Jump to content
Ali58

Tarantulamın Arkası Siyahlaşmış

Önerilen İletiler

Abilerim kardeşlerim sling tarantulamın arka kısımı baya siyahlaşmış bu gün farkettim şuan dahada kararmış yuvarlak şekilde bir sorun mu var acaba yoksa kabukmu atacak?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Raghib Moghol, 3 dakika önce yazdı:

Benim slinglerimde de olmustu. Sanirsam bunlar bombalamak icin kullanilan tüyler ben dokundugumda elime yapismislardi. Kesin bir bilgi degildir sadece kendi tecrübem ve tahminim.

Teşekkür ederim yinede değerli yorumunuz için .

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

o yetişkin tarantulalarda da var fakat daha az farkediliyor sling için normal bir durum kabuk atıp atmadığını anlamanın başka  yolları var ama bahsettiğiniz şeyin kabukla bir alakası olduğunu düşünmüyorum bu konuda daha detaylı bilgi verebilecek üyeler var fakat normal bir durum olduğunu söyleyebilirim endişelenecek bir durum yok gibi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KorayBcn, 3 dakika önce yazdı:

o yetişkin tarantulalarda da var fakat daha az farkediliyor sling için normal bir durum kabuk atıp atmadığını anlamanın başka  yolları var ama bahsettiğiniz şeyin kabukla bir alakası olduğunu düşünmüyorum bu konuda daha detaylı bilgi verebilecek üyeler var fakat normal bir durum olduğunu söyleyebilirim endişelenecek bir durum yok gibi

Sağolun içim rahatladı :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hamori tarantulam sling boydan beri kabuk atma sürecine girdiğinde abdomen önce bu şekilde siyahlaşmaya başlıyor, ardından bu siyahlık tüm abdomene yayılıyor. Boyuna göre de 30 ila 45 gün içinde kabuk atıyor. Benim tecrübem bu durumun kabuk değişim sürecine girildiğini gösteriyor. Bu süreçte ara ara yem teklif edin, bazen aç kaldığı için süreç çok yavaşlayabiliyor. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tarantulan sling boyda bu normal bi durum kabuk attıkça orada tüyler oluşacak şuan ise kabuk atmaya yakın slinglerde orası siyahlaşınca kabuk atma gözlemlenebiliyor.Teşekkürler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.