Jump to content
Wendora35

Tarantulam Hakkında Soru

Recommended Posts

Arkadaşlar fotoğrafta gördüğünüz sling tarantulam yaklaşık 4 aydır kabuk atmadı haftada bir fotoğrafta gösterdiğim artık un kurdumudur nedir hiçbir fikrimin olmadığı kurtlarla besliyorum böceklerin un kurdu böceği olduğuna eminim çünkü büyük un kurtlarımın olduğu zamanlar dönüştü ben bunlara patates veriyorum yiyorlar mı bilmiyorum büyümüyorlarda uzun süredir bu boyuttalar haftada bir küçük kurtlardan veriyordum sonra beslemememi söylediler (abdomeni çok doluymuş) bende bıraktım beslemeyi tarantulamın durumu iyi gözüküyor çünkü kurt attığımda çok hareketli bir şekilde avlıyor

7E3E6918-955E-4A90-BF58-3E46FE557594.jpeg

63DFD526-C965-49BB-85E3-C4EC5212AD81.jpeg

006AF15C-0F34-4770-A4C4-0E50E205746C.jpeg

3E8FE05E-58AC-44EE-B651-16F82F0489EE.jpeg

6A5D5A16-54E4-4AD8-9A3B-423E82DFAA8F.jpeg

Wendora35, 2 saat önce yazdı:

Arkadaşlar fotoğrafta gördüğünüz sling tarantulam yaklaşık 4 aydır kabuk atmadı haftada bir fotoğrafta gösterdiğim artık un kurdumudur nedir hiçbir fikrimin olmadığı kurtlarla besliyorum böceklerin un kurdu böceği olduğuna eminim çünkü büyük un kurtlarımın olduğu zamanlar dönüştü ben bunlara patates veriyorum yiyorlar mı bilmiyorum büyümüyorlarda uzun süredir bu boyuttalar haftada bir küçük kurtlardan veriyordum sonra beslemememi söylediler (abdomeni çok doluymuş) bende bıraktım beslemeyi tarantulamın durumu iyi gözüküyor çünkü kurt attığımda çok hareketli bir şekilde avlıyor

7E3E6918-955E-4A90-BF58-3E46FE557594.jpeg

63DFD526-C965-49BB-85E3-C4EC5212AD81.jpeg

006AF15C-0F34-4770-A4C4-0E50E205746C.jpeg

3E8FE05E-58AC-44EE-B651-16F82F0489EE.jpeg

6A5D5A16-54E4-4AD8-9A3B-423E82DFAA8F.jpeg

Merhabalar, ben soruyu göremedim. Nedir sorun tam olarak?

Evanthia, 2 dakika önce yazdı:

Merhabalar, ben soruyu göremedim. Nedir sorun tam olarak?

Tarantulam ne zaman kabuk atacak? Yem vermelimiyim yoksa abdomeninin boyutu iyi mi ? Bunlar un kurdu mu?

Wendora35, 10 dakika önce yazdı:

Tarantulam ne zaman kabuk atacak? Yem vermelimiyim yoksa abdomeninin boyutu iyi mi ? Bunlar un kurdu mu?

Tarantulanızın türü nedir? Boyut nedir? En son ne zaman kabuk attı? Sıcaklığa, beslediğiniz yemlere ve neme göre değişiklik gösterebilir. Ve tabii ki türden türe değişkenlik gösteren kabuk atma zamanları vardır. Abdomen boyu fotoğraflardan iyi gibi geldi. Normalde bazı türler hariç tarantulanın abdomen bölümünün tarantulanın kafasından 1.5 kat büyük olması ideal ölçü olarak düşünülür. Bazen x2. Ve evet bence un kurdu fotoğraflardakiler. 

Evanthia, 1 dakika önce yazdı:

Tarantulanızın türü nedir? Boyut nedir? En son ne zaman kabuk attı? Sıcaklığa, beslediğiniz yemlere ve neme göre değişiklik gösterebilir. Ve tabii ki türden türe değişkenlik gösteren kabuk atma zamanları vardır. Abdomen boyu fotoğraflardan iyi gibi geldi. Normalde bazı türler hariç tarantulanın abdomen bölümünün tarantulanın kafasından 1.5 kat büyük olması ideal ölçü olarak düşünülür. Bazen x2. Ve evet bence un kurdu fotoğraflardakiler. 

Grammostola Rosea  4 ay önce kabuk attı l kaç bilmiyorum sıcaklık 24-25 derece nem %50 haftada 2 gün %80 e çıkarıyorum 

Wendora35, 21 dakika önce yazdı:

Grammostola Rosea  4 ay önce kabuk attı l kaç bilmiyorum sıcaklık 24-25 derece nem %50 haftada 2 gün %80 e çıkarıyorum 

Nemi o kadar yükseğe çıkarmanız gerekmez zaten %45-%55 arası nem isteyen türler. Sıcaklık ideal. Grammostola Rosea türü büyüme hızı olarak yavaş bir tür. Bence o kadar fazla dert etmenizi gerektiren bir şey yok ortada. Sıcaklık ve nem uygun aralıklarda kalsın. Bir de Adult boy altındaki canlılar için teraryum boyutu genelde yüzey karış olarak 3 karış olacak şekilde ayarlarsanız sorun olacağını sanmıyorum. Kabuk atmadığı için endişe etmeyin, dediğim gibi büyüme hızı yavaş olan türlerde bu normal bir evre.