Jump to content
Madmet

Lütfen Yardimci Olun

Önerilen İletiler

Uzun zamandır tarantula beslemeye başlamak istiyorum ancak bir türlü kolay bir tür bulamadım. İlk olacağı için g.rosea yı seçtim. Sonuçta besleyeceğim hayvana eziyet etmek istemiyorum. Max 100 tl lik bir bütçem var. Sitedeki oldlar yardımcı olsun lütfen. Whatsapp dan mesaj atabilirsiniz. 

05432247396

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Madmet, 51 dakika önce yazdı:

Uzun zamandır tarantula beslemeye başlamak istiyorum ancak bir türlü kolay bir tür bulamadım. İlk olacağı için g.rosea yı seçtim. Sonuçta besleyeceğim hayvana eziyet etmek istemiyorum. Max 100 tl lik bir bütçem var. Sitedeki oldlar yardımcı olsun lütfen. Whatsapp dan mesaj atabilirsiniz. 

05432247396

Bende senin gibi tarantula beslemek istiyorum canlı yem kültürünü hazırladım bile sanada tavsiyem hazırlamadıysan  ilk iş canlı yen kültürünü hazırlaman anladığım kadarıyla bütçen kısıtlı ve olası bir yemsiZ kalma durumu 100 tl lik bütçeyi etkileyebilir  iyi forumlar

tarihinde Nactarum tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yer türü istedigini sec yer her zaman kolaydır. Ağaç türü cama tırmanır panik yaptırır alışana kadar soğuyabilirsin.

Diger türlü tarantulalar cok kolay hayvanlar eger videolarda ele alanları görüp denemeyeceksen. Yemini uzun bir cımbızla at ve nem isteyenlerin topragina ara sıra fısfıs yap bu kadar. 

Benimde ilk ve tek tarantulam Theraphosa Blondi, sling aldım bende 10-11 tane kabuk attı. Boyut ve agresiflik olarak yeni başlayanlara asla önermezler ama aslında öyle birsey yok cok kolay sadece uzaktan uzağa takılıyoruz. 

tarihinde cascocass tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
cascocass, 3 dakika önce yazdı:

Yer türü istedigini sec yer her zaman kolaydır. Ağaç türü cama tırmanır panik yaptırır alışana kadar soğuyabilirsin.

Diger türlü tarantulalar cok kolay hayvanlar eger videolarda ele alanları görüp denemeyeceksen. Yemini uzun bir cımbızla at ve nem isteyenlerin topragina ara sıra fısfıs yap bu kadar. 

Benimde ilk ve tek tarantulam Theraphosa Blondi, sling aldım bende 10-11 tane kabuk attı. Boyut ve agresiflik olarak yeni başlayanlara asla önermezler ama aslında öyle birsey yok cok kolay sadece uzaktan uzağa takılıyoruz. 

Blondi hayla sizdemi,baya eski konular vardı diğer forumlarda.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Madmet, 3 saat önce yazdı:

05432247396

Öncelikle hoş geldiniz umarım hayırlı bir hobi olur eğer sling alıcaksan istediğin türden alabilirsin sıkıntı yok ama büyük anaç bir tarantula alacaksan herkes yer türleri ile başlamanı önerecektir forumda satan arkadaşlar çok facebook sayfalarınada sorsan çok daha iyi olur reptula facebook sayfasına'da istek at eğer sling alırsan yer derdin pek fazla olmaz küçük şeker kutularında besleyenler bile var torf ise zaten birkerelik alacaksın seni baya götürecektir.oda 10 tlden başlar 50 tlye kadar var ( daha pahalısı ucuzu vardır bilemem ama benim gördüklerim bunlar ).

Canlı yem olayına gelirsek 2-3 çeşit almanı ve az almanı öneririm. un kurdu , morio kurdu alırsan çok daha iyi olacaktır. çeşitlilik önemlidir unutmayalım 100 tl bütçeyle güzel tarantulalar alman mümkün yer masrafı pek fazlada yok evdeki. eşyalardan yapabilirsin 100 tl gerçekten güzel şekilde hobiyi yapabilirsin.

Tekrardan hoş geldin iyi forumlar :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
cascocass, 6 dakika önce yazdı:

Güncel fotoğraflarını at artık şu sarışının :D 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
YushyLeN1, Şimdi yazdı:

Blondi hayla sizdemi,baya eski konular vardı diğer forumlarda.

