Jump to content
Zpicas

Sakallı Ejderim Bir Şey Yemiyor

Önerilen İletiler

Herkese merhaba. 2 gün önce aldığım canlım hiçbir şey yemedi. Stresten olduğunu biliyorum ama insan panik oluyor. Farklı boyutlarda tartara denedim, dubia denedim elma çilek falan da denedim. Canlı yemleri ağzına tutunca korkuyor beraber aynı ortamdayken kardeş kardeş yaşıyorlar, yesin diye yemle aynı ortama bıraktığımda da bazen korkuyor. Canlı 2,5 aylık bu arada. Suyu da kaptan içmedi yıkarken içti sadece su içsin diye yıkamalı mıyım? Bu durum daha ne kadar sürer? Aç ne kadar dayanabilir?

tarihinde Zpicas tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle Canlınız hayırlı olsun umarım gerekli ekipmanlar vardır elinizde bende 3 aylık aldım aynı şeyler bendede oldu ilk başlarda kendi haline bırakın uvb ışığın altında kalsın rahatlasın ama gözlemlemeyi bırakmayın yavrular büyüklere göre hemen strese giriyor yemleme tasında yediriniz sizden çekinecektir ilk etapta sonra handling yapmaya başlarsınız 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Isıyı ortamı ayarlayıp bir kaç gün beklemek en iyisi. Yemi kendisi yemeli ki yiyecektir de dragonlar genelde aktif canlılar.

Ek olarak canlınız silkback sanırım. Bu sebeple haftada 1-2 kez ılık su ile duş aldırmanız hatta duştan sonra -özellikle deri değişim zamanlarında- bebek yağı ile masaj yapmanızı öneririm. Deri değişimleri biraz daha zor oluyor silkbacklerde ve su depoarları da normal dragonların dikenlerinde olduğundan bu tür de su deposu çok az oluyor.

Bu sebeple duş ve taze sebze meyve vermeniz önem arz ediyor.

Teraryum fotoğraflarını da atarsanız ve teraryum ile ilgili detaylı bilgi verirseniz sevinirim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Canlı leatherback. Dün verdiğim rokayı yedi stresi attık. Ancak canlı yemden korkuyor. Teraryumda sıcak alan 38 soğuk alan 25 derece. kalsiyum ve vitamini aldım ama nasıl vericem bilmiyorum. Bir de canlı yemlere alışana kadar sebze meyve ile beslesem zararı olur mu? @CyBeRr @Ejderhan Ustuner

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yavru iken %80 canlı %20 otobur 1 yaşından sonra yam tersi yada %50 olması tavsiye ediliyor kalsiyumu canlılara ile birlikte haftada 3 kez vermelisiniz küçük bir kaba dökün vereceğiniz canlıları o kaba koyup üstlerine bulaştıktan sonra bd nize verebilirsiniz bdye çok yüklenmeyin zaman verin ona düzene girecektir :)

F3211 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tartara ve dubia 
Bir çay tabağına dök kalsiyum tozunu 2 çay kaşığı kadar ve 3 5 tane tartara at içine ve yanına koy merak edip sokulacaktır hemende olmasa sokulacaktır

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ejderhan Ustuner, 37 dakika önce yazdı:

Bir çay tabağına dök kalsiyum tozunu 2 çay kaşığı kadar ve 3 5 tane tartara at içine ve yanına koy merak edip sokulacaktır hemende olmasa sokulacaktır

kalsiyuma bulayınca yedi 6-7 tane atlattık artık korkuyu teşekkür ederim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Rica ederim şimdi öğle yemeği için kalsiyumsuz ver alışsın zamanlada rayına oturcaktır

kalsiyuma bulayınca yedi 6-7 tane atlattık artık korkuyu teşekkür ederim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ejderhan Ustuner, 1 dakika önce yazdı:

Rica ederim şimdi öğle yemeği için kalsiyumsuz ver alışsın zamanlada rayına oturcaktır

Umarım yer 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bearded Dragonlar hakkında pek bir bilgi sahibi değilim ama göz çukurları sanki biraz fazla derin gibi geldi bana.Bunun susuzluktan kaynaklandığını okumuştum.Su içiyor mu canlı ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Gokmen73, 5 saat önce yazdı:

Biraz kendi haline bırakıp zaman tanırsanız üzerindeki stresi atacaktır, aşırı ilgi faydadan çok zarar veriyor, ortamına alışsın yavaş yavaş size de alışacaktır.

Olay stres değildi sebze yiyordu, yeminden korkuyordu ama çözdük onu da teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ege162, Bir saat önce yazdı:

Bearded Dragonlar hakkında pek bir bilgi sahibi değilim ama göz çukurları sanki biraz fazla derin gibi geldi bana.Bunun susuzluktan kaynaklandığını okumuştum.Su içiyor mu canlı ?

Su içiyor ilk günden beri. Fotoğrafta öyle çıkmış olabilir. Bir de bu fotoğraflara bakabilir misiniz?

9448531b-f5ab-4c82-983d-52f78a234e6d.jpg

ca5e3f16-9d0c-4bf1-9a96-5b0ea72ac710.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.