Jump to content
LordDuffer

Kraliçe Karınca Mı? Türü Nedir Acaba? -Tüm Sorular Buraya-

Önerilen İletiler

LordDuffer, 46 dakika önce yazdı:

cinsi hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

20180311_160434.jpg

20180311_163454.jpg

Kraliçe hayırlı olsun :) messor gibi geldi bana.

• Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
LordDuffer, 1 dakika önce yazdı:

Birde üstündeki kırmızı şeyler nedir ?

Kırmızı mite olabilir canlıyı öldürür miteyse temizlemek gerek temizleme hakkında daha bilgili olan kişiler nasıl olacağını anlatır.

• Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
Ali58, 3 dakika önce yazdı:

Kraliçe hayırlı olsun :) messor gibi geldi bana.

teşekkürler 😀

tarihinde LordDuffer tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
LordDuffer, 1 dakika önce yazdı:

cımbızla aldım canlıyı fazla rahatsız etmeden .

Sorun yok o zaman :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Messor kraliçesi,üstündeki kırmızı mite kulak çubuğunu limon suyuna batırarak temizleyebilirsiniz.:)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar istanbul validebağ korusunda buldum kraliçe olduğunu tahmin ettiğim bir canlı var fakat henüz çiftleşmemiş olabilir çünkü yuvasının üstünde uçuyorlardı çok sayıda sizce çiftletmiş olma ihtimali var mıdır yumurtlamasını beklemeli miyim ? Ve türü nedir ?

Bulduğum yerin resmini koydum yerler delik deşik. Canlının resmini güzel çekemedim. Ama arıya benziyor.

20180314_165853.jpg

20180314_165502(0).jpg

20180314_151016.jpg

Screenshot_20180314-221804.png

Screenshot_20180314-221657.png

20180314_222201.jpg

20180314_222126.jpg

• Haha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
YushyLeN1, 1 dakika önce yazdı:

Bu bir arı :omygod:

Nasıl arı olabilir ki onu anlamadım yerde yuvaları vardı karınca gibi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yarın bulduğum yere bırakırım o zaman ama ilginç yani yerden arı çıkmasını anlamadım hala

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
aho1762, Bir saat önce yazdı:

Yarın bulduğum yere bırakırım o zaman ama ilginç yani yerden arı çıkmasını anlamadım hala

Zaten çoğu arı türü toprak altında yaşar.Ağaçlara yuva yapanlar bal yapan arılar,yani sokakta gördüğümüz arıların neredeyse tamamı bal yapmayan yaban arıları.

tarihinde YushyLeN1 tarafından düzenlendi
  • Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emre159, Şimdi yazdı:

Messor,hayırlı olsun.:)

saol :D

Bide 1 tane çiftleşit bıraktı karşı kaldırıma uçtu aldım kanatlarını dökerse çok iyi olur :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eğer çiftleşdiyse yumurtlar,kanadını dökmeyebilirde her zaman dökecek diye bir şart yok.:)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bu sıralar kraliçe karıncaların uçuş dönemi olduğunu bildiğim için sürekli arıyordum.Bugün okuldan dönerken yerde bu kraliçe karıncayı buldum ama nerde bakmam gerektiğini kanatlarını ne zaman düşüreceğini ve hangi tür olduğu gibi konular hakkında pek bilgi sahibi değilim. birde bu kraliçenin içinde yumurta varmı yani kendine yuva bulduğunda işçisi kendiliğinden oluşacakmmı yoksa benim başka işçi koymam gerekiyormu bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa çok mutlu olurum :D

8a207b54-cf5f-4754-bd76-7068819c2366.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu kraliçe uçus yapmamış yuvanın ağızından almadığına emin misiniz uçuş yapsa kanatları açık olur ve  genel olarak karliçeler %99 kanatlarını döker ama bu çifleşmemiş.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Karıncalar hakkında bilgi sahibi olmak isitoyrsan karınca çiftliğim kanalında oynatma listelerine gir karınca rehberlerini aç

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Ve onu test tüpünde bakılır genelde veya formicaryum( yanlış yazmış olabilirim).Kraliçe uygun bir ortamda yumurtasını bırakcak sonra o yumurtadan işciler çıkcak o süre içinde ona şekerli su  işciler çıkınca minik un kurtları verilmeli ama o bir messor elinizdeki o aynı zamanda tohudma yer ama o çifleşmemiş bir kraliçe.

tarihinde geckolizim tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: CyBeRr
      Merhaba arkadaşlar hala kraliçe karınca bulamayan arkadaşlarımız var mı?
      Onlara iyi haber yakında bir çekiliş yapacağım şanslı 10-15 arkadaş sadece kargo geldiğinde kargo ücretlerini ödeyerek yumurtalı kraliçe karıncalara sahip olabilecekler.
      Daha sonra ufak bir çekilişim daha olacak farklı canlı türü ile  
      Takipte kalın.
      İsteyenler kim? Elleri görelim

Not: Fotoğraf temsili  
    • Yazan: ardabe
      Telefon ile makro çekim beceremediğim için özür dilerim. Resimdeki kraliçenin türü sizce nedir? 

• Yazan: Hazar İldeniz
      merhabalar.evin Balkonunda bu karıncayı buldum fakat bana o kadar garip geldi ki size sorayım dedim. abdomeni bi acayip hatta kraıncamı onu bile anlamadım kanatları da var türünü vs bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim 

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.