Jump to content
LordDuffer

Kraliçe Karınca Mı? Türü Nedir Acaba? -Tüm Sorular Buraya-

Önerilen İletiler

biraz fazla olmuş ama güzel aklında bulunsun alüminyum folyoyla sarmak daha kolay ısıyı da kontrol et çok ısınmasın 25-28 derece aralığı ideal

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KorayBcn, 1 dakika önce yazdı:

biraz fazla olmuş ama güzel aklında bulunsun alüminyum folyoyla sarmak daha kolay ısıyı da kontrol et çok ısınmasın 25-28 derece aralığı ideal

ısıdan yana bir sıkıntı olcağını sanmıyorum zaten hava alabilecek şekilde buralar daha 18-20 derece olduğu için üstünüde kapattım :D alüminyum folyoyla sararım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Suvalet5407, Şimdi yazdı:

ısıdan yana bir sıkıntı olcağını sanmıyorum zaten hava alabilecek şekilde buralar daha 18-20 derece olduğu için üstünüde kapattım :D alüminyum folyoyla sararım

gece olsun loş bir ortamda kağıttan ona geçerim sıkıntı yok  :D 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

o kadar hassas davranmana gerek yok sadece paldır küldür dalma canlılarına ani ısı değişimi olmasın bide birden bire çok parlak bir ortama maruz kalmasın temel şartlar bunlar gerisi yem vermek falan işte ya bide kağıt sarmışsın o kadar tüp değişimine kadar falan idare eder seni gerek yok yani folyoya falan

tarihinde KorayBcn tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Herkese iyi forumlar bu sabah kraliçe aramaya çıkacağımı söylemiştim öğlen 12.30 gibi evden çıktım oturduğum yer şehir dışında kaldığı için (selimpaşada oturuyorum ) bu benim için bir fırsat oluşturdu yaklaşık 3 km ilk yürüyüşüm sırasında kesin olarak 100 Den fazla kraliçe ile karşılaştım ancak hepsine bakamayacağım için ve yaşadığım yerin malzeme tedariği açısından kısıtlı olması bana sadece 2 adet alabilme imkanı verdi (koskoca selimpaşada 2 test tüpünü zor buldum) yakalayıp test tüpüne yerleştirdim ama türü Hakkı'nda ve kraliçe olup olmadığı Hakkı'nda bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum 

image.jpeg

image.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şekerli su aşırı çok sevmezler ama haftada 1-2 vermekte fayda var.kraliçeyi karanlık bir ortama koyun ve rahatsız etmeyin haftada bir kere kontrol edin ancak kendimden bildiğim üzere dayanamayıp bakmak isteyeceksinizdir o yüzden 2 günde bir bakarsanız sorun olmaz fakat daha fazla olmasın hiç bir yem takviyesi yapmayın ilk işçilere kadar ilk işçiler çıkınca haftada bir un kurdu ve bol bol çim tohumu ya da muhabbet kuşu yemi veriniz yeterli olucaktır suyu eksik etmeyin tüpte hep olsun karınca Çiftliğim kanalından daha detaylı bilgi alabilirsiniz un kurdu şart değil ama yumurtaların çıkmasına katkı sağlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Berke01, 1 saat önce yazdı:

Messor Structor Bakımı
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=192281&share_tid=3557&url=https://reptula.com/applications/tapatalk/index.php?/topic/3557-Messor-Structor-Bak%C4%B1m%C4%B1&share_type=t
Bu da kendi yazım işinize yarayabilir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tam şu an bakıyordum 😀😀😆 çok teşekkürler yardımın için

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ancak nerden buldunuz bunları yuvanın azından aldıysanız malesef bunlar işe yaramaz daha çifleşmemiş demektir . anca yolda bulduysanız tek başına ozaman şansınız olabilir . 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kanatlar açılmamış gibi gözüküyor buda uçmadıkları anlamına geliyor. Yani çiftleşmemişler. Aldığınız yer yuva girişi veya çok yakınları olabilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Nactarum, 7 saat önce yazdı:

