Jump to content
davutbulut81

Hobiye Başlangıç Için Otçul Canlı?

Önerilen İletiler

Öncelikle herkese merhaba. yaklaşık 1 senedir videolar izliyor, elimden geldiğince bilgilenmeye çalışıyorum. Bazı sorularımın cevaplarını hala vuramadım ve artık canıma tak edermişcesine foruma kayıt oldum *Artık bunu öğrenmenin ve bu hobiye gerçek bir giriş yapmanın vakti geldi*! dedim içimden, şimdiden cevaplayan ilgilenen herkese teşekkür ederim. Canlı yem veya dondurulmuş hiç farketmez 17 yaşında olduğumdan ötürü ailemle yaşıyorum ve onları  bir türlü ikna edemiyorum hayvanı besleme konusunda. böcek istemiyorlar kesinlikle, bende aklıma şu soruyu getirdim? beslenebilcek, otçul sürüngenler varmı? çok küçük böcek türleri olmasın. ne olursa artık beslemek istiyorum. cevaplayan herkese teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Başlangıç için en kolay ve en masrafsız hayvan Geckodur hobiye gecko ile başlıyabilirsin ki ben ilk örümcek ile başlamıştım ama şuanda gecko bakıyorum Leopard sevimlidir masrafı çok azdır Başlangıç için en iyi hayvan denilebilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
davutbulut81, 4 saat önce yazdı:

@uzayli666 leopard gecko et yemesi gereken bir canlı diye biliyorum, sorum otçul canlı.

Dostum kusura bakma canlıda vericeğini sandım.Otçul için iguana bakabilirsin ama masrafı biraz fazladır

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@uzayli666teşekkür ederim ilgin için? iguanadan başka bir canlı yok mu? veya iguanasada hangi tür güzel olur başlangıç için bakım kolaylığı olarak. masrafı önemli değil.

Sadece otçul :
-iguana
-uromastyx

sadece etçil:
-gecko
-bukalemun

hem etçil hem otçul
-bearded dragon

Etçil,otçul daha doğrusu çöp öğütücü neversen yiyen :
-savannah monitor

İguana olarakda yeşil iguana yada kırmızı iguana alabilirsin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bununla ilgili bir video çektik yakında kanala gelecek. Evde böcek bulundurmadan besleyebileceğiniz sürüngenler ile ilgili :)

Tamamen otçul olan iguana, kaplumbağa ve uromasytx var benim aklıma gelen.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@uzayli666 çook teşekkür ederim herşey için. otçul olanları araştırıp bakıyorum hoşuma giderse besleyeceğim. bir de hem etçil hem otçul ne versen yiyecek canlıları sadece otçul olarak beslersem bir yan etkisi olurmu 

Bir yan etkisi olmaz 2 taraflı sadece et ilede besliyebilirsin sadece ot ilede besliyebilirsin 2 sinide tüketir

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
uzayli666, 5 dakika önce yazdı:

Bir yan etkisi olmaz 2 taraflı sadece et ilede besliyebilirsin sadece ot ilede besliyebilirsin 2 sinide tüketir

Dostum ben bunu tavsiye etmem eğer bir canlı hepçil bir beslenim hareketi uyguluyorsa ihtiyacı olduğundandır. Hatta yavru Bearded Dragonlar belli bir süre Etçil ağırlıklı beslenmelidir daha sonra yavaş yavaş otçul beslenme ağırlıklı gidilmelidir. En sağlıklısı budur.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@uzayli666 çok çok teşekkür ederim.  savannah monitörleri çok ilgimi çekti. onunla ilgili bir yazı varmı forumda bildiğin varsa yollar mısın? geniş bir bahçem var, mümkün olursa bahçede aynı köpek gibi beslemek istiyorum.

Herşey mevcut burada.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SelimSerbest, 4 saat önce yazdı:

Dostum ben bunu tavsiye etmem eğer bir canlı hepçil bir beslenim hareketi uyguluyorsa ihtiyacı olduğundandır. Hatta yavru Bearded Dragonlar belli bir süre Etçil ağırlıklı beslenmelidir daha sonra yavaş yavaş otçul beslenme ağırlıklı gidilmelidir. En sağlıklısı budur.

Dostum tavsiye etmiyebilirsin ama kötü bir yan etkisi olmaz hayvan açısından Ki ben savvanah dan bahsediyorum dostum sakkalı ejder den değil 

tarihinde uzayli666 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
uzayli666, 3 dakika önce yazdı:

Dostum tavsiye etmiyebilirsin ama kötü bir yan etkisi olmaz hayvan açısından ki biz monitlerde öyle birşey yok

Canlıya göre değişir ama hepçil olan sürüngenlerde bir şekilde 2 ihtiyacını da karşılamak gerekli. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
CyBeRr, 4 saat önce yazdı:

Canlıya göre değişir ama hepçil olan sürüngenlerde bir şekilde 2 ihtiyacını da karşılamak gerekli. 

Evet dediğiniz gibi canlıya göre değişir 2 ihtiyacını karşılaması gerekir ama dediğim gibi kötü bir yan etkisi olmaz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@uzayli666 teşekkür ettim bakımı zormuş Uromastyx'in tecrübem de hiç yok. oyüzden besleme tercihimi şimdilik kaplumbağadan yana kullanacağım, pek istediklerim gibi elle sevmelere eğlenmeye müsait canlılar değil ama. otçul isteyince ya çok dikkatli bakılması gereken ya da kaplumbağa gibi biraz sıkıcı diyebileceğimiz canlılarla kalıyoruz. yetkillilere sesleniyorum! bir tane otçul gecko yapsınlar laboratuvarlarda... (!) saygılar, iyi akşamlar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@uzayli666 teşekkür ettim bakımı zormuş Uromastyx'in tecrübem de hiç yok. oyüzden besleme tercihimi şimdilik kaplumbağadan yana kullanacağım, pek istediklerim gibi elle sevmelere eğlenmeye müsait canlılar değil ama. otçul isteyince ya çok dikkatli bakılması gereken ya da kaplumbağa gibi biraz sıkıcı diyebileceğimiz canlılarla kalıyoruz. yetkillilere sesleniyorum! bir tane otçul gecko yapsınlar laboratuvarlarda... (!) saygılar, iyi akşamlar.

Hahaha yaparlar onuda yakında,İyi akşamlar. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.