Jump to content
Meren33

Leopard Geckom Yemek Yemiyor

Önerilen İletiler

1 aylık geckom 10 gündür yemek yemiyor fakat su içip kalsiyumu yalıyor. Dün kuzenimle zorla beslemeye çalıştık küçük olduğu için tam tutup ağzını açamıyoruz . Sonra un kurdunu kesip ağzına sürdük ağzını yalamaya başladı. Sizlere sorum bana lütfen kesin bir çözüm yolu verin. Kime sorsam daha zamanı var diyip geçiyor ama çözüm yolu yok. Saygılar...

Not : Elimdeki besinler un kurdu ve dubia yavrularıe0cf2ca9831c8da4e423b514c28eb24e.jpg

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Farklı tür bir besin vermeyi deneyebilirsin ve yem kabını hep dolu tut.Zorla vermeyide deneyebilirsin evet ama zorla verirken biraz bekle yemi ağzının önüne koy hep (geckoyu elinde tut) bir süre beklersen yeme şansı var.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle öyle ağzını zorla açıp beslemek için daha erken canliyi aşırı strese girmesine ve hatta ölmesine bile neden olabilirsin, onun yerine farklı yem türleriyle besleme yapmayı dene ve biraz daha zaman ver canlıya, elinde un kurdu ve dubia yavrusu olduğunu yazmışsin. Yavru çekirge ve ya cir cir alip dene birde ama kesinlikle eline alipta zorla agzina sokmaya çalışma, geceden teraryumuna birak çekirge ve ya cırcıri sabaha kontrol et, eminim farkli yem türü denediginde sorun çözülecektir, cozulmezse isi ve nem değerlerine bakarız.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Öncelikle öyle ağzını zorla açıp beslemek için daha erken canliyi aşırı strese girmesine ve hatta ölmesine bile neden olabilirsin, onun yerine farklı yem türleriyle besleme yapmayı dene ve biraz daha zaman ver canlıya, elinde un kurdu ve dubia yavrusu olduğunu yazmışsin. Yavru çekirge ve ya cir cir alip dene birde ama kesinlikle eline alipta zorla agzina sokmaya çalışma, geceden teraryumuna birak çekirge ve ya cırcıri sabaha kontrol et, eminim farkli yem türü denediginde sorun çözülecektir, cozulmezse isi ve nem değerlerine bakarız.
Zorla besleme konusunda haklısınız bir süre daha beklemeyi düşünüyorum bu gün cırcır,çekirge ve lopster aldım yarın gelecekler eğer yemezse size geri dönerim yorumunuz için teşekkürler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Meren33, 4 saat önce yazdı:

1 aylık geckom 10 gündür yemek yemiyor fakat su içip kalsiyumu yalıyor. Dün kuzenimle zorla beslemeye çalıştık küçük olduğu için tam tutup ağzını açamıyoruz . Sonra un kurdunu kesip ağzına sürdük ağzını yalamaya başladı. Sizlere sorum bana lütfen kesin bir çözüm yolu verin. Kime sorsam daha zamanı var diyip geçiyor ama çözüm yolu yok. Saygılar...

Not : Elimdeki besinler un kurdu ve dubia yavrularıe0cf2ca9831c8da4e423b514c28eb24e.jpg

Geckonun kuyruğu kötü durmuyor, yeni yerine alışmaya çalışıyordur sadece yem kabını hep dolu tut ve yemleri sayarak koy ki yiyip yiyemediğini anla, fazla rahatsız etme daha da strese girmesin hayvan, daha zamanı var diyenler de haklı kuyruğu bir yavruya göre gayet iyi durumda. 15 gün kadar yememsi sıkıntı olmaz zorla besleme artık kuyruktan değil vücuttan çok kilo kaybetmeye başlayınca uygulanır. Endişeni anlıyorum aynını bende yaşadım ilk başlarda rahatsız etme hayvanı alışsın yerine o zaten zamanla yemeye başlar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Geckonun kuyruğu kötü durmuyor, yeni yerine alışmaya çalışıyordur sadece yem kabını hep dolu tut ve yemleri sayarak koy ki yiyip yiyemediğini anla, fazla rahatsız etme daha da strese girmesin hayvan, daha zamanı var diyenler de haklı kuyruğu bir yavruya göre gayet iyi durumda. 15 gün kadar yememsi sıkıntı olmaz zorla besleme artık kuyruktan değil vücuttan çok kilo kaybetmeye başlayınca uygulanır. Endişeni anlıyorum aynını bende yaşadım ilk başlarda rahatsız etme hayvanı alışsın yerine o zaten zamanla yemeye başlar.
Teşekkürler deniyeceğim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Teşekkürler deniyeceğim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar 4 çeşit yem koydum çekirgenin birini ağzına aldı sonra geri bıraktı. Napmam gerekiyor artık son çareye az kaldı gibi7d14f92a008da6ba298fbbf395935656.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bence yapmca force feeding yanı zorla besleme ben yaptım canlı öldü yemesin boşver o yer muhakkak bide nerden aldın geckoyu

