Jump to content
emraharslan1

Leo Gecko Göz Yarası

Önerilen İletiler

Gözün üstünde katman dediğiniz şey deri. Ve kullandığınız infrared kırmızı ampül oldukça yüksek wattlı olduğu için gözü kurutmuş ve o deriyi oraya yapıştırmış. Cımbız ile çekmeniz göze zarar verir. Videodaki gibi öncelikle yumuşatmalı sonrasında işlem yapmalısınız. Veya bir kaç gün terramicin göz merhemi kullanılmalı yumuşatması için.

Videoyu izlediniz mi acaba?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle videoyu izledim . Ve infared kırmızı ışığı sadece 3 saat felan kullandım sıcak tutmaya devam etmesi için dahada kullanacaktım ki bilen bir kişi tarafından öneri alıp rafa kaldırdım . Videodaki göz sorunuyla bizimkinin hiç bi alakası yok malesef . Muhtemelen yarın veterinere götürücem

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Öncelikle videoyu izledim . Ve infared kırmızı ışığı sadece 3 saat felan kullandım sıcak tutmaya devam etmesi için dahada kullanacaktım ki bilen bir kişi tarafından öneri alıp rafa kaldırdım . Videodaki göz sorunuyla bizimkinin hiç bi alakası yok malesef . Muhtemelen yarın veterinere götürücem

Veterinere götürmeniz tabi daha iyi olur. Şehir neresi idi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Videodaki ve senin canlının sorunu aynı . Seninki biraz daha ileri safhada . Diğer soruna gelince verilen linkte telefonuda vardır arayıp durumu izah edip bilgi alabilirsin .canlın için verilen direktifler ve uygulamalar profosyoneller tarafından veriliyor . Dikkate alıp uygulamaya geç veyahut en kısa zamanda veteriner hekime gidebilirsin.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu göz rahatsızlığıyla bende daha önce karşılaştım, canlılar bana geldiklerinde gözleri kapalıydı ve hiç bir şey yiyemiyorlardı. Her gün ılık banyo yaptırdım, göz damlası kullandım.      ( forumdan yine tavsiye etmişlerdi damlanın adını unuttum) Ek olarak gözleri görmediği için forcefeeding yapıyordum. Teraryumun ısısını gece gündüz sabit tutmuştum 27-28 dereceydi. Yaklaşık 1.5 ay bu süreç devam etti. Daha sonra gözlerinde ki kabuklar düştü. Canlılar kendilerine geldi, iştahları düzeldi, dışkılamaları normale döndü. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
arowana heco, 7 saat önce yazdı:

Bu göz rahatsızlığıyla bende daha önce karşılaştım, canlılar bana geldiklerinde gözleri kapalıydı ve hiç bir şey yiyemiyorlardı. Her gün ılık banyo yaptırdım, göz damlası kullandım.      ( forumdan yine tavsiye etmişlerdi damlanın adını unuttum) Ek olarak gözleri görmediği için forcefeeding yapıyordum. Teraryumun ısısını gece gündüz sabit tutmuştum 27-28 dereceydi. Yaklaşık 1.5 ay bu süreç devam etti. Daha sonra gözlerinde ki kabuklar düştü. Canlılar kendilerine geldi, iştahları düzeldi, dışkılamaları normale döndü. 

kalsiyum veya d3 kullandınız mı ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
arowana heco, 7 saat önce yazdı:

Bumuydu acaba ?

image.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
emraharslan1, 3 saat önce yazdı:

kalsiyum veya d3 kullandınız mı ?

Kalsiyumsuz beslenmez zaten bütün sürüngenler için gerekli

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.