Jump to content
Ribar

1.1 Opheodrys aestivus snake

Önerilen İletiler

Son ithalattan, Erhan'dan aldığım, ilk olarak edindiğim ve sanırım son olarak kalacak tek besleyebileceğim tür olan , böcekçil ağaç yılanlarım.

yAo12j.jpg

MPg2J2.jpg

PY6NOv.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok güzel, benim de bir ara araştırdıgim tek tür dü çünkü fare tavşan Vs. vermem mümkün değil böceklere bile üzülüyorum zira. Güle güle besleyin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler güzel yorumlarınız için,  hiçbir saldırganlıkları yok, siz onları izlerken onlarda sizi izliyorlar, hatta ürkekler birazcık ele alınca önce gitmek istiyor bir süre sonra dolanıp sakinleşiyorlar, yavru tartaraları kaçamayacakları bir kaba koyuyorum, onlar kendileri yakalayıp yiyorlar.

Herkeze tavsiye ederim, ben Varan alacaktım bunları görünce kaçırmayayım dedim, her zaman gelen canlı değil. Erhan'a da teşekkürler bu canlıları edinmemizde büyük payı olduğu için..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok güzel canlılar...

Benim de bakabileceğim tek tür şimdilik.

CB olanlar pek bulunmadığından WC olmalarına rağmen almayı ciddi düşünmüştüm.

Güle güle büyütün... :nazar:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Erhan'in eski listesinde Ahetulla nasuta diye yilan vardi.. Cok benziyorda bu yilanin diger adi ahetulla nasuta mi abi?

Eger oyleyse sadece buyume evresinde bocek yiyorlardi, ama buyudukten sonra bocek yemeyi azaltip ana yemekleri kertenkele ve kemirgenlerler oluyordu.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Erhan'in eski listesinde Ahetulla nasuta diye yilan vardi.. Cok benziyorda bu yilanin diger adi ahetulla nasuta mi abi?

Eger oyleyse sadece buyume evresinde bocek yiyorlardi, ama buyudukten sonra bocek yemeyi azaltip ana yemekleri kertenkele ve kemirgenlerler oluyordu.

Değil, bizim uysal yılanın güney amerika şubesi diye biliyorum. Hayirli olsun bu arada umarim üretim de olur

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yok o bilinen adı ile "green vine snake"

Görüntüsü daha çok hoşuma gitse de aynen bu sebepten tercih etmemiştim.

Bir de bu tür "bağ/bahçe" yılanları pek üretilmiyorlar.

Dolayısı ile hep WC...

Sebebi, satışın ve ithalatın serbest olduğu bölgelerde adedi 20 - 50 USD gibi fiyattan satılmaları ve bağ bahçede sebil olmaları sanırım.

Ama hani GTP hayranı olup da yer ve yem sıkıntısı olana fena derman...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Değil, bizim uysal yılanın güney amerika şubesi diye biliyorum. Hayirli olsun bu arada umarim üretim de olur

Üretim olursa beni ilk sıraya yazabilirsiniz... :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tekrar Teşekkürler güzel dilekleriniz için. Doğadan yakalanmış da olsalar yapılarından dolayı saldırganlıkları yok, yurt dışında üretenler olmuş, araştırmalara devam ediyorum, forumlardan çeviriler yaparak, olumlu sonuç almayı ümit ediyorum, artık kısmetse olur...

GTP ler kadar olmasada , rengi ve sakinliği ile boşluğu doldurmaya aday.

Handling fotolarını da en kısa zamanda eklerim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

WC olmalarının tek dezavantajı zararlı parazit ve yem kabul etmeme riski bence.

Onun dışında, karakteristik olarak çok az etkiler, haklısınız.

Hoş, geldiği ithalat da önemli, WC canlılarla altalta üstüste gelince CB olmasının da avantajı kalmıyor.

Umarım üretirsiniz de gönül rahatlığı ile ediniriz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.