Jump to content
Khan

Karides Akvaryumu için Öneriler

Önerilen İletiler

Arkadaşlar 36*43*21 cm ölçülerinde bi akvaryum satın aldım. Karides beslemeyi düşünüyorum. Önerebileceğiniz karides, canlı bitki ve barışçıl balık nelerdir(bulunması kolay olması açısından mümkünse hobi adlarıyla birlikte latincelerini de söylerseniz çok sevinirim)? Ayrıyetten salyangoz da almayı düşünüyorum helena gibi, uygun mudur karides akvaryumuna ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

25 lt civarı bir akvaryum, karidese gayet uygun hayırlı olsun...

Karidesi ilk defa besleyecekseniz neocaridina türleri (sarı, turuncu sakuralar, kiraz) ile tiger türleri (mavi kaplan gibi) çok daha rahat yaşayıp çoğalan türlerdir. Arı türleri biraz daha oturmuş bir tank ister ve bilhassa yazın sıcağa karşı hassastır, dışarıdam müdahaleyle ısının düşürülmesini ister.

Bitki olarak en fazla moss türleri hem görselde hem rahatlıkta iyi oluyor. Bu ilk saydığım türlerde sıvı gübre de kullanabilirsiniz ama arı türleri kimyasala hassastır. Anubias da kullanabilirsiniz ama kökü karidesler için zehirli bir sıvı bırakır kesilsiğinde suya. Kökünü kesmeden onu da kullanabilirsiniz...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim gülay hanım

Bitki olarak sadece moss mu alayım ? Birkaç tane yosun topu sipariş etmiştim yeterli değiller bence. Ben köklü bitki, uygun kum, gübre, salyangoz ve renkli balık arıyorum. GG'de birkaç satıcıyı araştırdım bulduklarımı size öm atsam hangilerinin uygun olduğunu söyler misiniz rica etsem ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Balıklar karidesin doğacak yavrularını eninde sonunda yerler. O yüzden aslında sadece karides tankı yapsanız çok güzel olur. Bitki pek çoğu olur, yosun topu da tam uygun olmuş. İsterseniz buraya linkleri veya isimlerini atın ki sizin gibi karides tankı kuracakların hepsi yararlansın yapılacak yorumlardan :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.