Jump to content
AhmetTurtle

Axolotl Yaşam Alanı

Önerilen İletiler

axolotlların yaşaması için 20 litrelik bi,r akvaryum yeterlimidir?Hangi Filtreler kullanımalıdır(i. dış)?Özel olarak temizlik yada başka bir şeye ihtiyaç varmı?

önerilere ihtiyacım var.Neler almam gerek 

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

20 litrelik bir akvaryum kesinlikle yeterli değil, en azından juve sonrası boy için. Ortalama 75 litrelik bir akvaryum 2 yetişkin axolotl için ideal. Tabi burada önemli olanın en ve boy olduğunu söylemeliyim, sürekli olarak tabanda vakit geçirdikleri için yükseklik pek bir anlam ifade etmiyor. Filtre mümkün olduğunca az akıma sebep olmalı strese sokabileceği için. Bu bağlamda gelen akımın kesilmesi için önüne bir yapay bitki ya da dekor konulan şelale filtre en iyisi gibi. Özel olarak bahsedilmesi gereken en önemli noktalar:

-Substrat olarak mümkün olan en ince kumu( Silis kumu olabilir) ya da boş zemin kullanın. Daha büyük tanelerden oluşan bir substratı yemeye çalışacaktır bu da ciddi sıkıntılar doğuyor.

-Genel öğünlerini nightcrawler denilen solucanlar oluşturuyor.

-Son ve büyük ihtimalle de en önemli sıkıntıya gelirsek: bu canlılar soğuk sularda yaşıyor. 17-21 derece arası ideal sıcaklık. 21'in üstünde ciddi strese giriyorlar. Bu sıcaklığı sağlamanın iki yöntemi var. Bir akvaryum soğutucusu kullanmak en etkili yöntem; lakin gerçekten inanılmaz fiyatlara satılıyor. Ya da bilgisayar fanlarından bir aparat yapılıp filtrenin çalıştığı su yüzeyine doğru vurulması gerekli. Bu ucuz bi yöntem olsa da hem sıcaklığı istenilen düzeyde tutması zor hem de sürekli çalışması gerektiğinden dolayı baya rahatsız edebiliyor sesi.

  • Like 1

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×