Jump to content
LordDuffer

Kraliçe Karınca Mı? Türü Nedir Acaba? -Tüm Sorular Buraya-

Önerilen İletiler

geckolizim, 6 dakika önce yazdı:

Ve onu test tüpünde bakılır genelde veya formicaryum( yanlış yazmış olabilirim).Kraliçe uygun bir ortamda yumurtasını bırakcak sonra o yumurtadan işciler çıkcak o süre içinde ona şekerli su  işciler çıkınca minik un kurtları verilmeli ama o bir messor elinizdeki o aynı zamanda tohudma yer ama o çifleşmemiş bir kraliçe.

Keşke değerli bilgilerinizi tek bir ileti altında yazsaydınız :))

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle bir test tüpüne koyup tüpü karanlık yapacak birşeyle kaplamalısınız 1 hafta tutarsınız yumurtlamassa doğaya geri salabilirsiniz.:)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
geckolizim, 6 saat önce yazdı:

Bu kraliçe uçus yapmamış yuvanın ağızından almadığına emin misiniz uçuş yapsa kanatları açık olur ve  genel olarak karliçeler %99 kanatlarını döker ama bu çifleşmemiş.

Çiftleşmediğini kanattan anlamak imkansız ve yanlış benim bir kraliçemde kanatlı crematogaster ve kanatları kapalıydı yaklaşık 25 işçisi var ve kanatlarını hayla dökmedi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Hazar İldeniz, 7 saat önce yazdı:

bu sıralar kraliçe karıncaların uçuş dönemi olduğunu bildiğim için sürekli arıyordum.Bugün okuldan dönerken yerde bu kraliçe karıncayı buldum ama nerde bakmam gerektiğini kanatlarını ne zaman düşüreceğini ve hangi tür olduğu gibi konular hakkında pek bilgi sahibi değilim. birde bu kraliçenin içinde yumurta varmı yani kendine yuva bulduğunda işçisi kendiliğinden oluşacakmmı yoksa benim başka işçi koymam gerekiyormu bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa çok mutlu olurum :D

8a207b54-cf5f-4754-bd76-7068819c2366.jpg

Çiftleştiğini anlamak için tüpünüzü hazırlayın ve karanlık yapın bir hafta hiç bakmayın ellemeyin zor birsey ama yapacak birsey yok :) bir hafta sonra bakın yumurta varsa çiftleşmiştir yoksa üç dört gün tekrar bekleyin ve bakın.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar. kraliçemin türünü öğrenmek istiyorum ve tür hakkında birkaç bilgi. yumurtaları var ve kaç gün sonra çıkar birde test tüpünde kendisi çekti sanırım pamuğu anlamadım ufak ufak tanecikler var pamuğun fotoğrafta göründüğü gibi bir sıkıntı yaratırmı?

29251070_1112189975582123_1300919829_o.jpg

29391607_1112189955582125_1560423030_o.jpg

29405219_1112189935582127_296290312_o.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emre159, 2 dakika önce yazdı:

Türü messor hasatcı bir tür işçileri çıktıktan sonra tohum,şekerli su verebilirsiniz pamuk konusuna gelirsek bir sıkıntı yaratmaz.:)

çok teşekkürler messor ama bu tohum muhabbet kuşu yemi olur değilmi olursa'da sadece tohum ve şekerli su versem yeterli olurmu un kurtlarıda aldım çünki ziyan olmasın onlarıda tüketirler demi ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emre159, 4 dakika önce yazdı:

Türü messor hasatcı bir tür işçileri çıktıktan sonra tohum,şekerli su verebilirsiniz pamuk konusuna gelirsek bir sıkıntı yaratmaz.:)

birde yumurtaları ortalama kaç günde çıkar 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

dostum şekerli suya bile çok gerek yok bu türde ama arada ver sen yinede yiyecek olarak ta muhabbet kuşu yemi fındık fıstık badem falan verebilirsin ama arada mutlaka protein için canlı yem takviyesi yap

