Jump to content
Misafir

Geckom Uyuyor Mu, Yoksa.

Önerilen İletiler

Misafir

merhaba. dün akşam saat 8 gibi geckom gözlerini tam olmasa da kapattı ve uyur gibi öylece durdu. uyuyordur diye çok rahatsız etmedim, ertesi sabah saat 7'de hala uyumaya devam ediyordu. Şimdi okuldan geldim, 1 un kurdu ve 1 morio verdim, morio'nun kafasını eziyorum, canlıyı geckoya zarar vermeyecek hale getiriyorum ve bütün veriyorum. Bunu yaptıktan ve gecko yemlerini yedikten sonra yine nem kabının içine girdi, gözlerini uyur gibi yarı kapattı. Tecrübem çok az, bu normal bir durum mu, yoksa herhangi bir sıkıntısı mı var, bilebilen yazabilir mi? Eğer detay isterseniz anlatabilirim, yeter ki yardımcı olun. teşekkürler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Canlıyı ne zamandır besliyorsunuz? Uzun süredir aktifti de dün mü uyumaya başladı?

Benim çöl türü geckolarda bilgim pek yok ama muhtemelen böyle detayları soracaktır bilgili kişiler, muhtemelen kafesin ve geckonun fotoğraflarını da görmek isteyeceklerdir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Misafir
Montium, Bir saat önce yazdı:

Canlıyı ne zamandır besliyorsunuz? Uzun süredir aktifti de dün mü uyumaya başladı?

Benim çöl türü geckolarda bilgim pek yok ama muhtemelen böyle detayları soracaktır bilgili kişiler, muhtemelen kafesin ve geckonun fotoğraflarını da görmek isteyeceklerdir.

Nevermore, 12 dakika önce yazdı:

ısı kaç derece ve fotoğraf lütfen

Isı ortalama 25 derece, mağaranın altında ısıtıcı ped var. Daha önce böyle görmemiştim canlıyı, bu son zamanlarda fazlasıyla uyumaya başladı. Acaba morio kurdunu tek parça verdiğim için olabilir mi bu sıkıntı? Alakası var mıdır?

26733544_329615917537927_2985373091537875870_n.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
geckolizim, 35 dakika önce yazdı:

geckonun yediklerini sindirmesi için mi ısıyı arttırması lazım yoksa 25 uygun mu

Isı yeterli değil 25 derece de kış uykusuna yatabilirler. Ortam ısısı 29 derece civarı olmalıdır. Sindirim için ısıtıcı ped yeterlidir, ortam sıcaklığı değil.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Misafir
Nevermore, 20 saat önce yazdı:

Isı yeterli değil 25 derece de kış uykusuna yatabilirler. Ortam ısısı 29 derece civarı olmalıdır. Sindirim için ısıtıcı ped yeterlidir, ortam sıcaklığı değil.

ısıtıcı ped zaten kullanıyorum, nasıl ortam ısısını artırabilirim?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
berkdemirag, 36 dakika önce yazdı:

Sıtrafor bie kutuya koyabilirsin inkübatör vidyosu var sürüngen dostların orda ki kaplar gibi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
berkdemirag, 38 dakika önce yazdı:

Daha büyük çaplı bir ısıtıcı ped koy ve ya watı yüksek

tarihinde geckolizim tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
berkdemirag, 41 dakika önce yazdı:

Teraryum yerdeyse yerden yüksek bir yere koy yerden soğuk almasın

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle bu tarz ölçümler için problu veya normal bir termometre edinin ısıtıcı padin olduğu taraf 29-34 derece arası olması lazım en azından mağara içi. Soğuk alan için 25 derece yeterli bir sıcaklık. Eğer ısıtıcı pad nem mağarasının altına kadar ilerliyorsa nem mağarasınıda soguk bölgeye alın. Genel olarak sıcaklık 25 derece olsa dahi en azından bir mağara içi 29 üstünü görsünki yeteri kadar kendini ısıtabilsin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Misafir
yek0665, 6 saat önce yazdı:

Öncelikle bu tarz ölçümler için problu veya normal bir termometre edinin ısıtıcı padin olduğu taraf 29-34 derece arası olması lazım en azından mağara içi. Soğuk alan için 25 derece yeterli bir sıcaklık. Eğer ısıtıcı pad nem mağarasının altına kadar ilerliyorsa nem mağarasınıda soguk bölgeye alın. Genel olarak sıcaklık 25 derece olsa dahi en azından bir mağara içi 29 üstünü görsünki yeteri kadar kendini ısıtabilsin.

merhaba. termometreyi bilerek spğuk kısma koydum ve ortalama 25-26 dereceleri gösteriyor. ısıtıcı watt kare şeklinde,5w gücünde ve mağaranın tam altına değil de, önüne doğru koydum, girişi ısıtıyor. çünkü mağara altındayken de hayvan mağara içinde uyumuyordu, dışarıda uyuyordu. ben de o ısıyı daha iyi hissetsin diye önüne aldım magaranın. kullandıgım termometre akvaryum termometresi bu arada.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Reklam gibi olmasın ama internette cüzi miktara var ben 13 tlye almıştım onlar daha hasas oluyor bazen normal termometreler yanlış gösteriyor. Hem akvaryum dışında olur ekranın hemde iki tarafında veya mağara içininde ısısını ölçebilirsin :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Ardacan
      İş yerimizin içinde buldum. Kesinlikle uçamıyor kanatlarını kontrol ettim bir sıkıntısını göremedim yavru diye düşünüyorum. Kutuya koyup gözetimimde olacak açık bir alana bıraktım, hiçbir yuva, gelen giden kuş, ötme vs. olmadı bende iş dönüşünde yanımda getirdim. Muhabbet kuşlarımla aynı kafese koymak yerine ( 1 kafesim var) ve zaten fazla kalmasını planlamadığım için (uçana kadar) kutuya koydum içine kapak ile su koydum kuş yemim var fakat yiyebilir mi bilmiyorum ne vermek ne yapmak lazım? Olabildiğince sıcak tutucam haşlanmış yumurta, kuş yemi falan vermeyi denicem bilenler varsa yardımcı olur musunuz. Ayrıca lütfen "keşke doğasına bıraksaydınız" ,"yuvası vardır" ,"bıraksanız annesi babası gelip ilgilenirdi" gibi yorumlar yapmayın. Dediğim gibi zaten bekledim aradım ama ne gelen oldu nede bi yuva bulabildim.

VID_20231004_200826.mp4
    • Yazan: alperentozer
      Geckom sabah uyandığımda deri değiştirmişti sadece kafasının üstünde kalmıştı bende cımbız yardımıyla ona yardım ettim kafasının üstündeki büyük parçayı aldım ve bi sorun yoktu aksama kadar gece eve geldiğimde gözü kapalıydı açamıyordu öğlen oldu hala aynı hareket ediyor fakat görmüyor önünü gözü tamamen kapalı lütfen yardım edin 

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.