Jump to content
saydemir

Dart frog teraryumu

Önerilen İletiler

Maşallah maşallah maşallah :nazar: Çok güzel canlılar yaz sıcakları hem bunlara hem de yemeklerine çok kötü etki ediyor asla cesaret edemeyeceğim bir canlı ama vivaryum kurmak ve bozulmadan,ahenkle içindeki tüm canlılarla beraber vivaryumun gelişmesini izlemek çok zevkli olsa gerek,küçük bir vivaryum denememiz oldu Dracarys'le ertesi gün tüm yapraklarda ısırık izi görünce malesef kısa sürdü macera :) Çok güzel canlılar güle güle büyütün :nazar:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Vivaryum kurmak sorun değil de o birlikteliği(hayvanlar-bitkiler) uzun sürdürebilmek zor. Kuracağinız ortama uyumlu türler seçmek, zararsız bitkiler kullanmak dikkat edilmesi gereken unsurlar tabi.

:thanks:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Daha önceden diğer forumda paylaşmıştım ama bulamadım o resimleri. Bir ara eklerim tekrar yeni resimler. 30 x 30 exo terrada duruyorlar şu anda. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Beklediğim konu. :) Elinize sağlık, kurbağalar da çok güzel ve canlı görmek çok farklıdır eminim.

Hindistan Cevizi altındaki petri kabı da gözümden kaçmadı. Çift mi var bir türden? Petri kabına su konulup yumurtlamaları için kullanılıyor diye biliyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Petri kabı yumurtlama alanı oluşturmak için koymuştum. Epipedobatesler için eski fotoğraf poz kapları kullanılsa da auratuslar bu şekilde yatay ıslak yüzeylere yumurtluyorlar daha çok. Fakat şuan çift değiller malesef. Her 2 türden de birer adet var. Bundan sonra tekrar alırsam bu 2 tür üzerine gideceğim zaten.  :kurb:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Evet haklısın bende plastik ve cam dışında doğal yada doğal görünümlü malzeme kullanmaya çalışıyorum ama elimde şu anda bu alana uyacak büyüklükte yem yada su kabı yoktu. 

Teşekkürler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ellerinize sağlık harika gözüküyor  :tebrik: ben de dart frog edinmek istiyorum yalnız tek endişem evden uzak kaldığınızda örneğin tatillerde beslenme işini nasıl hallediyorsunuz? Bazen bir hafta eve uğrayamadığım oluyor kaplumbağalarıma arkadaşlarım yem programlarını uyguluyorlar fakat meyve sineği ile uğraşacaklarını düşünmüyorum. Siz nasıl bir çözüm buldunuz bu konuya? Teşekkür ederim :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu hobinin malesef kötü yanlarından birisi uzun tatillere çıkamamak. Ben besleme işini 2-3 günde bir yapıyorum. Fakat bir hafta iyi beslerseniz ve giderken de bolca sinek bıraksanız kaba 6-7 gün durabilirler. Ama 6-7 gün üzerinde ise ayrı olacağınız süre bir pet şişeye sinek stoklayıp bunu bir arkadaşınıza söyleyerek yemlemesini rica etmeniz gerekiyor. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim kurulumda misting aletim yok. Ben hergün elle fısfıslıyarak nemlendiriyorum ama zor oluyor tabi. Bir misting sistemi alacağım hatta sipariş verdim bekliyorum gelirse buradan paylaşırım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hayır esas sorun benim hatalarımdan kaynaklandı diyebilirim. Epipedobates türü yaz sıcaklıklarına daha hassas zaten küçük bir tür olduğu için ısı değişimlerinden çabuk etkilendi ve onu o yüzden kaybettim. Birde elimde 2 adet denrobates auratus türü vardı. Onlar daya dayanıklı bir tür ama onu da terranın üstü açık kalmış, oradan tırmanıp yokoldular. Zaten sıcak günlerdi dışarda çok dayanamadılar büyük ihtimalle bulamadım bile malesef.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tek fiyatı 200-250. Esasında düzeni kurmuştum, 1-1,5 senedir de canlıları yakından tanımış bakımlarına baya alışmıştım ama malesef devam edemedi. Tekrar düşünüyorum tabi ama hem fiyatları biraz yüksek canlılar hemde baktığım canlı sayısını biraz azaltmam lazım daha fazla vakit ayırabilmek için.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.