Jump to content
fireman

Grammastola Rosea Red Çiftleştirme Üretim Süreci

Recommended Posts

Evde belgesel keyfi olmuş seninkisi ya çok güzel paylaşım eline sağlık :) yavrularda sağlıkla büyür inşallah

• Like 1

Satılık mı
waow çok güzeller.Ne zaman satcan ?
İlanlarda grammastola rosea red diye ilanı mevcut arkadaşlar zaten

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

volkanbozkurt, 02.01.2018 - 15:57 yazdı:

Satılık mı

geckolizim, 02.01.2018 - 16:56 yazdı:

waow çok güzeller.Ne zaman satcan ?

Arkadaşlar burası üretim bölümü burda üretilmiş olan her canlı satılık değildir sadece ilanlar kısmındaki canlılar satıştadır.

satılık kaldımı acaba hala.. 5369625577
Tükendi malesef

sling grammastola rosea varmı
Malesef tükendi . Burası üretim bölümü . İlanları takip edebilirsiniz .

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Phlú
      İnternette birinden l6 Psalmopoeus Irminia buldum. Fiyata 200 tl dedi. Bu boyuta bu fiyat uygun mu? Ve hobiye yeni başlayacağım genel bilgileri okudum ama besleyen birinden tavsiye almak iyi olur. Tavsiyeleriniz neler?

• By Absolution
      Merhabalar, arkadaşlar yabancı forumlarda geziniyorum da bir yazı geldi karşıma ilginç geldi sizce doğruluğu nedir sizlere sormak istedim

Şimdi yazıda değinildiğine göre tünel türleri eğer kendi tünelinin içinde kabuk atarsa tekrar yemek vermek için gereken 1 haftalık bekleme sürüsenin doğru olmadığını hayvan yemek yemeğe hazır olduğunda kendiliğinden kabuğunu dışarıya yuvanın dışına attığında hazır olduğunu söylüyor hatta adam 3 günde filan beslemiş doğruluk payı nedir sizce
    • By Absolution
      Bir sorum var tarantulanin ultimate molt olduğunu nasıl anlarım
    • By Wendora35
      Bu konuyu bütün tarantula besleyen hobiciler ve yeni başlayan veya başlayacak olanlar için yazıyorum umarım yazının sonunda aklınızda soru kalmaz, gördüğüm bütün problemleri veya soruları cevaplayacak bir yazı olacak.

Öncelikle sling tarantulalardan ve yeni başlayanlardan başlayacağım.

En genel soru olarak sling tarantulam neden yemek yemiyor?

Sling tarantulanız veya başka bir boy fark etmez yem yememesinin birkaç sebebi vardır.

1.Öncelikle attığınız yem onu korkutmuş ve büyük gelmiş olabilir bu durumda tarantulanız kaçacaktır.

2.tarantulanız tok olabilir

3.Tarantulanız kabukta olabilir burası önemli daha sonra deyineceğim.

Sling tarantulanın yaşam alanı nasıl olmalı?

1.Yaşam alanının büyük olmaması çok önemli strese girmesine sebep olur fazla dekor olmamalı attığınız yemi takip edemeyebilirsiniz. Tarantulanızın istediği kadar nem olmalı bunu araştırmış olmalısınız torfu kuru bırakmamalı veya çamur gibi yapmamalısınız.

2.BURAYI BÜYÜK HARFLERLE YAZIYORUM ÖNEMLİ LÜTFEN SLİNG TARANTULANIZA SU KABI KOYMAYIN içine düşüp boğulabilir su ihtiyacını karşılaması için nem yaparken kenardan dökerek plastiği veya camı ıslatarak yapabilirsiniz su ihtiyacını ordan karşılar su kabı çok istiyorsanız çok az bir miktar şişe kapağına dökerek koyabilirsiniz ama az olması önemli

Tarantulamı yeni bir yaşam alanına geçirdim torfu kazdı veya torfa inmiyor?

Öncelikle yeni yaşam alanına geçirdiğiniz tarantula yaşam alanına alışma süreci geçirir bu süreçte farklı hareketler sergileyebilir bunda bir sorun yoktur dürtüp strese sokmaya gerek yok

Tarantulanın kabuk süreci nasıldır? Veya Tarantulam kabukta mı?

Bu en önemli konulardan biri öncelikle tarantulanızın kabuk dönemine girdiğini anlamanın birkaç yolu vardır.
      Yemek yemeyi keser abdomeni koyulaşır hareketleri yavaşlar ve ağ örmeye başlar
      Bu durum tarantulanızın boyuna göre 1 hafta veya 1 ay sürebilir tarantulanız yem yemiyorsa büyük ihtimal kabuktadır ve dürtülmemesi gerekir. Kabuk döneminde nemi biraz daha arttırabilirsiniz.

