Jump to content
Bugrahan

Leopard Gecko İçin Kalsiyum,vitamin İhtiyaci Ve Beslenmesi (Yem)

Önerilen İletiler

Merhabalar.. leopard gecko için biraz bilgi sahibi olmak için araştırmalara başladım önemli önemsiz komik sorularım dahi olsa her şey bu canlılar için o yüzden kusura bakmayın şimdiden leopard geckoların kalsiyum ve vitamin ihtiyacını karşılaması gerektiğini biliyorum fakat d3'lü d3'süz antivitamin gibi tozların takviye edilmesi gerektiğini de biliyorum fakat bu takviyeleri kaç günde bir vermeliyim hangisini teraryumun içine koymam gerek istediği zaman , ihtiyaç duyduğu zaman  yalaması gerek. hangilerini yemlere karıştırmalıyım ve yem olarak canlı yem yediklerini biliyorum ama bir üretimim olmayacak toplu toplu alıp saklamayı düşünüyorum yemleride ve tek yönlü beslenmeleride çok sağlıklı olmadığını duydum o yüzden yem siparişi verirken ne söylemeliyim bunlarla ilgili yardımcı olabilicek birileri var ise çok sevinirim şimdiden teşekkürler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar.. leopard gecko için biraz bilgi sahibi olmak için araştırmalara başladım önemli önemsiz komik sorularım dahi olsa her şey bu canlılar için o yüzden kusura bakmayın şimdiden leopard geckoların kalsiyum ve vitamin ihtiyacını karşılaması gerektiğini biliyorum fakat d3'lü d3'süz antivitamin gibi tozların takviye edilmesi gerektiğini de biliyorum fakat bu takviyeleri kaç günde bir vermeliyim hangisini teraryumun içine koymam gerek istediği zaman , ihtiyaç duyduğu zaman  yalaması gerek. hangilerini yemlere karıştırmalıyım ve yem olarak canlı yem yediklerini biliyorum ama bir üretimim olmayacak toplu toplu alıp saklamayı düşünüyorum yemleride ve tek yönlü beslenmeleride çok sağlıklı olmadığını duydum o yüzden yem siparişi verirken ne söylemeliyim bunlarla ilgili yardımcı olabilicek birileri var ise çok sevinirim şimdiden teşekkürler

D3 lü kalsiyum d3 süz kalsiyum ve multivitamin alınması gerek. D3 süz kalsiyum sürekli teraryumda durması gerek. D3 lü kalsiyum 3 günde bir, multivitamin haftada bir veya iki haftada bir verilmesi gerek. Yem konusunda en az iki çeşit besleme yapın. Ben morio kurdu cırcır ve dubia ile besleme yapıyorum. Sizde morio+ tartara, morio+ dubia, morio+ cırcır yapabilirsiniz. Bütçeniz varsa daha çeşit yapabilirsiniz. Yemin boyutuna dikkat edin. Büyük olmasın yavru için. İlla yavru almak istiyosanız şuan üreme sezonu. Sezon bitimine yavru ilanları konulcaktır. Bekleyebilirsiniz.

VIA_S10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ceronimo, 1 saat önce yazdı:

D3 lü kalsiyum d3 süz kalsiyum ve multivitamin alınması gerek. D3 süz kalsiyum sürekli teraryumda durması gerek. D3 lü kalsiyum 3 günde bir, multivitamin haftada bir veya iki haftada bir verilmesi gerek. Yem konusunda en az iki çeşit besleme yapın. Ben morio kurdu cırcır ve dubia ile besleme yapıyorum. Sizde morio+ tartara, morio+ dubia, morio+ cırcır yapabilirsiniz. Bütçeniz varsa daha çeşit yapabilirsiniz. Yemin boyutuna dikkat edin. Büyük olmasın yavru için. İlla yavru almak istiyosanız şuan üreme sezonu. Sezon bitimine yavru ilanları konulcaktır. Bekleyebilirsiniz.

d3süz kalsiyum teraryumda durması gerek d3lü kalsiyum her beslemede yem ile karıştırılıp verilip multivitamin 15-20 gün diye biliyorum ben ve bu arada moria + un kurdu yapsam sorun olur mu? son olarak beslerken 15 dakika boyunca ne kadar yiyebiliyorsa vericez değil mi kendileri aç veya tok olduklarını ayırt edebiliyorlar bildiklerim bu kadar eksik veya hatalı bir yer var ise belirtirsenz çok sevinirim son olarak olmazsa olmaz d3lü kalsiyum diğer d3süz ve multivitamin olmasada olabilir ama d3 lü kesin olmak zorunda diye biliyorum teşekkürler bu kadardı yorumlarınızı bekliyorum.. :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

d3süz kalsiyum teraryumda durması gerek d3lü kalsiyum her beslemede yem ile karıştırılıp verilip multivitamin 15-20 gün diye biliyorum ben ve bu arada moria + un kurdu yapsam sorun olur mu? son olarak beslerken 15 dakika boyunca ne kadar yiyebiliyorsa vericez değil mi kendileri aç veya tok olduklarını ayırt edebiliyorlar bildiklerim bu kadar eksik veya hatalı bir yer var ise belirtirsenz çok sevinirim son olarak olmazsa olmaz d3lü kalsiyum diğer d3süz ve multivitamin olmasada olabilir ama d3 lü kesin olmak zorunda diye biliyorum teşekkürler bu kadardı yorumlarınızı bekliyorum..

D3 lü her yemlemede değil. Haftada iki verseniz bile yeterli olur. Multivitamin de iki haftada bir veya haftada bir dah iyi olur. Evet yemeyi kestiklerinde daha zorlamayın doymuş demektir. Morio+ un kurdu olmaz. İkiside yağlı besin sağlıksız olur. Tavsiyem morio ile besleyin. Yanınada hamam böceği türlerinden veya cırcır verin.üç supplamentinde olması gerek. Ama evet d3 lü kalsiyum aralarında en önemli olanı. Olmasa olur diye bişi yok.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bülent Ata Yakın, 12 saat önce yazdı:

Merhaba kaç günde bir besleme yapmalıyım ve teraryum un içinde ne kadar D3 süz kalsiyum bulunması lazımdır

Yavrularda günlük yetişkinlerde 2 günde bir besleme uygundur d3süz kalsiyum küçük su kapağına koyun sürekli kalabilir d3lü ise her yemlemede yeme bulayıp verebilirsiniz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.