıkarabilirsiniz canlının boyutuna göre farklı yemlerle beslemek daha iyi olucaktır fotoğraftaki masaya koyabilirsin kaloriferin üstünde iyi olmaz

Sling için sağdaki daha uygun birde nrm ve su için çok az bir köşeye su sıkabilirsin 

sevgili baran tezkaya . öncelikle sunu söylemek istiyorum biliyorsunki sana 18 yasından ufak oldugundan dolayı satış yapmadım . hatalar silsilesi içerinde arkadaşın hasan yavuz sling alırken kargo bilgisinde senin telefonunu verdi. 

bu tür vakalar ile cok fazla karşılaştıgımızdan olayların hep farkında olsakta pek ses etmiyoruz . bu aptal oldugumuzdan degil tabi .

bu postunu  gördüğümde sırf canlıya acıdıgımdan bir farklılık yaratıcam  0543 777 77 61  den  wp  uzerinden ulas  bilgilendirme yapıcam . ayrıca yem ve torf   zaten gönderiyorum slingle beraber .

• Thanks 1

İyice araştırıp yerini düzgün bir şekilde hazırlamadan lütfen alım yapmayalım. Herkes Sercan abi gibi bilinçli satış yapmıyor maalesef. 

• Like 3