Jump to content
Ocean

Acil Gehyra Vorax

Önerilen İletiler

Canlı bana gelmeden önce oburmuş bana geldikten sonra 3-4 hafta neredeyse hiç yem yemedi diyebiliriz ben alışma sürecidir diye fazla endişelenmedim sonra yavaş yavaş yaşam ortamına alıştı dallara tutunmaya vs başladı toplamda 1-2 kere mama yedi her seferinde böcekte bulunduruyorum belki ilgisini çeker diye onlarada tepki yok şuan 3 ay oldu canlı aşırı derecede zayıfladı ve dün derideydi deriye hiç dokunmamış birde derinin içine dışkılamış şuan çok bitkin halde lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Anlattığına göre artık yapılabilecek çok birşey kalmamış 3-4 hafta Gehyra vorax gibi bir canlı için oldukça uzun süre. Leopard geckolarda depo olduğu için normal diyebiliyoruz ama Gehyra da veya Crested gibi diğer geckolarda bu süre 1-2 hafta o da maksimum. O kadar bile beklememek gerekir zaten.

Eğer yapabiliyorsan deriyi suda yumuşatıp çıkarabilir sonrasında püre ile takviye yapabilirsin.

Ama dediğim gibi kurtarılma ihtimali düşük gibi görünüyor.

Fotoğraf vs var mı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Abi iki günde bir belki yemeye başlar diye plastikle kaşıkla ağzına deydirerek yedirtmeye çalıştım o da yaramadı fotoğraflarda ortam pis gelebilir fakat yan tarafları bilerek temizledim hayvan çok korkuyor iyice tedirgin olmasın diye

9F99A176-2634-4C89-906F-784DA1163C6C.jpeg

905887EC-266C-4C1B-B389-591F5A5F728C.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Abi iki günde bir belki yemeye başlar diye plastikle kaşıkla ağzına deydirerek yedirtmeye çalıştım o da yaramadı fotoğraflarda ortam pis gelebilir fakat yan tarafları bilerek temizledim hayvan çok korkuyor iyice tedirgin olmasın diye
9F99A176-2634-4C89-906F-784DA1163C6C.thumb.jpeg.f2442d7f44a3b2b684121cfe7aad8b31.jpeg
905887EC-266C-4C1B-B389-591F5A5F728C.thumb.jpeg.eeab0fd919abacd7d16260e078d1b141.jpeg

Çok zayıflamış. Dediğim gibi mama karışımı yapıp her gün ver. Mümkünse aminosol de alıp gramajına göre verebilirsin.
Ama mamayı da her gün çay kaşığı kadar vererek devam et birden aşırı verip boğulmasına sebep olma.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Barış abiden aminosolu aldım bir sorum olucak bu canlı aşırı derecede korkak deriyi almaya çalışırken zarar veririm diye korkuyorum bişey olur mu

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Misafir
1 hour ago, CyBeRr said:

O durumdan kurtulabilmesi mucize olur.

turkiyenin ilk ve son gehyra voraxı diğer pekçok türler gibi yokolmuş 😔

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Misafir

Sadece crested leopara agirlik vermesekte biraz boyle turlerdende uretsek veya uretenler olsa keske

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.