Jump to content
celikko

Tarantula Evreleri

Önerilen İletiler

Bir senedir genelde örümcekleri, özelde tarantulaları araştırmaya devam ediyorum, ilk tarantulam olan Grammostola Rosea (namı diğer Rıza :)) 'yı 6 ay önce aldım.

Bir kere kabuk attı, internette bulduğum resimlerle karşılaştırdım L4 gibi duruyor. Satıcı da sling demişti ama o ilk tarantulanın heyecanından sormayı unuttum sonraları aklıma geldi ama irtibat kopmuştu.

**şimdi bir tarantulanın L# kaç olduğunu nerden anlarız?

**bir de bu evreler nneye göre isimleniyor? ne zaman subadult veya L# kaç olursa juvenile vs vs.?

bir de profesyonel arkadaşlar bakar mısınız Rıza L kaçta sizce 3 mü 4 mü?

IMG_20180404_180539.thumb.jpg.40ab7d9f43194acc6727c4e0da8e417f.jpg

bu ilk geldiği gün :)

IMG_20180630_141144.thumb.jpg.032f147b4784c28f47b0fa52911ea2d6.jpg

bu da bi 4 gün öncesi :) beyaz su kabı pinpon topu boyut kıyaslamak isterseniz.

şimdiden çok teşekkürler 🙏🙏

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

L kaç olduğu kaç dış iskelet değiştirdiğini belirtmek için kullanılır. Öğrenmek için daha önceden kaç tane kabuk attığını bilmen lazzım. Juve veya subadult da yine aynı şekilde boyutunu gösterir. Rosea için nem biraz fazla olmuş rosea fazla nem sevmez.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ocean, 2 saat önce yazdı:

L kaç olduğu kaç dış iskelet değiştirdiğini belirtmek için kullanılır. Öğrenmek için daha önceden kaç tane kabuk attığını bilmen lazzım. Juve veya subadult da yine aynı şekilde boyutunu gösterir. Rosea için nem biraz fazla olmuş rosea fazla nem sevmez.

peki hocam kaçıncı kabuktan sonra sub, juve veya adult diyoruz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
frankeystayn, 54 dakika önce yazdı:

Bana kalırsa bulunduğu kabın boyutu da canlı için çok büyük.

eyvallah :) birisi daha uyarmıştı o konuda yenileyeceğim yaşam alanını

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
celikko, 3 dakika önce yazdı:

eyvallah :) birisi daha uyarmıştı o konuda yenileyeceğim yaşam alanını

Ne demek rica ederim. Çoğumuz (buna ben de dahil) ilk başlarda kabın büyüklüğü ve nem hatasına düşüyoruz. 😁 Hatta tarantulaları araştırken sorduğunuz soruların aynılarını ben de sordum. Yukarıdaki kişinin yazdıklarının aynıları yazıldı. :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
celikko, 3 saat önce yazdı:

Bir senedir genelde örümcekleri, özelde tarantulaları araştırmaya devam ediyorum, ilk tarantulam olan Grammostola Rosea (namı diğer Rıza :)) 'yı 6 ay önce aldım.

Bir kere kabuk attı, internette bulduğum resimlerle karşılaştırdım L4 gibi duruyor. Satıcı da sling demişti ama o ilk tarantulanın heyecanından sormayı unuttum sonraları aklıma geldi ama irtibat kopmuştu.

**şimdi bir tarantulanın L# kaç olduğunu nerden anlarız?

**bir de bu evreler nneye göre isimleniyor? ne zaman subadult veya L# kaç olursa juvenile vs vs.?

bir de profesyonel arkadaşlar bakar mısınız Rıza L kaçta sizce 3 mü 4 mü?

IMG_20180404_180539.thumb.jpg.40ab7d9f43194acc6727c4e0da8e417f.jpg

bu ilk geldiği gün :)

IMG_20180630_141144.thumb.jpg.032f147b4784c28f47b0fa52911ea2d6.jpg

bu da bi 4 gün öncesi :) beyaz su kabı pinpon topu boyut kıyaslamak isterseniz.

şimdiden çok teşekkürler 🙏🙏

Belki yardımcı olur. Bana verilen cevap. http://www.surungenforum.com/16/kabuk-atma-hakkinda-soru/msg42397/#msg42397

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Türün yetişkin renklenmesini kazandığı boyda, yani yetişkin birey ile aynı görüntüde bir minyatürü olduğunda canlı juvenile (genç) kabul edilir.

Dişiler için türün max. bacak boyunun 2/3 - 4/5 oran sınırını geçmiş bireyler "istisnalar dışında" adult (yetişkin) kabul edilir. Gövde boyutu olarak yaklaşık en az 4/5 - 5/6 gibi bir orana denk gelir.

Yetişkin olmadan 1-2 değişim (genellikle 1) öncesi subadult denilir.

Bir de juveden iri ve subadult ile arada kalan evreler için semiadult (yarı yetişkin) terimi kullanılıyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.