Herkese iyi forumlar bu sabah kraliçe aramaya çıkacağımı söylemiştim öğlen 12.30 gibi evden çıktım oturduğum yer şehir dışında kaldığı için (selimpaşada oturuyorum ) bu benim için bir fırsat oluşturdu yaklaşık 3 km ilk yürüyüşüm sırasında kesin olarak 100 Den fazla kraliçe ile karşılaştım ancak hepsine bakamayacağım için ve yaşadığım yerin malzeme tedariği açısından kısıtlı olması bana sadece 2 adet alabilme imkanı verdi (koskoca selimpaşada 2 test tüpünü zor buldum) yakalayıp test tüpüne yerleştirdim ama türü Hakkı'nda ve kraliçe olup olmadığı Hakkı'nda bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum 

image.jpeg

image.jpeg

Yuva agızından alınmadıysa kesinlikle kanada bakıp çiftleşmemiştir denilemez gerekli ortamı sağlayın ve bir hafta on gün rahatsız etmeyin yumurtaları görürseniz çiftleşmiştir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ali58, 26 dakika önce yazdı:

Yuva agızından alınmadıysa kesinlikle kanada bakıp çiftleşmemiştir denilemez gerekli ortamı sağlayın ve bir hafta on gün rahatsız etmeyin yumurtaları görürseniz çiftleşmiştir.

Şöyle söyliyim bulduğun yer 3 km boyunca kesintisiz devam eden bir beton kaldırım ve her yuva arasında ortalama 200 m var o kadar fazla yuva vardı ben kaldırımın üstünde bulduklarımı almaya çalıştım umarım çiftleşmişlerdir şu andan cumaya kadar rahat bırakmayı planlıyorum cuma günü sonuç az çok belli olabilir umarım hepsi çiftleşmişlerdir

tarihinde Nactarum tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: KAANkypTR26
      Eskişehir'de 25-30 derece sıcaklıkta yol kenarında 2 tane kraliçe karınca buldum direk yumurtladılar fakat cinslerini araştırdım ama hala kesin bir sonuca ulaşamadım. 

• Yazan: Umut1234
      Merhaba bir hırsız karıncam (Solenopsis Fugax)'ı bu 
      kış internetten aldım fakat halen yumurtlamadı onu strese sokmamak için kapalı ve karanlık ortama da koydum uzun süre kontrol etmedim fakat hiç yumurtlamadı. Sebebi nedir, nasıl çözebilirim? cevap veren herkese teşekkürler.
    • Yazan: Demir10A
      Merhaba Ankara da yağmurdan sonra taşın altında bunu buldum kraliçe midir türü nedir yardım ederseniz sevinirim.

• Yazan: berkaixd
      Derslerden yeteri kadar vakit bulamadığım ve para ihtiyacım olduğu için kolonilerimi ve bir kaç hobi için gerekli olan malzemelerimi de satıyorum detaylı bilgi almak isterseniz dm bölümünden yazabilirsiniz.
      -
      İl: Eskişehir
      Teslimat: Eskişehir içi elden teslim veya şehir dışına kargo olur.
      İletişim: Özel mesaj veya konuya yazabilirsiniz.
      -
      Yumurtalı Pheidole Sp. 30TL (Alacak kişi yazarsa fotoğraf ekleyebilirim.)
      Yumurtalı Lasius Sp. 25TL (Alacak kişi yazarsa fotoğraf ekleyebilirim.)
      -
      10-15 İşçili  Formica Rufibarbis 40 TL

-
      5-10 İşçili Formica Rufibarbis 35 TL

-
      3D Printer Çıktısı Bölmeli Formikaryum 10x10 Alttan Nemlendirmeli 75TL (fiyat konuşulabilir)
      (Aldım fakat hiç kullanmadım)  

-
      Sterilize Edilmiş İnce Beyaz Akvaryum Kumu da mevcut.

• Yazan: Arda aytekin
      Kraliçe mi

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.