Jump to content
eminparmak

Isıtıcı Ped

Önerilen İletiler

eminparmak, 21 dakika önce yazdı:

arkadaşlar ısıtıcı pedi kabın dışınamı yoksa iç tarafınamı koyayım 

Kesinlikle pad'i kabın dışına koymalısınız, özellikle ısıtıcı pad'iniz yüksek miktarda güç çekip fazla ısı veriyor ise pad ile kabın arasına bir bez veya peçete koyabilirsiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tabi ki dışından koymalısınız ve bu da yetmez. Canlının ortamını hazırlayıp 2-3 gün kadar taban sıcaklığı takibi yaparak arkadaşın da dediği gibi altına gerekiyorsa havlu vs koyarak gereken sıcaklık aralığına çekmeniz gerekir. Daha bu sabah yaşadım,sıcaklık az geldiği için ball pythonumun altındaki poların 1 katını açtım ve yattım. Takibe vaktim yoktu sabah işe gitmeden baktığımda 37 derece olduğunu gördüm. Çok daha kötü sonuçlar olabilirdi. Takibi elden bırakmamak ve sayısal değerlere bakarak bazı uygulamaları yapmak en iyisidir. İyi günler :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Isıtıcı pedin altina alüminyum folyo(ısı kaybı yaşamamak gereksiz enerji tüketimini önlemek için) üzerine ped üzerine üzerine kap sıralama bu şekilde olursa daha güvenli olur. Pedin içeride olması canlının yüksek ısıya maruz kalmasına strese girmesine veya dışkı ve idrar ile temas edip arıza yapmasina sebep olabilir. Kızılötesi termometre ve ayarlı ısıtıcı ped ile ara ara ölçüm yaparak kendi düzeninizi oturtup istenilen dereceyi sağlayabilirsiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.