Jump to content
Arif Emre

H. Petersii

Önerilen İletiler

Bi kaç forumda falan araştırma olsun youtubeda ki videolar olsun onlarla h.petersii hakkinda biraz bilgim oldu fakat ben beslemesini yaşam alanını falan yer türü tarantulaya çok benzettim acaba aralarındaki farklar nedir birisi bana açıklayabilir mi 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: sameti42
      Bütün arkadaşlarıma selamlarr.. Türkiyenin sürüngen ansiklopedisi yazan yerine.. Vahşi doğadan canlı alınmaz alınırsa yaşayamaz ölürrr ölürrr... yazısıyla değiştirmeyi teklif ediyorum.. O kadar fazla halen vahşi doğadan alınıp bune bune türü ne beslenirmi, bu ne yer ki ne içer ki diyen varki.. Sonu gelmiyor..Aramıza çok yeni katılan arkadaş var normal.. En tepeye sabitlensin bu yazıı... Doğasından bir hayvan türü ne olursa olsun ASLAA ALINAMAZZ!! (Karınca mevzusunu bilmiyorum onun dışında söylüyorum bunları).. Sadece esaret altındakileri besliyoruz.. Canım hobidaşlarım hepinizi seviyorum 😉😉❤️❤️
    • Yazan: visnevotka
      Arkadaşlar iyi günler. Bu 2 canlı için bir ısıtıcı ampul almak istiyorum. 10-25w arası. İstanbuldayım. Nerden temin edeceğimi bilen veya elinde olan varsa ulaşabilir mi lütfen?
    • Yazan: KorayBcn
      Hemiscorpidae ailesine ait Liocheles Australasiae türü bu akrep
      - Hindistan , Bangladeş , Cin , Kore , Taylan , Vietnam , malezya , Filipinler , Mariana Adaları , Endonezya , Avustralya , Papua Yeni Gine , Solomon Adaları , Yeni Kaledonya , Fiji ,                 Tonga  , Samoa ettik Fransız Polinezyası'nda bulunur .
      -Boyları 2cm-3cm arasındadır

-Parthenogenic yani eşeysiz olarak üreyebilirler
      -L2 den yetişkinliğe geçiş süreleri yaklaşık olarak 9 aydır.
      -Küçük bir tür olduğu için yavru hamam böcekleri, çekirgeler, micro un kurtları ile beslenmelidirler ancak diyetleri arasında termitlere hayır demezler.
      -Birden fazla (çoklu) yaşayabilirler, yavruları ile sıkıntı yaşamazlar ancak tedbiri elden bırakmamak lazım.

-Yumuşak huylu ve sakindirler genelde saklanırlar bulundukları alandan sıkıntı yaşamazlar ise 1 ay çıkmayabilirler.
      -Yaşam alanları hazırlanırken torf, hindistan cevizi lifi ve turba yosunu kullanımı uygun olacaktır.
      -Yaklanmayı sevdiklerinden ağaç kabukları ve taşlar kullanılmalıdır.
      -Sıcaklık aralığı 24c ila 33c derece olmalıdır
      -Nemi fazlaca sevdiklerinden %60-%90 cıvarı nem olmalıdır
      -Çok dayanıklı olduklarından bu değerlere direnç göstereceklerdir.

araştırma https://reptula.com/ adresine ve şahsıma aittir izinsiz kopyalanamaz...!

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.