Jump to content
Ceronimo

Canlı Yemler

Önerilen İletiler

Herkese tekrardn merhaba sürekli konu oluşturuyorum bıkmış olabilirsiniz ama bazı şeylerin cevabı cidden zor bulunuyo ve bendede internet yok bulduğum zaman soruyorum :)

Yavru bir leopard geckom var. En son üretim için tartara aldım ancak il dışından grlince kaçtıklarını gördüğümde bir daha asla dedim ve hepsini attım. 100 lira çöpe gitti. Dubia ve morio ile besleme yapmayı düşünüyorum. Sorum şu

Üretim yapmak istiyorum maddi açıdan zorlandığım için ancak dubialarda iki ayda bir yavru alınıyor diye biliyorum. Kaç adet damızlık almalıyım? Damızlıklardan yavru alıncaya kadar yem etmek için kaç adet dubia almalıyım? Ne kadar sürede 1-1.5 cm olurlar?

Birde morio siparişi verirken boyutlarını söylemeyi unutmışum gelenler 3-4 cm arası. Ortadan bölüp veriyorum ama kestiğimde içinden sümük gibi şeyler akıyo. Böyle vermemin bir sakıncası varmıdır?

(Konuda dubia ve cırcır üretimi sorucaktım ancak yazarken vazgeçtim cırcır zor olur diye baştaki yazı o yüzden)

VIA_S10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1 Adet gecko için üretim ile uğraşmaya değmez ki. Bende 5 adet var ta aylar öncesinde aldığım tartaraların yavruları yeni çıktı. Yem olmaları için de uzun zaman gerekiyor. 1 gecko zaten bişey yemeZ bence üretim ile hiç uğraşmadan az az 4-5 çeşit canlı yem alın. 

tarihinde muhammed tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
1 Adet gecko için üretim ile uğraşmaya değmez ki. Bende 5 adet var ta aylar öncesinde aldığım tartaraların yavruları yeni çıktı. Yem olmaları için de uzun zaman gerekiyor. 1 gecko zaten bişey yemeZ bence üretim ile hiç uğraşmadan az az 4-5 çeşit canlı yem alın. 
4-5 çeşit ver diyeni de ilk defa görüyorum dubia ve morio yeter biraz bir ay sonra flan ayda bir çekirgede alıcam

VIA_S10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bütün canlılar için yiyecekte maximum çeşitlilik en ideailidir. Ben tartara, dubia, cırcır ve un kurdu veriyorum. Morio bulamadım bulsaydım alacaktım. Yeterini olurunu biliyorsunuz madem sıkıntı yok!

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.