Jump to content
emraharslan1

Yeni Gecko Aldım

Önerilen İletiler

Arkadaşlar yeni gecko aldım . Daha 5-6 aylık felan . Almaya gittiğimde sahipleri resmen bir oyuncak gibi oynuyorlardı . Kuyruğundan tutup havaya felan kaldırıyorlardı engelledim. Sırtında birkaçtane yarası var hala açık durumda . Yemeğini kendi yiyemiyor. Sürekli teraryumundan çıkmaya çalışıyor . Psikolojisini düzetmek için napmam gerekiyor ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bir kaç gün kendi haline bırak teraryuma fazla elleme nem seviye sini dikkat et zamanla alışacaktır sen o adamlar gibi kuyruğundan tutup sakın kaldırma yoksa kuyruğunu bırakabilir extra olarak yemek yedirmek için sakın force feeding yapma bırak kendisi yesin umarım yardımcı olabilmişimdir ama yaralar hakkında fazla bilgim yok başıma gelmedi🙂

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

mesut kalan, 1 saat önce yazdı:

bir kaç gün kendi haline bırak teraryuma fazla elleme nem seviye sini dikkat et zamanla alışacaktır sen o adamlar gibi kuyruğundan tutup sakın kaldırma yoksa kuyruğunu bırakabilir extra olarak yemek yedirmek için sakın force feeding yapma bırak kendisi yesin umarım yardımcı olabilmişimdir ama yaralar hakkında fazla bilgim yok başıma gelmedi🙂

gözünde kabuğu kalmış neredeyse göremiyor , cımbızla çekmelimiyim yoksa kendi halinemi bırakayım ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Deri parçasını iyice yumuşatmadan çekersen yaralarsın canlıyı, dikkatli olmakta fayda var. Arkadaşların dediği gibi teraryumda değişiklik yapmadan (WC ile ilgili yer belirleme hariç, suya yaparsa suyun yerini değiştirmek gerekir) , ele almadan, zorla yedirmeye çalışmadan sabırlı davranarak normale döndürmek en iyisi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
emraharslan1, 6 saat önce yazdı:

Arkadaşlar yeni gecko aldım . Daha 5-6 aylık felan . Almaya gittiğimde sahipleri resmen bir oyuncak gibi oynuyorlardı . Kuyruğundan tutup havaya felan kaldırıyorlardı engelledim. Sırtında birkaçtane yarası var hala açık durumda . Yemeğini kendi yiyemiyor. Sürekli teraryumundan çıkmaya çalışıyor . Psikolojisini düzetmek için napmam gerekiyor ?

canlının deri kalıntısını bebek ayarı ılık suyla banyo yaptırdıktan sonra kulak çubuğu yardımıyla cıkartabilirsiniz. Canlının resmini paylaşmanız yorum yapmak için daha faydalı olacaktır, ekstra olarak canlıyı bu forumdan birisinden aldıysanız kullanıcı adını ve canlının durumunu şikayetler bölümünde belirtiniz ki böyle insanlar hobide barınmasın.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tommy06, 5 saat önce yazdı:

canlının deri kalıntısını bebek ayarı ılık suyla banyo yaptırdıktan sonra kulak çubuğu yardımıyla cıkartabilirsiniz. Canlının resmini paylaşmanız yorum yapmak için daha faydalı olacaktır, ekstra olarak canlıyı bu forumdan birisinden aldıysanız kullanıcı adını ve canlının durumunu şikayetler bölümünde belirtiniz ki böyle insanlar hobide barınmasın.

paylaştım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Gokmen73, 6 saat önce yazdı:

Deri parçasını iyice yumuşatmadan çekersen yaralarsın canlıyı, dikkatli olmakta fayda var. Arkadaşların dediği gibi teraryumda değişiklik yapmadan (WC ile ilgili yer belirleme hariç, suya yaparsa suyun yerini değiştirmek gerekir) , ele almadan, zorla yedirmeye çalışmadan sabırlı davranarak normale döndürmek en iyisi.

fotoğrafını paylaştım birde öyle yorum yapsanız

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Canlı erkek duruyor ama cinsiyetten önemlisi canlının hayatta olması mucize gibi duruyor,kuyruk deposu sıfır mbd var gibi  acil d3lü kalsiyumla yem verilmeli,gözdeki kabuk bana normal gelmedi ve parmaklarda kopukluk var gibi duruyor @CyBeRr bakabilir misin hocam. Son olarak canlıyı bu forumdan birisindenmi aldınız!!?

• Like 1
  • Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Güzelce duş aldırıp derileri temizleyin.Canlıyı olabildiğince nemli ve sıcak tutun 31 derece civarı .3 5 gün dokunmayın göze ise TOBRASED göz damlası kullanınız. 1 hafta sonra tekrar konuşalım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Canlıyı kimden aldınız acaba? Bu şekilde bir canlı satılmaz satılmamalı. Arkadaşlar yukarıda yapmanız gereken adımları anlatmışlar onları uygulayıp bir süre rahat bırakmanızda fayda var. Teraryumunun fotoğrafları da var mı? Herşeyi tamam mıdır? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
CyBeRr, Bir saat önce yazdı:

Canlıyı kimden aldınız acaba? Bu şekilde bir canlı satılmaz satılmamalı. Arkadaşlar yukarıda yapmanız gereken adımları anlatmışlar onları uygulayıp bir süre rahat bırakmanızda fayda var. Teraryumunun fotoğrafları da var mı? Herşeyi tamam mıdır? 