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KorayBcn, 4 dakika önce yazdı:

dostum şekerli suya bile çok gerek yok bu türde ama arada ver sen yinede yiyecek olarak ta muhabbet kuşu yemi fındık fıstık badem falan verebilirsin ama arada mutlaka protein için canlı yem takviyesi yap

peki kaç günde çıkar yumurtaları ortalama ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

canlını sağlıklı yetiştirmek istiyorsundur eminim o yüzden bunları etraftan öğrenmek yerine kendin tecrübe et hobinin bütün zevki burda emin ol karıncalarının etrafını karart 20 gün sonra kontrol et not falan al o zaman tecrübelerini sen bizimle paylaşırsın işte

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

yok problem olmaz kendi haline bırak o kendine gelir 15 gün sonra falan çok hareket ettirmeden bi durumuna bak bu arada etrafına kağıt yada alüminyum folyo falan sardın dimi karanlık olması için

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

A4 kağıdıyla kapattım etrafını test tüpünün bide bilgisayar masasının çekmecesi var oranın içini boşalttım kağıt havlu koydum altına üstünede 1 tane kağıt havlu koydum yeterlidir umarım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KorayBcn, 5 dakika önce yazdı:

yok problem olmaz kendi haline bırak o kendine gelir 15 gün sonra falan çok hareket ettirmeden bi durumuna bak bu arada etrafına kağıt yada alüminyum folyo falan sardın dimi karanlık olması için

A4 kağıdıyla kapattım etrafını test tüpünün bide bilgisayar masasının çekmecesi var oranın içini boşalttım kağıt havlu koydum altına üstünede 1 tane kağıt havlu koydum yeterlidir umarım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: KAANkypTR26
      Eskişehir'de 25-30 derece sıcaklıkta yol kenarında 2 tane kraliçe karınca buldum direk yumurtladılar fakat cinslerini araştırdım ama hala kesin bir sonuca ulaşamadım. 

• Yazan: Umut1234
      Merhaba bir hırsız karıncam (Solenopsis Fugax)'ı bu 
      kış internetten aldım fakat halen yumurtlamadı onu strese sokmamak için kapalı ve karanlık ortama da koydum uzun süre kontrol etmedim fakat hiç yumurtlamadı. Sebebi nedir, nasıl çözebilirim? cevap veren herkese teşekkürler.
    • Yazan: Demir10A
      Merhaba Ankara da yağmurdan sonra taşın altında bunu buldum kraliçe midir türü nedir yardım ederseniz sevinirim.

• Yazan: berkaixd
      Derslerden yeteri kadar vakit bulamadığım ve para ihtiyacım olduğu için kolonilerimi ve bir kaç hobi için gerekli olan malzemelerimi de satıyorum detaylı bilgi almak isterseniz dm bölümünden yazabilirsiniz.
      -
      İl: Eskişehir
      Teslimat: Eskişehir içi elden teslim veya şehir dışına kargo olur.
      İletişim: Özel mesaj veya konuya yazabilirsiniz.
      -
      Yumurtalı Pheidole Sp. 30TL (Alacak kişi yazarsa fotoğraf ekleyebilirim.)
      Yumurtalı Lasius Sp. 25TL (Alacak kişi yazarsa fotoğraf ekleyebilirim.)
      -
      10-15 İşçili  Formica Rufibarbis 40 TL

-
      5-10 İşçili Formica Rufibarbis 35 TL

-
      3D Printer Çıktısı Bölmeli Formikaryum 10x10 Alttan Nemlendirmeli 75TL (fiyat konuşulabilir)
      (Aldım fakat hiç kullanmadım)  

-
      Sterilize Edilmiş İnce Beyaz Akvaryum Kumu da mevcut.

• Yazan: Arda aytekin
      Kraliçe mi

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.