Jump to content
Hasta iguana

İguanam Çok Zayıf Ve Rengi Solmuş

Önerilen İletiler

Arkadaşlar önceki yazımdan da bakabilirsiniz, Iguanamın içinde parazit çıktı ve veteriner ilaç yazdı.İlacı uygulamaya başladım ve biraz biraz hareketlenmeye başladı(üzerindeki halsizlik kalkmaya başladı) ama bu hastalıktan dolayı baya zayıfladı hatta derileri sarkmaya başladı. Ben biraz hayvanın kilo almasını istiyorum bu konuda yardım edebilir misiniz teşekkürler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şuan bizim buralar çok güneş alıyor ben de kışa doğru uvb almayı düşünüyorum önce hayvanı küçük bir tel kafese geçiriyorum güneşin altında iyi uv ışınları alıyor diye düşünüyorum 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hastalandığında veterinere götürmeniz canlınıza verdiğiniz değeri gösteriyor, bence aynı hassasiyeti teraryumuna da göstermelisiniz. Cam arkasından güneş ışınlarının bir faydası yok, diyelim ki dışarı çıkarıyorsunuz direk güneşte; Her gün olmak kaydıyla günde kaç saat tutabilirsiniz? Parazit olduğuna göre ortamı veya içtiği su, yediği yemekleri hijyen olmayabilir. Önce bu hastalığa neden olan olumsuz şartları ortadan kaldıracaksınız sonra iyi bir beslenmeyle eski sağlığına zaten kavuşacaktır. İguana teraryumunun nasıl olması gerektiğini arkadaşımız bizimle paylaşmış:

mevcut ortamıyla  bir karşılaştırın derim...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İlginiz için teşekkür ederim en kısa sürede bir uvb temin edeceğim saat 2.30 civarı güneş gelmeye başlıyor 5.30 a kadar sürüyor bir de ek olarak sürüngenler için d3 vitamini kullanıyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.