Jump to content
SuperSkunk

Bu Malzemenin Adı Nedir?

Recommended Posts

Evet arkadaşlar kendi çapımda bir teraryum yaptım geçenlerde ama biraz amatörce ve basit oldu. Şimdi bir tane daha yapmayı düşünüyorum ama bir malzeme var adını ve satan yerleri bi bulamadım. Bilgisi olan varsa adını ve nereden bulabileceğimi yazabilir mi?

camli_banko.jpg.188899053d6566b8f7998aa924702b39.jpg

Mağazalarda satış vitrini/tezgahı olarak kullanılıyor pahalı malzeme. Camcıya cam kestirip kendime şöyle bir şey yapmıştım:

B498A0B1-91AF-4BF2-A009-8CF6462A7985.thumb.jpeg.1507f19e539c7386919aa5c10f23e962.jpeg

delikli kısım pleksi 

ALPERENCİCEKLİ, Bir saat önce yazdı:

İnternette sürgülü cam tezgah diye geçiyor yalnız fiyatları pahalı 1.400 tl.

Yok ustam kırmızı ile işaretlediğim kısım. Tezgahın tamamı değil. Dükkanda bundan var baya ama o alüminyum kısım ne olarak geçiyor bulamadım bir türlü.

Gokmen73, 19 dakika önce yazdı:

Mağazalarda satış vitrini/tezgahı olarak kullanılıyor pahalı malzeme. Camcıya cam kestirip kendime şöyle bir şey yapmıştım:

Cam kestirip ben de bu tarz bir şey yıptım iç tasarımı bitirince paylaşmayı düşünüyorum.

SuperSkunk, 18 dakika önce yazdı:

Bilen yok mu bu alüminyum kısmın adını?

Profil olarak geçer ismi ama teknik olarak da bir tanımlaması olmalı örneğin: T-435 aluminyum profil gibi. O profilleri çok büyük bir teraryum yapmayacaksanız tavsiye etmem. Hem kalın camlar için tasarlanmış kanalları geniş hem kendileri de geniş. Bu firma satıyor ama toptancı olsa gerek:

http://www.usbaluminyum.com/vitrin-ve-sehpa-sistemleri.html

• Like 1

Gokmen73, 24 dakika önce yazdı:

Profil olarak geçer ismi ama teknik olarak da bir tanımlaması olmalı örneğin: T-435 aluminyum profil gibi. O profilleri çok büyük bir teraryum yapmayacaksanız tavsiye etmem. Hem kalın camlar için tasarlanmış kanalları geniş hem kendileri de geniş. Bu firma satıyor ama toptancı olsa gerek:

http://www.usbaluminyum.com/vitrin-ve-sehpa-sistemleri.html

İşte bu. Teşekkür ederim. Sadece deneme yapmak istiyorum acaba nasıl durur diye. Elimde çok fazla 5-7 mm cam var onları değerlendirmek istiyorum.

SuperSkunk, 2 dakika önce yazdı:

İşte bu. Teşekkür ederim. Sadece deneme yapmak istiyorum acaba nasıl durur diye. Elimde çok fazla 5-7 mm cam var onları değerlendirmek istiyorum.

Rica ederim, bizimle de paylaşırsanız memnun oluruz...

• Like 1