Jump to content
Alkadraz

Birkaç Soru.

Önerilen İletiler

Egzotik canlılara karşı büyük bir ilgim var fakat işi bilmeden başlamak istemem, tecrübeli kişilere birkaç sorum var..

1-Canlı ilanlarına baktığımda 0.0.5 gibi yazılar görüyorum cinsin adından önce, anlamı nedir ?

2-Psalmopoeus irminia başlangıç için uygun bir cins midir ?

3-Akreplerin ömrü ne kadardır ? (petersi cinsi)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Birinci sorunuzun cevabı, bu rakam grubunda Birinci rakam erkek birey sayısını, ikinci rakam dişi birey sayısını üçüncü rakama sa cinsiyetleri belli olmayan yavru bireylerin sayısını ifade eder. Örneğin 1.3.7 durumu, 1 erkek, 3 dişi ve 7 yavru olduğunu belirtir. Bir türün yanında yazılı olan 1.0 ifadesi bu bireyin erkek olduğunu, 0.1 ifadesi bu bireyin dişi olduğunu, 0.0.1 ise henüz cinsiyeti belli olmayan bir yavru olduğunu belirtir. 

İkinci sorunuzun cevabını bilemiyorum. 

Petersii lerin ömürleri doğada ortalama 4-5 yıl. Terrarium da ise 6-7 yıl, 8 yılı bulan örnekler olduğu belirtilmiş yabancı forumlarda. 

tarihinde Tropheus tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Psalmopoeus irminia başlangıç için uygun bir tür değil, hızlıdır. Yer türü tarantulalar başlangıç için idealdir, Brachypelma, Grammostola, Lasiodora cinslerine ait türleri araştırabilirsiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
onurulugol, Bir saat önce yazdı:

Psalmopoeus irminia başlangıç için uygun bir tür değil, hızlıdır. Yer türü tarantulalar başlangıç için idealdir, Brachypelma, Grammostola, Lasiodora cinslerine ait türleri araştırabilirsiniz.

Bende boşuna konu açmadan bir soru sormak istiyorum. Sling bir tarantulanın bakımıyla ilgili herşeyi okudum fakat kaç gün sıklıkla besleneceği yazmıyor. Abdomenine bakarak diyorlar fakat ilk olucağı için abdomenin büyüklüğünü kıstıramam gibime geliyor. Slin bir tarantula kaç gün arayla beslenmelidir? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Muhammet25, 33 dakika önce yazdı:

Bende boşuna konu açmadan bir soru sormak istiyorum. Sling bir tarantulanın bakımıyla ilgili herşeyi okudum fakat kaç gün sıklıkla besleneceği yazmıyor. Abdomenine bakarak diyorlar fakat ilk olucağı için abdomenin büyüklüğünü kıstıramam gibime geliyor. Slin bir tarantula kaç gün arayla beslenmelidir? 

Onu beslemeye başladıkça anlamaya da başlarsın şimdilik haftada 1 besle abdomen farkından anlarsın zaten artık ne zaman beslemen gerktiğini falan 

verdiğin yemin büyüklüğüne de bağlı olduğu için 1 hafta geçse bile abdomeni büyük olabilir bazen o durumlarda vermemeyi öğrenirsin 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.