Jump to content
Alperen5441

Sizce Bu Çıyanın Türü Ne

Önerilen İletiler

Kardeşim gir internete çıyan yaz alt türlere bak kendin bul kolaya alışma hobiden çabuk sıkılırsın sonra benden söylemesi.

Ayrıca gezegen kadar çekirge atmışsın içine

1. çıyanlar canlı yem yer
  2. kendinden büyük yemler onu strese sokar
  3. verdiğin ölü çekirgemsi şey dışardan alınma böceğin parazit taşıma riski var
  4. çıyanın parazitten ölmesini geçtim seni ve ev sakinlerini de parazitler tehdit edecektir
  5. ya doğru düzgün araştır ya da bu hobiye hiç başlamadan bırak
tarihinde KorayBcn tarafından düzenlendi
ekleme

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KorayBcn, 32 dakika önce yazdı:

Kardeşim gir internete çıyan yaz alt türlere bak kendin bul kolaya alışma hobiden çabuk sıkılırsın sonra benden söylemesi.

4. çıyanın parazitten ölmesini geçtim seni ve ev sakinlerini de parazitler tehdit edecektir

Biraz sert bi üslup olmamış mı? Sadece bu yorumunuz değil genel olarak çoğu yorumunuz öyle. Doğru düzgün araştır ya da başlamadan bırak ne demek?Araştırıyor ki buraya fotoğraf atmış soruyor. İnternetten yazıp aratarak sonuca ulaşmak da çok mantıklı değil bence. Profesyonel birine sormak tür tayini için daha net sonuçlar verir diye düşünüyorum. Hobiden sıkılırsın diye uyarırken hobiden soğutmamak lazım!!! 

• Like 3
  • Thanks 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
17 minutes ago, Gözde Gülseven said:

Biraz sert bi üslup olmamış mı? Sadece bu yorumunuz değil genel olarak çoğu yorumunuz öyle. Doğru düzgün araştır ya da başlamadan bırak ne demek?Araştırıyor ki buraya fotoğraf atmış soruyor. İnternetten yazıp aratarak sonuca ulaşmak da çok mantıklı değil bence. Profesyonel birine sormak tür tayini için daha net sonuçlar verir diye düşünüyorum. Hobiden sıkılırsın diye uyarırken hobiden soğutmamak lazım!!! 

Ben de bu arkadaş ile 2 3 konuda karşı karşıyaya geldim.Sanırım kendini istediği gibi ifade edemiyor. Yada istediği gibi ifade ediyorsa daha büyük problem.Umarım bundan sonra daha dikkatli olacaktır....

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KorayBcn, 2 saat önce yazdı:

Dostlarım evet arkadaş biraz sert çıkmış ama sanırım ki araştır incele demesinin sebebi konu sahibinin numara bırakıp mesaj atın gibi tavrı olmuş bu forumda ve bir başka kaynaklarda araştırması gerekli bu şekilde nerede görülmüş örnek ben burada bir soru sormak istiyorum arkadaşa illa numaramı vermem gerekmez nitekim forum mantığı bu değil ki bilgi topluluğundan herkesin faydalanması

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ejderhan Ustuner, 51 dakika önce yazdı:

Dostlarım evet arkadaş biraz sert çıkmış ama sanırım ki araştır incele demesinin sebebi konu sahibinin numara bırakıp mesaj atın gibi tavrı olmuş bu forumda ve bir başka kaynaklarda araştırması gerekli bu şekilde nerede görülmüş örnek ben burada bir soru sormak istiyorum arkadaşa illa numaramı vermem gerekmez nitekim forum mantığı bu değil ki bilgi topluluğundan herkesin faydalanması

Dediğiniz gibi olsaydı sizin yazdıklarınızı yazardı diye düşünüyorum. Forum mantığı ve mesaj atın demesi dışında her şeyi söylemiş. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar şert çıktığımı inkar etmiyorum bu forumdaki uslup çok önemli ve kimseye tahammül etmek yada hoşgörü göstermek zorunda değiliz bu ben de olabilirim siz de olabilirsiniz. Saygı sınırlarını aşmadan ve hakaret etmeden tepkimi ortaya koyuyorum, bunu siz de yapabilirsiniz bu normal bir davranış, @Ejderhan Ustuner arkadaşımızın bahsettiği gibi konuyu açan arkadaşın üslubuna itafen sert çıkıştım, kimseye bu hobiyi zorla aşılama veya sevdirme gibi bir niyetim yok. Ben bu foruma çeviriler yaparak katkıda bulunmaya çalışırken bir arkadaşın çıkıp numaram bu bana bi anlatın demesi canımı sıkıyor, çünkü bu hobi EMEK ister pazardan civciv almıyorsunuz ki öyle bile olsa bilinçsizce 10 kişiden 9 u o yavrunun canını almıştır, derdini anlatamayan bir canlıyı alıp ne istediğini nasıl yaşadığını bilmeden tutsak etmek hobicilik değil vahşettir! Bu düşünceye sahip olan insanlara hoşgörülü davranmayacağım! Bilmemek değil öğrenmemek ayıp mantığında baktığımızda kalıcı öğreti şekli araştırma ve tekrar şeklindedir, kolaya kaçmak değil. Kimseyi iğnelemeye çalışmıyorum aksine hırslandırmaya çalışıyorum lütfen kimse üstüne alınmasın. Okuduğunuz için teşekkür ederim... @Gözde Gülseven @SBG  @Alp22

tarihinde KorayBcn tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Emin değilim ama ev çıyanına benzettim. Çok iyi canlılardır ürkütücü gözükseler de; evinizin minik bekçileri. Diğer istilacı böcekleri avlıyorlar, hamam böcekleri gibi. Zararsızlar diye biliyorum en kötü minik bir kızarıklık ama ele almadığınız sürece ısırmazlar da heralde. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bizim çatı katı bunlarla dolu, gördüğünü tutup saklama kabına atmak doğru değil. Eklediğim fotoğraflar haftasonu bahçede yabani otlarla uğraşırken benden rahatsız olup duvara çıkan canlıların sadece küçük bir kısmı:

1BBD9659-E604-4072-A59D-67159F130E92.jpeg

E4146A4F-DA83-4E4B-9C05-9D7D04DF6473.jpeg

EF373500-4EEB-4F0E-89E2-C718DF227E0C.jpeg

3CB55756-86A4-4B31-AE6D-2D093BDF0907.jpeg

1D04F8FD-B8A7-4914-9937-9EEC84B9AB02.jpeg

38F88EAB-4064-4D3B-AF49-7581489A24C7.jpeg

71CF500D-69E6-4453-8F98-7F409F819795.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Melikedevesi, 5 saat önce yazdı:

Emin değilim ama ev çıyanına benzettim. Çok iyi canlılardır ürkütücü gözükseler de; evinizin minik bekçileri. Diğer istilacı böcekleri avlıyorlar, hamam böcekleri gibi. Zararsızlar diye biliyorum en kötü minik bir kızarıklık ama ele almadığınız sürece ısırmazlar da heralde. 

Ayaklarının yapısı olarak ev çiyanına benzemiyor bence. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.