Jump to content
TrolFather

Mite Hakkında Bilgi Verir Misiniz

Önerilen İletiler

Tarantula alıcam bayramın sonuna doğru 1 haftadır araştırıyorum aklımda artık nerdeyse hiç soru kalmadı bitek bu mite denilen parazitlerden korkuyorum teraryumda oluşursa nasıl kurtulurum 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

önce mite oluşturmamaya çalış bunun için alacağın türü araştırıp nem ihtiyacını öğren yeni basladiysan yer türü öneririm nem ihtiyacına göre havalandırma sağla eğer ben hep ihtiyacı olan nemi koruyabilirim diyorsan fazla havalandırma yapabilirsin
yem verdikten sonra yemediyse veya yarım biraktiysa onu kesin yaşam alanından al orada bırakma eğer bir şekilde mite oluşmuş ise ya yeni bir yaşam alanı hazırlayıp hayvanı transfer et ya da hayvanı kısa süreli bir kaba alıp yaşam alanındaki torfu tamamen at kabı temizle (bazı bakteriler soğukta bazıları sıcakta ürerler o yüzden sıcak suda yıkayıp kuruyunca buz dolabına koymak ise yarar)sonra yeni torf doldurup hayvanını geri yaşam alanına alabilirsin şu anda aklıma başka bir şey gelmiyor umarım yardimci olmusumdur

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ardasezgin0110, 20 dakika önce yazdı:

önce mite oluşturmamaya çalış bunun için alacağın türü araştırıp nem ihtiyacını öğren yeni basladiysan yer türü öneririm nem ihtiyacına göre havalandırma sağla eğer ben hep ihtiyacı olan nemi koruyabilirim diyorsan fazla havalandırma yapabilirsin
yem verdikten sonra yemediyse veya yarım biraktiysa onu kesin yaşam alanından al orada bırakma eğer bir şekilde mite oluşmuş ise ya yeni bir yaşam alanı hazırlayıp hayvanı transfer et ya da hayvanı kısa süreli bir kaba alıp yaşam alanındaki torfu tamamen at kabı temizle (bazı bakteriler soğukta bazıları sıcakta ürerler o yüzden sıcak suda yıkayıp kuruyunca buz dolabına koymak ise yarar)sonra yeni torf doldurup hayvanını geri yaşam alanına alabilirsin şu anda aklıma başka bir şey gelmiyor umarım yardimci olmusumdur

Çok teşekkür ederim bide örümceğin üstüne yapışma ihtimalleri var mıdır mite’ların 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Çok teşekkür ederim bide örümceğin üstüne yapışma ihtimalleri var mıdır mite’ların 
var ama örümceğin üstüne yapismasi biraz zor diye biliyorum yine de onu temizlemenin yöntemleri var tam olarak bilmesemde bazı sıvılar yardımı ile temizlenebilir ben sanctus kolonimden limon suyu ve kulak temizleme çubuğuyla temizlemistim ama tarantulalarda hiç böyle bir şey yaşamadım bilen arkadaş var ise yardimci olur zaten.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ardasezgin0110, 8 dakika önce yazdı:

var ama örümceğin üstüne yapismasi biraz zor diye biliyorum yine de onu temizlemenin yöntemleri var tam olarak bilmesemde bazı sıvılar yardımı ile temizlenebilir ben sanctus kolonimden limon suyu ve kulak temizleme çubuğuyla temizlemistim ama tarantulalarda hiç böyle bir şey yaşamadım bilen arkadaş var ise yardimci olur zaten.

