Jump to content
Wendora35

Tarantulam Fazla Yemek Yiyor

Recommended Posts

Meehaba arkadaşlar l4 bir grammostola roseam var ve nerdeyse 2 gunde bir mikro unkurdu diyor açmı yoksa hata mı yapıyorum anlamıyorum veriyorum atlıyor 1-2 saat takibim içerisinde bitiriyor yemeğini çok iyi şartlar altında bakıyorum problem olduğunu zannetmiyorum ama beslemesem mi acaba bukadar sık şimdiye kadar hep haftada 1 kez duydum fakat benim ki ne zaman bulsa yiyor iştahlı mı problem mi var acaba l3 den l4 e 47 gunde geçti ve şuan l4 de ki 35. Gününde nemi %50 %60 arasında size danışmak istedim

Wendora35, 39 dakika önce yazdı:

Güncel

abdomenine bakarak besleyip beslememeniz gerektiğini anlayabilirsiniz.

slingler 2 günde bir beslenebilir sorun değil.. yemi takip edin kabuğa girer ve yemezse roller değişebilir... 8 parça koldan başka bir şey kalmayabilir geriye...

yoldas231, 15 saat önce yazdı:

slingler 2 günde bir beslenebilir sorun değil.. yemi takip edin kabuğa girer ve yemezse roller değişebilir... 8 parça koldan başka bir şey kalmayabilir geriye...

Anlamadım

Wildman, 15 saat önce yazdı:

abdomenine bakarak besleyip beslememeniz gerektiğini anlayabilirsiniz.

Nerden bilicem büyüklüğünü ne kadar olacağını

Aslında sling tarantulaları 3 günde bir ya da 4 günde bir olmak üzere besleyebilirsiniz hiçbir sorun olmaz, zaten kendisi yeteri kadar beslendiğinde yem kabul etmeyecektir. Patlayana kadar yemesinden korkmaya gerek yok. Yine de siz abdomeninin boyutunu gözlemlerken, kabuğunun 2 katını sınır olarak kabul edin. (fotoğraflarını atarsanız deneyimli hobiciler yardımcı olmaya çalışacaktır diye düşünüyorum)

Uzun süre beslememiş birisi olarak tarantulalar abdomene göre beslenir öyle kolay kolay açlıktan ölecek canlılar değil sık beslemeye bence gerek yok canlının ömrünü azaltabilir.

Ocean, 26 dakika önce yazdı:

Slinglerin sık beslenmesi power feeding olmadığı için ömrünü kısaltmıyor diye biliyorum. Sling döneminden çıktıktan sonra haftada bir olarak beslenmeye devam edilmeli. Üretim düşünülmedikçe power feeding önerilmiyor. Benim miniğim de (ismi Nosk  ^w^) 2-3 günde bir besleniyordu ve abdomeni yeterince büyüyünce yememeye başladı 4haftadır yemiyor tahminimce abdomenini kabuk atımına uygun boyuta getiriyor. (Havalar soğuduğu için kabuk süreci yavaş ilerliyor) 

Kısacası tarantula beslerken çok fazla endişelenilmemesi gerekiyor. Tarantulalar sandığımız kadar narin değiller. Umarım sağlıklı uzun bir ömrü birlikte geçirirsiniz

Wendora35, 16 saat önce yazdı:

Anlamadım

Kabuk değişiminde tarantula savunmasız olur ve atılan yem onu yiyebilir demek istiyor.