Jump to content
ThetHaler

Tliltocatl Albopilosum - Kosta Rikan Curly-Hair Hakkında

Önerilen İletiler

brachypelma albopilosum adult ile ilgili görsel sonucu

Bilimsel Adı: Tliltocatl  (ex. Brachypelma) albopilosum

Bulunduğu Bölge: Kostarika - Nikaragua

Sıcaklık: 25-29 Derece

Nem: 65-75% 

Yaşam Alanı: Yetişkin bir birey için 30x40x30h ölçülerinde bir teraryum yeterli olacaktır. Taban malzemesi yüksekliği canlının vücut çapı kadar olması idaeldir. Yaşam alanında mağara bulunmalıdır ve bu mağara kütükten veya taşlardan yapılabilir. Hazır olarak satılan mağaralar da bulunmaktadır.Taban malzemesi olarak hindistan cevizi torfu önerilir.

Beslenme: Her tarantula gibi canlı yem ile beslenmelidir.  

Büyüme Hızı: Yavaş büyüyen bir türdür ve yetişkin bireylerin bacak çapı ortalama 15-17cmdir.

Yaşam Süresi: Dişilerin 25 yıla kadar yaşadığı görülse de erkek bireylerin ortalama ömrü 4-5 yıldır.

Yorumlar: Canlıdan canlıya değişse de genelde sakin yapıda bir türdür. Tliltocatl (ex. Brachypelma) ailesi uysal olarak kabul edilir ancak Albopilosum ayrı bir boyuttadır. Bu nedenle başlangıç için önerilir. Her ne kadar sakin olsa da handling yapılması önerilmez. 

Sling;

brachypelma albopilosum sling ile ilgili görsel sonucu

Adult;

brachypelma albopilosum adult ile ilgili görsel sonucu

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Merttt, 36 dakika önce yazdı:

nem olayını anlamadım anlatırmısın

Havadaki nem orani higrometre ile ölçülür. Termometreyle entegre olur genelde. 1 tane o cihazdan alıyorsun ekranda zaten bulunduğu yerin nem oranını gösterecek

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sling boyda cinsiyet ayrımı yapılamayacağı için malesef bir erkek bir dişi sling alma durumun olasılık dahilinde değil. Şanslı isen bir sling erkek diğeri dişi çıkar ancak bunu zaman gösterir. 

Erkek üreme çağında iken dişi çiftleşmeye uygun olmayabiliyor. Yani ikisini çiftleştirme olasılığın düşük. Bununla beraber "inbreeding" de önerilmez.

Canlıların çiftleşme sezonuna yaklaşırken uygun eş için ilan açmanı öneririm. 

tarihinde LordPattis tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Onesto_, 2 dakika önce yazdı:

Zehir durumu nedir

Düşük seviye olarak geçer fakat insandan insana ve alerjik durumlarda farklı etkiler gösterebilir. Gerekli araştırmayı yaparsanız canlı hakkında gayet detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz araştırmayı yapıp aklınıza takılan soruları sorarsanız daha sağlıklı olur. İyi hobiler İyi forumlar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: rengoku
      Merhaba l3 vagans tarantulam mağarasının önünü toprakla kapattı ve 3 gündür dışarı çıkmıyor yaklaşık 2 hafta önce kabuk attı sanırım erkek, bunu neden yapıyor olabilir torfta veya teraryumda bir sıkıntı olduğunda mı yapıyorlar yoksa kabuk değiştirmek için mi ? ne kadar süre sonra endişelenmem gerek (başlık ironi)

a7d56334-39fb-44dc-96db-f2a0fbfbc084.jfif
    • Yazan: rengoku
      Merhabalar, yaklaşık 1 ay kadar önce yavru bir tarantula edindim. Tarantulam kabuk değiştirdi ve biraz büyüdü yaşam alanını orantılı şekilde büyütmek istiyorum ama taban malzemesiyle alakalı bir sıkıntı çekiyorum(daha doğrusu aklıma takılan bağzı şeyler var).Hindistan cevizi torfu bulamadım büyük ve tanıdığım bir petshopa gittim orda talaş kullanabilirsin dediler bende biraz talaş satın aldım. L3 bir vagans için talaş kullanmam sıkıntı yaratır mı yani nem tutma konusunda ve canlıya rahatsızlık verir mi 
      yanıtlarsanız çok mutlu olurum ilk canlım ve forumda yeniyim
    • Yazan: eneskalayli
      Selamlar herkese,

Mümkünse İstanbul içerisinde Lasiodora Parahybana öncelikli yer türlerinden en fazla l8 canlı arayışındayım. Yoğunluklu araştırmamı Parahybana üzerine yapmış olduğum için öncelikli olarak parahybana istiyorum fakat önerileriniz doğrultusunda farklı türlere de yönelmem mümkün. Daha önce karınca ve mantis besledim. Tarantula konusunda uzun zamandır isteğim var fakat bilgim yetersiz kalacağı için cesaret edip almıyordum. Artık yeterince bilgi sahibi olduğumu düşünüyorum, güzel bir çocuk edinmek istiyorum fakat elde edebileceğim kanalları bilmiyorum.

Bu arkadaşları nerelerden elde edebiliriz nasıl fiyatlar ödemek makuldur, bilgilendirebilrseniz çok memnun olurum.

Keyifli hobiler...
    • Yazan: Furkiiiiii
      Dostlarım L3 olana kadar çok güzel besleniyordu L3 olunca beslenmeyi bıraktı yemiyor sizce sorun nedir?(Türü=T.Vagans)

• Yazan: Furkiiiiii
      Dostlarım L3 olana kadar çok güzel besleniyordu L3 olunca beslenmeyi bıraktı yemiyor sizce sorun nedir?(Türü=T.Vagans)

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.