Jump to content
furkanerbay271

Gecko Deri Değiştirmiyor

Önerilen İletiler

Bunu siz fark etmeden de yapmış olabilir. Uygun koşullar varsa kısa sürede atıp, atılan deriyi de yedikleri için görmemiş olabilirsiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Deri değişmemiş olması çok zor hemen hemen ayda bir iki değişim olur, özellikle yavrular hızlı büyüdüğünden daha sık olur ama canlı sağlıklı olduğu zaman yarım saat 1 saat süre zarfında deriyi değişebiliyorlar buna denk gelmek biraz zor oluyor 1 senedir 3 defa ya gördüm ya görmedim :D artık nem mağarasına da ihtiyacı olacak zamana gelmiş zaten, temin etmeniz canlınızın sağlığı açısından iyi olur. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, furkanerbay271 said:

Nereden Temin edebilirim yada nasıl yapabilirim ?

Ufak bir saklama kutusunun tepesini kes(aman sivri köşelere dikkat!) içerisini torf ile doldurduktan sonra nemlendirip terraryumun içerisine bırak, maliyeti vs çok düşük.

tarihinde AnılEr tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben aylardır 5 geckoda sadece 2 kez denk geldim. Ama canavar gibi büyüyorlar. Deriyi yiyerek çıkarıyorlar zaten görmek tesadüfi olur ama artık anlıyorum, deriye girecekleri zaman parlak renkleri gidiyor. Matlaşıp hafif puslu, beyazımsı görünüyorlar. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

O değiştiriyordur değiştirmeme şansı Yok. Zaten sağlıklı bir Gecko genelde iz bırakmadan değiştiriyor kısa sürede. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.