Tekrardan çok sağolun bakımını zaten elimden geldiğince en iyi şekilde yapmaya çalışıcam ama mite basarsa da bir kaç saatimi çözüm bulmak için harcamamak adına önceden bilgi almak istedim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tekrardan çok sağolun bakımını zaten elimden geldiğince en iyi şekilde yapmaya çalışıcam ama mite basarsa da bir kaç saatimi çözüm bulmak için harcamamak adına önceden bilgi almak istedim 
Bir şey degil ama çok kafanıza takmayın mite öyle hep oluşacak bir durum değil benim bahsettigim kolonide mite olmasının nedeni kraliçesini doğadan bulmam neyse size iyi gunler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ardasezgin0110, 14 dakika önce yazdı:

Bir şey degil ama çok kafanıza takmayın mite öyle hep oluşacak bir durum değil benim bahsettigim kolonide mite olmasının nedeni kraliçesini doğadan bulmam neyse size iyi gunler

Anladım sağolun size de iyi günler dilerim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: ThetHaler
      Bilimsel Adı: Ceratogyrus marshalli

Bulunduğu Bölge: Afrika, Zimbabwe

Sıcaklık: 25-28 Derece

Nem: 70-80% 

Yaşam Alanı: Yetişkin bir birey için 30x30x30h ölçülerinde bir teraryum yeterli olacaktır. Taban malzemesi yüksekliğinin en az canlının bacak çapının iki katı kadar olması gerekmektedir. Nemlendirme yaparken yaşam alanının bir kenarı nemlendirilirse canlı için hem nemli hem kuru alan sağlanmış olur ve bu şekilde yapılması gerekmektedir. Nemi seven bir tür olması mitelara davetiye çıkarmaktadır. Bu etken göz önünde bulundurulmalı ve gerekli önlem alınmalıdır. Taban malzemesi olarak hindistan cevizi torfu önerilir.

Beslenme: Her tarantula gibi canlı yem ile beslenmelidir.  

Büyüme Hızı: Hızlı büyüyen bir türdür ve yetişkin bireylerin bacak çapı ortalama 15-16cmdir.

Yaşam Süresi: Dişilerin 10 yıla kadar yaşadığı görülse de erkek bireylerin ortalama ömrü 3-4 yıldır.

Yorumlar:  Aşırı defansif ve ne yapacağı belli olmayan bir türdür ve bu nedenle tecrübesiz hobicilere önerilmez. Öncelikle kaçmayı deneyecektir ancak ısrarlı bir şekilde rahatsız edilirse ısıracaktır. Kendilerine inanılmaz tüneller yaparlar ve genellikle gün boyu bu tünellerin içinde kalırlar. Geceleri aktif canlılardır. Satın alım yapmadan önce üstünde iyice düşünülmesi gereken bir türdür. Gövdelerinin üzerinde bir adet boynuz benzeri yapı taşıdıkları için "Straight Horned Baboon" adıyla da anılırlar.

Sling;

Bilimsel Adı: Pterinochilus murinus

Bulunduğu Bölge: Tanzanya, Zimbabwe, Kenya

Sıcaklık: 24-28 Derece

Nem: 40-60% 

Yaşam Alanı: Yetişkin bir birey için 30x30x40h ölçülerinde bir teraryum yeterli olacaktır. Taban malzemesi yüksekliğinin canlının bacak çapı kadar olması yeterlidir. Ağaç türü özellikleri gösterdikleri için yaşam alanına yapay bitki benzeri dekorlar koymak yuvalanmasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda yer ve tünel türlerinin özelliklerini de taşıyabilirler. Yetişkin bireylerde su kabı kullanılabilir. Taban malzemesi olarak hindistan cevizi torfu önerilir. 

Büyüme Hızı: Hızlı büyüyen bir türdür ve yetişkin bireylerin bacak çapı ortalama 12-15cmdir.

Yaşam Süresi: Dişilerin 15 yıla kadar yaşadığı görülse de erkek bireylerin ortalama ömrü 3-4 yıldır.

Yorumlar:  Güzel olduğu kadar agresif bir türdür ve bu nedenle tecrübesiz hobicilere önerilmez. Öncelikle kaçmayı deneyecektir ancak ısrarlı bir şekilde rahatsız edilirse ısıracaktır. Yaptıkları ağlar ile çoğu hobiciyi kendilerine aşık ederler ve yuva tasarımları da bir o kadar büyüleyicidir. Satın alım yapmadan önce üstünde iyice düşünülmesi gereken bir türdür. Aynı zamanda farkı renk varyasyonları da bulunmaktadır.

