Jump to content
Lavrensiyum

African Bull (Pixie) Frog Bakımı

Önerilen İletiler

Doğal Tarih;

-African bull kurbağaları ya da pixie kurbağaları Güney Africa civarlarında bulunurlar.

Açıklama;

-Dünya'nın en nüyük 2. kurbağa türü olan African Bull kurbağalarının erkekleri 10 Inch boya ulaşabilir. Dişiler genellikle 3.5-5.5 Inch boya ulaşırlar. Esaret altında gerekli bakım sağlandığında 15-25 yıl arası yaşadıkları bilinmektedir. Her iki cinsiyetin de savunma için dişleri(Odontoids) vardır. Renkleri zeytin yeşili ile koyu yeşil arası ve belleri de krem rengi gibidir.

Feeding;

-Bull froglar ağızlarına sığabilecek her şeyi yiyebilirler. Yetişkinler genellikle solucan,unkurdu,morio kurdu,cırcır,çekirge,hamam böceği türleri ve mice ile beslenir.Kemirgenlerin çok sık beslenmesi tavsiye edilmezz genellikle 2- 3 haftada bir beslenmeleri önerilir. 3 inch'den büyük pixieler günlük olarak beslenmelidirler. Pixielere elden beslenme tavsiye edilmez çeneleri kuvvetlidir ayrıca dişleri de vardır bu yüzden güzel bir ısırık ile karşılaşabilirsiniz emin olun hoş değil bizzat tecrübe ettim :) 

Alan;

-Alanları yamyamlık eğilimleri dikkate alınarak yapılmalıdır. 15 Gallon bir alan her iki cinsiyet için de iş görür ancak bazı erkekler bazı durumlarda 20 gallon'a ihtiyaç duyabilir. Bğyğk bir su kabı ve saklanabileceği basit şeylere ihtiyaç duyulur. Canlı bitkiler bu güçlü kollar ile kolayca köklerinden dışarı çıkarılabilirler o yüzden dikkat edin.

bull frog.jpg

Taban Malzemesi;

-En ucuz ve kullanışlı olan peçetedir ama ben torf daha çok tavsiye ederim Çünkü kendilerini toprağın altına sadece gözleri görünecek şekilde gömmeyi severler.

Sıcaklık;

-Önerilen sıcaklık 26 derece civarıdır.

Nem;

-Sağlıkları için çok önemlidir bu konu nem sabit olarak %80-%90 arası olmalıdır.

Umarım gerekli bilgileri en temel yolla aktarabilmişimdir ek bir sorunuz var ise lütfen cevap olarak yazınız en iyi şekilde yardım etmeye çalışırım.bull froggg.jpg

Bu da dişim İdris şu an başka bir sahibi var ancak hep kalbimizde :)

tarihinde Lavrensiyum tarafından düzenlendi
  • Like 1
  • Thanks 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.