Jump to content
nurettin

Leopard Geckomda Rahatsızlık Var Arka Bacakları Felçli Gibi Oldu Yardım Edin Arkadaşlar

Recommended Posts

10aylık bi leopard geckom var arkadaşlar bir kaç gündür hareketlerinde azalma vardı normalde cok hareketli bi dostumdu. Ama şimdi arka ayaklarınıı neredeyse kullanamıyor kafasını bile yukarıda tutamıyor sürekli hareketsiz sabit bi şekilde yatıyor sizce sebebi nedir ne tadavi uygulamalıyım acil yardım edermisiniz

Fotoğraf ve video eklerseniz daha hızlı ve kolay yardımcı olunabilir.

Bulunduğu alanın fotoğraflarını, sıcaklık değerlerini ve canlının fotoğraflarını eklerseniz daha doğru yardımlarda bulunulabilir, yazdıklarınız ile ilgili olarak akla ilk gelen mbd, birde @vikenkayanın oluşturduğu leopard gecko bakımında olan hastalık işaretlerine dikkat etmelisin bu gibi herhangi bir durum var mı ? ;

* Ağızda kalın, beyaz bir madde,

* Zor nefes alma,

* Dışkıda kan,

* Eklemlerde veya başka alanlarda şişlik,

* Burunda, ağızda ve gözlerde akma,

* Zayıflama, iştah kaybı,

* Deride kırışıklık,

* Kişisel veya fiziksel diğer anormallikler.

Ancak belirttiğim gibi, canlının bulunduğu ortam ve sıcaklık değerleri, ve canlının fotoğrafları ile daha kesin bir şey söylenebilir.

nurettin, 1 saat önce yazdı:

Kalsiyumunu teraryumundan hiç eksik etmedim bi kasede hep duruyordu

canlıya haftada 3 gün yemlerle birlikte d3lü kalsiyum verdin mi? Teraryumda duran d3süz kalsiyum, canlının fotoğrafını paylaşmalısın daha kolay yardımcı oluruz..

Ocean, 6 saat önce yazdı:

Fotoğraf ve video eklerseniz daha hızlı ve kolay yardımcı olunabilir.

301B2E71-CC5A-453A-A86F-5ADF70B0C395.jpeg

D0237BD6-1B91-4DE6-8C67-7324CF1EB92B.jpeg

46FE7B7B-F9A5-4F29-8C35-9329961EC029.jpeg

nurettin, 7 dakika önce yazdı:

D3süz veriyorum

Canlıyi araştırmadan aldığın bariz belli her yerde d3lu kalsiyumsuz canlının beslenmemesi gerektiği mbd hastalığına yakalanacagi yazıyor söyleniyor, canlının arka ayaklarının tutmaması kemiklerin yumuşaması ve bir süre sonra ölmesi muhtemel acilen d3lu kalsiyum satın alıp canlıya d3lu kalsiyum vermen gerekiyor veya canliya işkence çektirmeden hemen bilen birisine sahiplendirmen gerekiyor !!!