Jump to content
Alp22

Chromatopelma Cyaneopubescens Bilgiler !

Recommended Posts

Chromatopelma Cyaneopubescens (Greenbottle Blue Tarantula)

Chromatopelma Cyaneopubescens ile ilgili görsel sonucu

(Biraz araştırma yaptım eksik veya hatalarımı ekleyebilirsiniz )

Bulunduğu bölge/yaşam alanı : Venezuela / (çöl-kurak)

Tür : Çalılık (yarı yer yarı ağaç )

Zehir Etkisi : Düşük

Büyüme Hızı : Ortanın biraz hızlısı 

Sıcaklık : 22-29 C

İdeal Nem : %55

Karakter : Meraklı,hızlı 

Yeni dünya : bombalama tüyü vardır 

Nam-ı diğer CC .Yeni başlayanlar için tavsiye edilen türlerdendir . Büyümesi yavaş olmadığı ve ördüğü ağlara hayranlık duyacağınız için sıkılmazsınız . Orta boyutlu tarantula türlerindendir , dişilerinin adult hali 7cm gövde boyuna ulaşır . Zehir etkisi düşüktür ama yinede dikkatli olunması gerekir . Çok sık ağ örerler ve ağ ile yaptıkları yuvanın daha çok görünen bölümünde beklerler . Yani fazla saklanmazlar . Çalılık türü olduğu için iyi tırmanıp sık ağ örerler ve yer türlerine göre biraz daha hızlı hareket ederler . Sling halde farklı bir görünüme sahiptirler fakat büyüdükçe renkler değişmeye başlar ve metaliksi parlak bir maviye dönüşür , abdomeni ise turuncu olur . Hem sling hemde büyümüş haldeki muhteşem görüntüsü yüzünden bir çok hobicinin vazgeçilmezlerindendir . Teraryum için yer türüne göre biraz daha yüksek olması gerekir . İstediğiniz kadar süslesenizde bu arkadaş her yeri ağ örerek dolduracaktır :) .Hindistan cevizi torfu kullanın ve boğulamayacağı bir su kabı kullanılabilir . Meraklı oldukları kadar korkaktırlarda biraz tehdit algıladığında ya hızlıca kaçarlar yada bombalamayı kullanırlar .

Sling;

İlgili resim

Adult ;

Chromatopelma Cyaneopubescens adult ile ilgili görsel sonucu

Beslenme ;

Dış iskelet değişimi ;

• Like 3
  • Thanks 1

Eline sağlık :) En keyifli türlerden bir tanesi. Benim de ilk tarantulam olur kendileri :D 

Çok güzel bir araştırma olmuş ben de sipariş vermiştim bu bilgiler işime fazlasıyla yarayacak