tarihinde teknekafasi tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
 gözleri kapanmış görünüyor canlı yaşıyormu babada olduğunda gözü kapandığında ertesi gün öldü
Gözleri açık da gri olduğundan pek görünmüyor. Ayrıca gözü hep kapalı değil gündüz zaten çogu zaman uyuyor o yönden bi sıkıntı yok fakat siz hep canlım ölmüştü falan diyince tedirgin oluyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bence yapmca force feeding yanı zorla besleme ben yaptım canlı öldü yemesin boşver o yer muhakkak bide nerden aldın geckoyu
Tropheustan almıştım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bulunduğu kabın tam resmini atabilir misin? eğer canlıya göre kap çok büyükse yemiyorlar bende aynı sıkıntıyı yaşamıştım.

tarihinde orhannyakut tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
bulunduğu kabın tam resmini atabilir misin? eğer canlıya göre kap çok büyükse yemiyorlar bende aynı sıkıntıyı yaşamıştım.
Büyük değil bence5a494a29fe5278a682026fd475b3b771.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Meren33, 5 saat önce yazdı:

Büyük değil bence5a494a29fe5278a682026fd475b3b771.jpg

Canlıya göre fazla büyük, 10lt civari bir kap daha iyi olabilir hem canlı yemi bulmakta sıkıntı yaşamaz, hemde daha az strese girer. Ayrıca bir yem kabı kullanıp sürekli dolu tutman da gerekli canlı senden korkup yemiyor olabilir 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Canlıya göre fazla büyük, 10lt civari bir kap daha iyi olabilir hem canlı yemi bulmakta sıkıntı yaşamaz, hemde daha az strese girer. Ayrıca bir yem kabı kullanıp sürekli dolu tutman da gerekli canlı senden korkup yemiyor olabilir 
Genelde ben beslerken ışığı kapatıp kapıyıda örtüp odadan giderim. 2 güne bir tane kab alıp deniyeceğim. Dün çekirgeyi tamamen ağzına aldı sonra geri birakti. Aslinda kabina alistigini dusunuyorum cunku daha oncesinde yemek yiyordu kustuktan sonra yemek yemeyi birakti tamamen yeni kabi mutlaka denicem ama cok tesekkur ederim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Meren33, 4 saat önce yazdı:

Genelde ben beslerken ışığı kapatıp kapıyıda örtüp odadan giderim. 2 güne bir tane kab alıp deniyeceğim. Dün çekirgeyi tamamen ağzına aldı sonra geri birakti. Aslinda kabina alistigini dusunuyorum cunku daha oncesinde yemek yiyordu kustuktan sonra yemek yemeyi birakti tamamen yeni kabi mutlaka denicem ama cok tesekkur ederim

Kusmuş olmasının etkisi var, fazla yemekten mi kustu yoksa assist ya da force feeding yüzünden mi ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Kusmuş olmasının etkisi var, fazla yemekten mi kustu yoksa assist ya da force feeding yüzünden mi ?
Kendisi kaptan yemişti bi müdahalede bulunmadım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Meren33, 12 saat önce yazdı:

Kendisi kaptan yemişti bi müdahalede bulunmadım.

Fazla yemiştir yavrularda öğrenme sürecinde olası bir durum, bulunduğu kabı küçültüp yem kabında da sürekli sayılı yem tutarsan hallolur ayrıca sindirimi için ısısı da ayarlı değil mi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Fazla yemiştir yavrularda öğrenme sürecinde olası bir durum, bulunduğu kabı küçültüp yem kabında da sürekli sayılı yem tutarsan hallolur ayrıca sindirimi için ısısı da ayarlı değil mi
Evet ısıtıci ped ayarlı bende öyle düşünüyorum bana çok yardımcı oldunuz size çok teşekkür ederim. Yediği an size dönüş yapacağım. Iyi günler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yavrunun yandan fotoğrafını ve içerinin kaç derece olduğunu yazarsanız yardımcı olabilirim

Yavru yemek yemeye başladı ama yinede teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.