Jump to content
YusufDemirbaş11

Leopard Gecko Soru

Önerilen İletiler

Merhabalar ben leopard gecko alacağım ama sormam gereken bazı sorular bulunuyor.Mesela bir leopard gecko aldığımda erkek mi almam lazım dişimi veya illa 1 den fazlamı almak lazım besleme olarak d3lü kalsiyumlu un kurdu kullansam sadece olurmu mesela bana anlatırsanız  sevinirim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Neden inatla okumayan bir toplumuz acaba? Sorduğunuz soruların tamamı forumda ilgili konuda ve surungen dostları kanalında VİDEO şeklinde mevcut, bilgi edinip yine aklınıza soru takılırsa sorabilirsiniz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Misafir
1 hour ago, YusufDemirbaş11 said:

Merhabalar ben leopard gecko alacağım ama sormam gereken bazı sorular bulunuyor.Mesela bir leopard gecko aldığımda erkek mi almam lazım dişimi veya illa 1 den fazlamı almak lazım besleme olarak d3lü kalsiyumlu un kurdu kullansam sadece olurmu mesela bana anlatırsanız  sevinirim.

Ben sahsen erkek almani oneririm disiler yumurtlamaya baslayinca hem bos yumurtalar gorunce panik olma diye hemde canlinin icgudusel olarak yumurtlayacak yer arayip peceteleri yirtip altina girmesi gibi bir durumla karsilasma diye ve bir den fazla diye bir durum yok sürüngenlerin çoğu asosyal canlilardir ve tek bakilmasi her zaman daha iyidir yem konusundada kalsiyum+d3 un yaninda multivitamin takviyeside yapmalisin ve sadece unkurdu tavsiye etmem canlini nekadar cesit yemle beslersen okadar saglikli olur.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Eymen SAMUR
      öncelikle ben leopard gecko sahiplenmek istiyorum ama ailem izin vermiyor yaşım 13 14 olacağım şu anda bu hayvanı alabilecek olsam yavu mu almalıyım yetişkin mi korkularımdan biri canlı yemler dökülüp etrafa saçılırsa veya evde bir problem açarsa diye korkuyorum ve dişi ile erkek arasında ne gibi farklılıklar var erkek mi daha uysal yoksa dişi mi veya öyle bir durum yok mu bir de hangi morfu tercih etmeliyim galiba boşa heves yapıyorum ailem izin vermeyecek gibi ama olsun 
    • Yazan: geckomari
      Arkadaşlar uzun süredir bende olan geckolarımın cinsiyetlerinden emin olamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

• Yazan: Yiğit Alp Çalışkan
      Herkese iyi hobiler. Üretici bir tanıdığımdan aldığım iki yavru geckomdan birisi hiç yem yemiyor. İkiside aynı ebeveynden yavrulardır. Ben onları dört haftalıkken aldım ve alalı 3 hafta oldu ikiside aynı teraryumda ve teraryum ikisi içinde yeterince geniş içeride 3 tane saklanma alanı su ve d3 kalsiyumlu yem kabı, ısıtıcı ped var sıcaklık gündüzleri 30 geceleri 28 civarı oluyor soğuk ve sıcak alan var. Teraryumda tahminimce bir sorun yok yani ama bir gecko sağlıklı büyüdüğü ve gayet yediği halde bir tanesi hiç yemiyor. Not: kırmızı ışığın zararlı olduğunu öğrendikten sonra çıkardım teraryumdan.

küçük olan sadece cırcır böceği yiyor (dubia,un kurdu ve çekirge de denedim) 
      1 hafta öncesinde bir gün beni şaşırtıp 3 cırcır birden yediği halde 1 haftadır hiç yemekle ilgilenmiyor bugün bir cırcır böceği avladı ama avlanırken ağzını tam açmıyor böceğin bir kısmı ağzına giriyor ve geveleyip tükürüyor. Kuyruğu iyice küçüldü kolları bacakları deri kemik kaldı.. geckoyu elime alıp sakinleştirip (ele alışık) yem yedirmeye çalıştım un kurdunun kafasını koparıp onun kokusuyla dikkatini çekmeye çalıştım nafile.. ancak ağzını açıp zorla içine bir şey koyunca yutuyor onun dışında kendisi yemiyor (sağlıklı bir yöntem olmadığını biliyorum) 3-4 gün kardeşiyle ayırmayı denedim ama ikiside daha çok strese girdi sudan yemden kesildiler hatta saklanma alanlarına bile girmiyorlardı bende tekrar bir araya getirmeye karar verdim. Ne yapacağımı bilmiyorum yardımlarınızı acilen bekliyorum. Teşekkürler

• Yazan: alaca017
      Arkadaşlar elimde satılık multivitamin var. Çok çok az kullanıldı. Canlılarımı kaybettiğim için satıyorum. Multivitaminin fiyatını aşağı yukarı biliyorsunuzdur. Görsel sizi yanıltmasın. Daha detaylı bir şekilde bilgi almak için lütfen bana ulaşın.

Fiyat: 30TL (Fiyata aldanmayın sadece elimden çıkmasını istiyorum çünkü her geçen gün elimde çürüyor)
      Skt:07/2021

Tel:05455949569
      Ins:enes.yuceer17
      Face:fb.com/enes.yuceer14

• Yazan: Alperentpt
      Herkese merhabalar yaklaşık 2 yıldır beslediğim leopard geckomu yeni terraryumuna aldıktan sonra sürekli farklı farklı yerlere dışkı yapmaya başladı önceki yuvasında hiçbir zaman böyle bir problem yaşamadım yuvasının fotoğrafını da yükledim bu durumu daha önce yaşayan veya konu hakkında bilgisi olan varsa bilgilendirirse çok sevinirim herkese iyi forumlar 

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.