Jump to content
Mhmt

Yanlış Bir Şey Mi Yapıyorum? Ölüyorlar.

Önerilen İletiler

Kargodan geleli iki gün oldu. 75 adet un kurdu böcek hali aldım. Dün 1 böceğin ölüsünü bu günde 2 böceğin ölüsünü aldım. Kargodan yeni geldikleri için yorgun düşüp kendini toparlıyamıyorlar mı yoksa ben yanlış bir şey mi yapıyorum? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ne yaptığını, nasıl baktığını bilemiyoruz bunu cevaplayamayız. Fakat üreticil eceli yakın canlılardan da vermis olabilir. Amacım üreticinin hakkıni yemek değil yanlış anlamayın lütfen belkide en kalitelisini vermiştir ve sen bakamamışsın aklıma konu ile ilgili gelenleri söyledim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mesut kalan, 10 dakika önce yazdı:

yataklığı kendiniz değilde başkasından alabilirsiniz

Bayram da kargo şirketleri çalışmadıkları için kendim yapmaz zorunda kaldım. Un kurdu hakkında yazılanları bakım şartlarını okudum ve yaptığımı inanıyorum. Muhtemelen yataklıktan olmalı. İstanbul içi satanlara başvurucam o zaman teşekkürler 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Canlılar benim gönderdiğim canlılar sanırım, elimden geldiğince pupa formundan yeni çıkmış olanları göndermiştim ancak böceklerin en yaşlısı bile 1-2 haftalık, size tavsiyem patatesi ertesi gün değilde 3 4 gün sonra almanız, biliyorum çoğu kişi karşı çıkacaktır ancak kendi gözlemlediğim bir durum şu ki böcekler taze patatese havuça vs sebzeye pek ilgi göstermiyor sebebini bende anlamış değilim ancak 2 gün sonra falan böcekleri üzerinden almak mümkün olmuyor. Birde bu şekilde deneyin tabiki doğru sıcaklıkta 20-28C arasında tutarak. eğer sorun hala devam ediyorsa wp üzerinden haber verirseniz telafi gerçekleştireceğim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
orhannyakut, 22.08.2018 - 00:57 yazdı:

Canlılar benim gönderdiğim canlılar sanırım, elimden geldiğince pupa formundan yeni çıkmış olanları göndermiştim ancak böceklerin en yaşlısı bile 1-2 haftalık, size tavsiyem patatesi ertesi gün değilde 3 4 gün sonra almanız, biliyorum çoğu kişi karşı çıkacaktır ancak kendi gözlemlediğim bir durum şu ki böcekler taze patatese havuça vs sebzeye pek ilgi göstermiyor sebebini bende anlamış değilim ancak 2 gün sonra falan böcekleri üzerinden almak mümkün olmuyor. Birde bu şekilde deneyin tabiki doğru sıcaklıkta 20-28C arasında tutarak. eğer sorun hala devam ediyorsa wp üzerinden haber verirseniz telafi gerçekleştireceğim.

Galiba evet sizden aldım. Fakat şuan sorun yok. Hepsi hareketli durumda ve başka ölen böcek yok. Büyük ihtimalle ölen böcekler kargoda dayanamamıştır. Bu gün micro un kurduda gördüm. Dikkatiniz için teşekkürler. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.