Tarantulam kabuk attı ne yapmalıyım?

Öncelikle hemen beslememelisiniz yeni kabuk atan tarantulanın dişleri yumuşaktır ve diş kaybına uğrayabilir slinglerde 5 gün adult tarantulalarda 1 hafta 10 gün beklemek gerekir.

Tarantulam kabuk attı fakat bacağı veya dişi çıkmadı?

Öncelikle nadirde olsa tarantulanızın kabuktan sonra bacak kaybı olabilir bunu önlemek için alanı nemli tutmanız önemli tarantulanızın bacağı çıkmazda bir sorun olmaz diğer kabuklarında tekrar çıkacaktır fakat diş biraz sıkıntı eğer dişi olmazsa yemek yiyemeyebilir ve buda bir sonra ki kabuğa kadar ölüm demek olabilir.

Tarantulam yer türü fakat torfu kazıyor ağaç türü ama mağara kazıyor yer türü ama aşşağı inmiyor? Gibi sorular

Öncelikle ne yapacağı tamamen tarantulanıza bağlıdır sizin yapmanız gereken tek şey ihtiyacını karşılamanız ağaç türüyse dallar koymanız veya tünel türüyse torfu yüksek tutmanız gibi bundan sonrası tarantulanıza bağlıdır ve tarantulanız mutsuz olacağı bişey yapmaz ağaç türüyse mağarasından çıkmayabilir veya yer türüyse torfu kazabilir bu bir problem teşkil etmez.

Tarantulamı nasıl beslemeliyim?

Öncelikle tarantulanızın yemi yediğini görmek ve bilmek çok önemli sling ise yemi çok yakınına atmanız işini kolaylaştıracaktır ve dikkat edin un kurdu veya herhangi bir böcek torfun içine kaçabilir ve bu miteyi tetikleyebilir. Attığınız yem tarantulanız tarafından yakalanamaz ve torfun içine girerse ölüp mite yapabilir buna dikkat etmeliyiz üstte belirttiğim gibi büyük yemler atmamalıyız tarantulanızın türüne veya kararına bağlı olarak kendinden büyük bir yeme içgüdüsel olarak atlayabilir fakat atladığı yem ona zarar verebilir.
      BURASI ÖNEMLİ!
      Tarantulalar 1 yıl kadar yem yemeden yaşabilen hayvanlar, eğer yem yemezse kaygılanmayın ve yemesi için zorlamayın tam tersine yememesine ve strese girmesine sebep olursunuz yemi atıp bırakmayın yemezse geri alın 3 günde bir deneyebilirsiniz bu noktada tarantulanızın streste olmaması önemli
      Power feeding çok ayrıntılı bir konu bunu yapıp yapmamanız sizin kararınız buna burda deyinmeyeceğim.

Sakin bir tür aldım fakat çok agresif? Veya
      Agresif bir tür aldım fakat çok sakin?

Öncelikle her tarantulanın türü olsada kendi içinde bir davranış mekanizması vardır ve bu her tarantulada farklılık gösterir sakin denilen bir tarantulanın agresif çıkması veya tam tersi normal bir olaydır

Tarantulam çok hareketsiz acayip birşekilde duruyor veya hastamı? Gibi sorular

Öncelikle ben hasta olan tarantula görmedim. Yine tarantulanız kabukta olabilir veya öyle durmak istiyor olabilir onla sürekli uğraşmamalı ve hareket ettirmeye çalışmamalısınız. Eğer bahsettiğiniz adult bir tarantulaysa her tarantula doğar ve ölür tarantulanızın yaşam süresi dolmuş olabilir.

Tarantulam ne kadar sürede büyür?

Tarantulanızın büyüme süresi öncelikle türüne, yem yeme sıklığına ortam nemine ve sıcaklığına göre değişiklik gösterir bu konu hakkında kesinlikle net bir şey söylemek doğru olmaz

Yazı bana aittir izin almadan lütfen paylaşmayınız.

Bu konu altına sorularınızı ve düşüncelerinizi paylaşbilirsiniz unuttuğum yerler olabilir. Olabildiğince bütün soruları cevaplamaya çalıştım bence faydalı oldu bu konuyu olabildiğince fazla hobiciye ulaştırmak çok önemli Türkiye’de kısmen yeni başlayan bir hobi ve çok fazla hatalar yapılıyor lütfen herhangi bir hayvan almadan önce onun hakkında araştırma yapın ve gerçekten bakmak istiyorsanız alın.

İYİ HOBİLER!

• By EMEGEN
      beslemeyi dışarıdan aldığımız veya bulduğumuz böcekler ile yapmanın bir zararı var mıdır?

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.