Jump to content
geckolizim

Meyve Sineği

Önerilen İletiler

Meyveleri ılıman ve sıcak mevsimlerde dışarıda bırakırsanız gelip yumurtlayabilir çeşitli meyve sinekleri türleri. Aldığınız ılıman ve sıcak iklimden gelen meyvelerde (muz mesela) yumurtalar zaten mevcut olabilir, buzdolabı yerine dışarda bırakılırsa adete "oluşuyormuş" gibi meyve sinekleri çıkabilir. Ancak bütün bu sinekler mükemmel şekilde uçarlar.

Uçamayan mutasyonlu meyve sineklerini satın almalısınız (D. hydei ve D. melanogaster türüdürler genellikle). Türkiye'de bulmak zor, canlı yem ilanlarınıt takip etmelisiniz. Biyoloji departmanlarında tanıdığınız varsa onlardan sinek bulmanız da mümkün olabilir (D. melanogaster deneylerde kullanılır çoğunlukla). "Terraristik kleinanzeigen" gibi sitelerdeki satıcılardan alanlar var. Bunu yapanlar genelde tarantula, mantis, sopa böceği vs. getirten kişiler. Onların ilanlarını bulup sorabilirsiniz meyve sineği de getirtip getirtemeyeceklerini. Kendiniz de alabilirsiniz ama gümrüğe takılma riski var, önermem.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Guest Enes G.

Ben halettim o işi @LuCifeR 😁 500 kap kültür stokladım lazım olur diye 😁

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
CyBeRr, 17.01.2018 - 23:06 yazdı:

@raven de de vardır. Ne güzel sinekçiler çoğalıyor 😂

Sinek her eve lazım :D Bir de şu mite olayına kalıcı çözüm bulabilsem.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
raven, 10 saat önce yazdı:

Sinek her eve lazım :D Bir de şu mite olayına kalıcı çözüm bulabilsem.

Kaplarda sinek ölüsü olmazsa mite neredeyse hiç göremiyordum ben, eğer sinekleri yaşlanıp ölmeye bırakırsam mite kaynıyordu. Belki sizdeki durum da aynıdır, tabi azcık mite bile nymph omurgasızlara tehdit ise napılabilir pek bilemiyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Montium, 12 saat önce yazdı:

Kaplarda sinek ölüsü olmazsa mite neredeyse hiç göremiyordum ben, eğer sinekleri yaşlanıp ölmeye bırakırsam mite kaynıyordu. Belki sizdeki durum da aynıdır, tabi azcık mite bile nymph omurgasızlara tehdit ise napılabilir pek bilemiyorum.

Aynen kültürü çok tutmayıp, sürekli tazeleyince pek olmuyor mite ama bazen zaman olmuyor veya unutuluyor o zaman hiç kaçırmıyorlar. aslında beyaz mite lar kültürü çökertmek ve beni sinir etmek dışında tehlikeli değiller. Kırmızı mite gelmesin yeter :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
raven, 20 saat önce yazdı:

Aynen kültürü çok tutmayıp, sürekli tazeleyince pek olmuyor mite ama bazen zaman olmuyor veya unutuluyor o zaman hiç kaçırmıyorlar. aslında beyaz mite lar kültürü çökertmek ve beni sinir etmek dışında tehlikeli değiller. Kırmızı mite gelmesin yeter :)

Kırmızı mite sadece tropik iklimlerde sürüngen kanıyla besleniyor sanıyorum, Türkiye'de, hele ki böcek kültüründe olacağını sanmam (tabi tamamen yanlış bilmiyorsam :ph34r:).

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
saydemir, 11.06.2022 - 18:52 yazdı:

Evet elimde drosophylla hydei türü uçamayan meyve sineği mevcut.

selam bana ulaşabilir misiniz 05538753566

LuCifeR, 16.01.2018 - 21:05 yazdı:

Bir ara enesle çok aradık kültürü fakat bulamayınca pes ettik :)@saydemir hocamda olabilir belki

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Guest JumpingSpider
saydemir, 11.06.2022 - 18:52 yazdı:

Evet elimde drosophylla hydei türü uçamayan meyve sineği mevcut.

Hala drosophylla hydei sizde mevcutsa size ulaşabileceğim bir mail adresi yazar mısınız?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.