Jump to content
katilayi

Kabuk Atma Süreci

Recommended Posts

Her yerde kabuğa girecek hayvandaki belirtiler yazılmış ama bu döngünün zaman aralıklarını bulamadım böyle bir bilgi mevcut mu ? yani kendimden örnek vereyim l3de haftada 1 beslediğim tarantula l4e ne zaman geçer ? Ne zaman l3 olduğunu bilmiyorum sormak istediğim siz bugün l3 oldu gibi düşünüp l4 ne zaman olur tahmin edebilir misiniz ?

Guest Enes G.

Belirli bir zaman periyodu bulunmaz. Tamamen çevresel faktörler ile alakalıdır. Isı,nem,beslenme,stres,aydınlatma vb.

süreci hızlandırmak canlıda sorun olur bir an önce büyüsün istiyorum yanlış mı acaba ? 

eğer canlı için sorun olmazsa en uygun koşulları yazar mısınız ? @Enes G.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By deaply
      WhatsApp Video 2020-06-24 at 11.49.45.mp4
    • By Prime
      İyi günler,
      L3 bir Holothele İncei'm var. Bugün besleme günüydü fakat ne kadar denediysem de yemedi. Ve hareketleri azalmıştı. 1 saat öncesinden itibaren renginin soluk olduğunu ve bacaklarının uçları haricinde tüysüz olduğunu fark ettim. Ve bacaklarını toplayıp içine kapanmış. Yemek yemediği zaman, abdomeni de gayet iri olduğu ve hareketleri azalmaya başladığı için kabuğa hazırlandığını sandım (belki de öyleydi). Ama şimdi pembe-beyaz renklerde ve neredeyse hiç hareket etmiyor. Beslemeyi denediğimde saat 19.00-20.00 arasıydı, 1-1 buçuk saat içinde kabuk atabilir mi? Çünkü kabuk attıktan sonra pembe-beyaz renklerde ve tüysüz olduklarını biliyorum.
      Yardımcı olursanız sevinirim.

• By Yılmaz Kayra Yavuz
      Selam L1 boyutunda yoldan geleli 2 gün olmuş tarantulam var yemek vermeye çalıştığımda ya kaçıyor yada umursamıyor sizce tok mu yoksa stresten mi cevaplarsanız çok mutlu olurum
    • By KorayBcn
      Benim rosea çok hızlı bir biçimde kabuk atmaya devam ediyor neredeyse ayda 1 kabuk şimdi yine kendine yataklık hazırlıyor bir de rosea sakin derler yerinde durmuyor bu dengesiz   

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.