Jump to content
Guest erennerdgn06

Yaşam Alanı Isıtma Önerileri (Yılan)

Önerilen İletiler

Guest erennerdgn06

Öncelikle herkese merhaba. Teraryumlarınızın sıcaklığını sabit olarak istediğiniz derecede nasıl ayarlıyorsunuz?( ısıtıcı lamba kullananlar yanık olaylarına ne önlem alıyorsunuz?)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Guest erennerdgn06

termostat kullanarak allatan ısıtıcı ped ile ortamı ısıtmamız yetersiz kalır sanırım ısıtıcı lamba kullanmalıyım degil mi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

benimki akvaryumda ısıtıcı pad kullanıyorum gayet iyi 1-2 derece oynuyor en fazla.lamba için de sabitleyici koyup tavan ve taban ısısına bakılırsa sorun olmaz herhalde

tarihinde rootkeri tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Guest erennerdgn06

Corn snake 40 cm boyutunda şuan teraryum ölcüsü olarak 60 a 40 taban 30 35 cm yükseklik olarak yapıcam. Bana mantıklı gelen 1 adet yada 2 adet üstten seramik ısıtıcı ile termostat yardımı ile sıcaklıgı teraryum içinde sabitlemek 

tarihinde erennerdgn06 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yılanlar için ısıtıcı olarak ampül önerilmiyor GTP gibi ağaç türleri hariç. Eğer ısıtıcı pad yeterli gelmeyecek ise ısıtıcı kablo kullanılabilir. Teraryumun etrafından geçirilebilir. 

Yakın zamanda çektiğimiz videoya da bakabilirsiniz alternatif yöntemler için.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Guest erennerdgn06

ısıtıcı ped kullanıyorum şuan ama taban 26 derece iken ortam sıcaklığı 21 22 arası oynuyor (ısıtıcı ped teraryumun tamamını kaplıyor) ısıtıcı kabloda kullansam aynı sorunu yaşamıcakmıyım?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ısıtıcı ped kullanıyorum şuan ama taban 26 derece iken ortam sıcaklığı 21 22 arası oynuyor (ısıtıcı ped teraryumun tamamını kaplıyor) ısıtıcı kabloda kullansam aynı sorunu yaşamıcakmıyım?

Isıtıcı ped e destek olarak arka ve yanlardan ısıtıcı kablo ile sarıp genel ısıyı yükseltebilirsiniz. Isıtıcı pad yine kalır yani.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Guest erennerdgn06

ısıtıcı lamba önerilmeme sebebi lambayla temas olmasından kaynaklımı başka sebebi var mı ? sebebini merak ettimde 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.