Evet bende. Önceden paylaşıyordum uzun zamandır paylaşmadım insanlar ne inanılmaz canlılar besliyor forumlara gelince çoğu kişide paylaşım yok.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
CyBeRr, 4 dakika önce yazdı:

Güncel fotoğraflarını at artık şu sarışının :D 

Fevkaladenin fevkinin de fevkisinin fevkinde olduğu için naz yapıyor ama çok ısrar ettin hadi yakın zaman paylaşiyim 😂😅

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
katilayi, 6 saat önce yazdı:

Ben @fireman sercan abiden aldım 50 tlye sağolsun torf ile canlı yemde yolladı. kargosu 1. sınıf diyecek başka sözüm yok :D l3 aldım şuan l5 oldu roseam

Var mıdır acaba elinde başka. Bana da yardımcı olabilir mi. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Nactarum, 5 saat önce yazdı:

Bende senin gibi tarantula beslemek istiyorum canlı yem kültürünü hazırladım bile sanada tavsiyem hazırlamadıysan  ilk iş canlı yen kültürünü hazırlaman anladığım kadarıyla bütçen kısıtlı ve olası bir yemsiZ kalma durumu 100 tl lik bütçeyi etkileyebilir  iyi forumlar

Çok teşekkürler bu bilgilendirme için. Forumda yeniyim ancak harika tavsiyeler var. Sağolun. Aslını söylemek gerekirse lise öğrencisiyim, özel ders veriyorum, aylık ordan yaklaşık bana yüz liralık bir bütçe düşüyor. Başka yerlerden de destek alırım diye düşünüyorum. (aile falan yani) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
cascocass, 3 saat önce yazdı:

Söylemek istediğini çok iyi anladım. Evet daha önce hiç tarantula beslemedim ancak bir çok petim oldu(golden köpek, siyam kedi, balık, muhabbet kuşu,) ve bunlar ömürlerinin en uzun anına kadar sağlıklı bir şekilde büyüttüm. Hayvan psikolojisinden anlarım. Zaten bu yüzden de bu hobiye bu kadar hızlı bir şekilde atıldım ve bir an önce satıcı arıyorum. Zaten her satıcıya da söylüyorum. Kesinlikle anlık bir heves değil. Bu arada bilgiler için çok sağol. Yine nasip olursa tarantula yı alınca da cinsine özel tavsiyelerini bekliyorum....

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Suvalet5407, 3 saat önce yazdı:

Öncelikle hoş geldiniz umarım hayırlı bir hobi olur eğer sling alıcaksan istediğin türden alabilirsin sıkıntı yok ama büyük anaç bir tarantula alacaksan herkes yer türleri ile başlamanı önerecektir forumda satan arkadaşlar çok facebook sayfalarınada sorsan çok daha iyi olur reptula facebook sayfasına'da istek at eğer sling alırsan yer derdin pek fazla olmaz küçük şeker kutularında besleyenler bile var torf ise zaten birkerelik alacaksın seni baya götürecektir.oda 10 tlden başlar 50 tlye kadar var ( daha pahalısı ucuzu vardır bilemem ama benim gördüklerim bunlar ).

Canlı yem olayına gelirsek 2-3 çeşit almanı ve az almanı öneririm. un kurdu , morio kurdu alırsan çok daha iyi olacaktır. çeşitlilik önemlidir unutmayalım 100 tl bütçeyle güzel tarantulalar alman mümkün yer masrafı pek fazlada yok evdeki. eşyalardan yapabilirsin 100 tl gerçekten güzel şekilde hobiyi yapabilirsin.

Tekrardan hoş geldin iyi forumlar :) 

Çok teşekkürler. İnşallah hayırlısı olur. Tavsiyen için de teşekkürler Facebook sayfasını da takip edicem

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
katilayi, 6 dakika önce yazdı:

sor kendisine aktiftir yüksek ihtimal 

Maalesef kalmamış elinde. Ama bulucam kararlıyım yani. Sizlerde yardımcı olursanız çok sevinirim. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Umarım yakın zamanda bulursunuz. Artık ilanlar çoğalacaktır diye düşünüyorum. Havalar da ısınmaya başladı kargo için de müsait hale geliyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
CyBeRr, 7 saat önce yazdı:

Umarım yakın zamanda bulursunuz. Artık ilanlar çoğalacaktır diye düşünüyorum. Havalar da ısınmaya başladı kargo için de müsait hale geliyor

CyBeRr, 7 saat önce yazdı:

Umarım. Ne kadar zormuş bu tarantula satın almak. 

😁

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: azzur
      Yaklaşık 4 yıldır beslediğim tarantulama yaklaşık 5 ay sonra kurt aldım, fakat 3 gündür yemiyor, yavaş hareket ediyor yaklaşınca ürküyor bazen saldırıyor. Hasta ve ölecek gibi bir hali var. Bir kere arkasından sanki dışkılar gibi beyaz bir sıvı akıttı. Çok acil yardım edebilecek var mı?

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.