Jump to content
Wendora35

Tarantulam Fazla Yemek Yiyor

Önerilen İletiler

Meehaba arkadaşlar l4 bir grammostola roseam var ve nerdeyse 2 gunde bir mikro unkurdu diyor açmı yoksa hata mı yapıyorum anlamıyorum veriyorum atlıyor 1-2 saat takibim içerisinde bitiriyor yemeğini çok iyi şartlar altında bakıyorum problem olduğunu zannetmiyorum ama beslemesem mi acaba bukadar sık şimdiye kadar hep haftada 1 kez duydum fakat benim ki ne zaman bulsa yiyor iştahlı mı problem mi var acaba l3 den l4 e 47 gunde geçti ve şuan l4 de ki 35. Gününde nemi %50 %60 arasında size danışmak istedim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Wendora35, 39 dakika önce yazdı:

Güncel

abdomenine bakarak besleyip beslememeniz gerektiğini anlayabilirsiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

slingler 2 günde bir beslenebilir sorun değil.. yemi takip edin kabuğa girer ve yemezse roller değişebilir... 8 parça koldan başka bir şey kalmayabilir geriye...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
yoldas231, 15 saat önce yazdı:

slingler 2 günde bir beslenebilir sorun değil.. yemi takip edin kabuğa girer ve yemezse roller değişebilir... 8 parça koldan başka bir şey kalmayabilir geriye...

Anlamadım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Wildman, 15 saat önce yazdı:

abdomenine bakarak besleyip beslememeniz gerektiğini anlayabilirsiniz.

Nerden bilicem büyüklüğünü ne kadar olacağını

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aslında sling tarantulaları 3 günde bir ya da 4 günde bir olmak üzere besleyebilirsiniz hiçbir sorun olmaz, zaten kendisi yeteri kadar beslendiğinde yem kabul etmeyecektir. Patlayana kadar yemesinden korkmaya gerek yok. Yine de siz abdomeninin boyutunu gözlemlerken, kabuğunun 2 katını sınır olarak kabul edin. (fotoğraflarını atarsanız deneyimli hobiciler yardımcı olmaya çalışacaktır diye düşünüyorum)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Uzun süre beslememiş birisi olarak tarantulalar abdomene göre beslenir öyle kolay kolay açlıktan ölecek canlılar değil sık beslemeye bence gerek yok canlının ömrünü azaltabilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ocean, 26 dakika önce yazdı:

Slinglerin sık beslenmesi power feeding olmadığı için ömrünü kısaltmıyor diye biliyorum. Sling döneminden çıktıktan sonra haftada bir olarak beslenmeye devam edilmeli. Üretim düşünülmedikçe power feeding önerilmiyor. Benim miniğim de (ismi Nosk  ^w^) 2-3 günde bir besleniyordu ve abdomeni yeterince büyüyünce yememeye başladı 4haftadır yemiyor tahminimce abdomenini kabuk atımına uygun boyuta getiriyor. (Havalar soğuduğu için kabuk süreci yavaş ilerliyor) 

Kısacası tarantula beslerken çok fazla endişelenilmemesi gerekiyor. Tarantulalar sandığımız kadar narin değiller. Umarım sağlıklı uzun bir ömrü birlikte geçirirsiniz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Wendora35, 16 saat önce yazdı:

Anlamadım

Kabuk değişiminde tarantula savunmasız olur ve atılan yem onu yiyebilir demek istiyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.