Sling;

Bilimsel Adı: Poecilotheria regalis

Bulunduğu Bölge: Hindistan

Sıcaklık: 24-27 Derece

Nem: 70-80% 

Yaşam Alanı: Yetişkin bir birey için 20x20x50h ölçülerinde bir teraryum yeterli olacaktır. Taban malzemesi yüksekliği canlının vücut çapı kadar olması idaeldir. Nemi seven bir tür olması mitelara davetiye çıkarmaktadır. Bu etken göz önünde bulundurulmalı ve gerekli önlem alınmalıdır. Taban malzemesi olarak hindistan cevizi torfu önerilir.

Büyüme Hızı: Hızlı büyüyen bir türdür ve yetişkin bireylerin bacak çapı ortalama 18-19cmdir.

Yaşam Süresi: Dişilerin 15 yıla kadar yaşadığı görülse de erkek bireylerin ortalama ömrü 3 yıldır.

Yorumlar:  Güzel olduğu kadar tehlikeli bir türdür ve bu nedenle tecrübesiz hobicilere önerilmez. Genellikle önce kaçmayı dener ancak ısrarlı bir şekilde rahatsız edilirse ısırmayı deneycektir. Isırıkları tehlikelidir ve hastanede sonuçlanabilir. Güzel ağ yapıları vardır ve genelde geceleri aktif olurlar.

Sling;

• Yazan: İbrahim.35.45
      2 adet L5-6 satılık Lasidora Parahybana
      Adet fiyatı:80 TL
      1 adet bacak boyu 4 cm civarında Chromatopelma Cyaneopubescens
      Fiyatı 250 TL
      Yanında bir miktar tartara, bir miktar unkurdu (her evreden) ,lasidora parahybana alanlara yaşam alanlarını(1 tanesi küp şeklinde saklama kabı, bir tanesi sos kabında) ve yetecek kadar torf vereceğim. 3 tarantulayı birden alana metal cımbız da vereceğim ve bir miktar pazarlık payı olur.
      Şehir izmir elden ya da alıcı sorumluluğunda kargoyla gönderim yaparım, şimdiye kadar hiç kayıp vermedim allaha şükür ve 10 tl ek ücretle strafor ve cep sobasıyla gönderim yaparım. Bu hafta yaptığım bir kargonun fotoğrafı aşağıdadır.
      Foruma fazla bakmkyorum lütfen whatsapp'tan yazınız.
      Numaram: 05331417623

Bilimsel Adı: Brachypelma albopilosum

Bulunduğu Bölge: Kostarika - Nikaragua

Sıcaklık: 25-29 Derece

Nem: 65-75% 

Yaşam Alanı: Yetişkin bir birey için 30x40x30h ölçülerinde bir teraryum yeterli olacaktır. Taban malzemesi yüksekliği canlının vücut çapı kadar olması idaeldir. Yaşam alanında mağara bulunmalıdır ve bu mağara kütükten veya taşlardan yapılabilir. Hazır olarak satılan mağaralar da bulunmaktadır.Taban malzemesi olarak hindistan cevizi torfu önerilir.

Büyüme Hızı: Yavaş büyüyen bir türdür ve yetişkin bireylerin bacak çapı ortalama 15-17cmdir.

Yaşam Süresi: Dişilerin 25 yıla kadar yaşadığı görülse de erkek bireylerin ortalama ömrü 4-5 yıldır.

Yorumlar: Canlıdan canlıya değişse de genelde sakin yapıda bir türdür. Brachypelma ailesi uysal olarak kabu edilir ancak albopilosum ayrı bir boyuttadır. Bu nedenle başlangıç için önerilir. Her ne kadar sakin olsa da handling yapılması önerilmez. 

Sling;

Adult;

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.