Nevermore, Bir saat önce yazdı:

Güzelce duş aldırıp derileri temizleyin.Canlıyı olabildiğince nemli ve sıcak tutun 31 derece civarı .3 5 gün dokunmayın göze ise TOBRASED göz damlası kullanınız. 1 hafta sonra tekrar konuşalım.

tommy06, 1 saat önce yazdı:

Canlı erkek duruyor ama cinsiyetten önemlisi canlının hayatta olması mucize gibi duruyor,kuyruk deposu sıfır mbd var gibi  acil d3lü kalsiyumla yem verilmeli,gözdeki kabuk bana normal gelmedi ve parmaklarda kopukluk var gibi duruyor @CyBeRr bakabilir misin hocam. Son olarak canlıyı bu forumdan birisindenmi aldınız!!?

Öncelikle yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim .  Diğer gecko videolarını izledim . Bu gerçekten çok anormal . Vucüdundada bazı anormallikler var . Yarın canlının detaylı videosunu çekip sizlerle paylaşacağım . O zaman detaylı yorumlarsanız çok sevinirim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Canlının resimlerini ve yaşam alanını bana wp den atın. Takviye gerekiyor düzelmesi adına yapabilecegimiz neler var bakalım . 0543 777 77 61 wp den ulaşın .

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İlk olarak yemler çok kötü durumda sürüngen dostları yem ve gutload bölümleri var onları mutlaka izle ve forumda da konusu var onada bakabilirsin zayıf düşmüş bir canlıyı bu kadar ele almaya vs çalışma iyice strese sokabilir yaşam alanını yine sürüngen dostları kanalından bakıp düzenle benim gördüklerim bu kadar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yaşam alanının içinde canlıya biraz daha yer açmak isteyebilirsin. Mağaralardan birini çıkarmanı tavsiye ederim. Canlı oldukça zayıf iyi beslenmeli, D3'lü ve D3'süz kalsiyumları ve multivitamini ihmal edilmemeli. Her 2 beslemede bir yemleri D3'lü kalsiyum tozuna bulayıp verebilirsin. 10 günde bir multivitamini de aynı şekilde verebilirsin. Yaşam alanında küçük bir kapta D3'süz kalsiyum tozunu barındırmalısın, canlı ihtiyacı olduğunu hissettiğinde gidip yalayacaktır. @Ocean'ın da dediği gibi çok fazla eline alma kendi haline bırak, daha fazla strese girmesin canlı. Buhar odasını sürekli nemli tut, günde bir kere nemlendirsen yeterli. Isıtıcı padi buhar odasının altında değil de canlının serbest gezebileceği alana koyun. Yaşam alanını biraz daha büyüterek sıcak soğuk alanları daha rahat sağlayabilirsin. Yanlış bir şey yazdıysam diğer editörler veya üyeler görüp uyarır zaten.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İlk Çözmeniz gereken Göz sorunu için:

2. Basit yaşam alanı kurulum örneği için:

3. Ve En önemlisi Leopard Gecko Bakım Videosu için:

4. Yine yemeyen bir canlı için mama yapımı ve Force Feeding videosu için:

5. Doğru Ele Alma Yöntemi İçin:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: ozciris
      Arkadaşlar yavru gecko iin beslenmesi nasıl olmalı. günde kaç yem vermeliyim veya her gün vermeli miyim. bunun dışında kalsiyum tozunu ne sıklıkla kullanmalıyım, D3 kalsiyum tozu mu yoksa normal kalsiyum tozu mu kullanmalıyım farkı ne. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
    • Yazan: dogu
      Geckom yumurtladı, yumurtaları bakabilen birine teslim etmek istiyorum. Nasıl bakacağımı bilmiyorum, internetten araştırdım ama benim karşılayabileceğim şeyler değil. Yumurtalar döllenmiş mi emin değilim ama bakabilen, üretici birine teslim etmek istiyorum. Ankarada yaşıyorum elden verebilirim yumurtaları.
    • Yazan: dogu
      Merhaba, bir leopard geckom var, edineli yaklaşık bir hafta oldu, aldığım kişi daha önce yumurtaladığını söyledi ancak ben üretim amaçlı değil, pet olarak edindim. Geldiği günden beri besleme yapmaya çalışıyorum ama yemiyor. Cımbız ile beslemiş aldığım kişi, kendi başına gidip yemediğini, cımbızla manuel beslediğini söyledi, bir haftadır her gün deniyorum ancak yemek yemedi, teraryumunda saunası, su kabı, yemlerin olduğu bir kap ve mağarası bulunuyor, ısıtıcı sipariş ettim ancak daha gelmedi ben de geçici olarak sıcak su torbası ile teraryumunu ısıtmak gibi bir çözüm buldum, ne kadar işe yarıyor bilmiyorum, un kurdu ve morio ile denedim ancak yemeyi reddediyor. Ne önerirsiniz? Teşekkür ederim. (Edindiğim ilk leopard gecko dolayısı ile yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum) 

• Yazan: senkimsin1234
      Selam arkadaşlar. Ben bir teraryum düzenliyorum leopard gecko için. Ama peçete kullanmak pek hoş gelmiyor çünkü daha doğal bir görüntü istiyorum ne kullanabilirim önerileriniz var mı
    • Yazan: oyku
      Merhabalar hobiye yeni başlayacağım, sakallı ejder ve leopar gecko arasında kaldım. İkisi de çok tatlı hayvanlar ama ejdere daha yakın hissediyorum. Tabi beni ikilemde bırakan şey aradaki masraf farkı. Ejder için uvb lamba olmazsa olmaz ve senede bir değişmesi gerek diye biliyorum. Bulabildiğim en ucuz uvb lambalar 650-750 tl civarında diğerleri 800 leri geçiyor. Fiyatları daha da artar diye korkuyorum. Lamba günde kaç saat açık kalmalı? 1 seneden daha uzun kullanılamaz mı? 

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.