Jump to content
DeathStroke

Tarantulam Yemini Bayadır Tutuyor

Recommended Posts

Merhaba arkadaslar dün tarantulam geldi un kirdu vermedim bugun saat 18.50(bunu yazdigim saat 19.20) civari cok kucuk bir unkurdu verdim tarantulayla aynı boyda daha minik bulamadım diye hala ağzinda tutuyo unkurdunu kafasini ezipte verdim abdomeni cok kucuk diye vermistim zaten onune attigim anda direk saldirdi kaptı ama hala yemedi tutuyo süs olsun diye herhalde sunada agazinda tutarken rahatsiz etsem birakirmi deneyeyim mi

1549556402361822818579.jpg

Merhaba arkadaslar dün tarantulam geldi un kirdu vermedim bugun saat 18.50(bunu yazdigim saat 19.20) civari cok kucuk bir unkurdu verdim tarantulayla aynı boyda daha minik bulamadım diye hala ağzinda tutuyo unkurdunu kafasini ezipte verdim abdomeni cok kucuk diye vermistim zaten onune attigim anda direk saldirdi kaptı ama hala yemedi tutuyo süs olsun diye herhalde sunada agazinda tutarken rahatsiz etsem birakirmi deneyeyim mi

1549556402361822818579.thumb.jpg.30ec20d31fe9d6ac1363da26d4eb60c4.jpg
ağzında tutmuyor yiyor tarantula zehri avının iç organlarını eritir sonra Tarantula bir süre bekledikten sonra avını içer ardından dışını yer merak edicek bir durum yok durtersen yemi bırakır durtmemeni öneririm

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Like 1

ardasezgin0110, 33 dakika önce yazdı:

ağzında tutmuyor yiyor tarantula zehri avının iç organlarını eritir sonra Tarantula bir süre bekledikten sonra avını içer ardından dışını yer merak edicek bir durum yok durtersen yemi bırakır durtmemeni öneririm

Teşekkürler bilgi için bu işlem ne kadar surebilir en fazla.

Teşekkürler bilgi için bu işlem ne kadar surebilir en fazla.
Bilmiyorum hiç zaman tutmadım ama bir kaç saat sürebiliyor

Benim şuan 2 sling boy tarantulam mevcut, ben de un kurdu ile beslemekteyim. Genelde bu boyutlardayken uzun bir süre alıyor küçük boy un kurdunu tüketmesi. Ben en fazla 4-5 saat kapta tutuyorum, sonra yarım veya bitmeye yakın şekilde ölmüş un kurdunu çıkartıyorum bıraktıysa. 

• Like 1

Şu konuya da değinmek lazım, çok strese girerse bırakabilir yemi kapağı açıp kapatmamakta veya kabı fazla oynatmamakta fayda var. (yanlış anlamayın yazdıklarımı siz yapıyorsunuz demek istemiyorum bilgi olsun diye yazdım :) )

• Like 1