Jump to content
CyBeRr

Ey Reptula Forum Ahalisi!

Önerilen İletiler

Selamlar,

Ankara'da beyaz yakalı bir ofis çalışanı ve aynı zamanda yüksek lisans öğrencisiyim. Ha bir de Trakyalıyım :)

1 yıldır para ve bilgi toplama aşamasındayım. İleride ball pythonlar (özellikle GHI ve mojave moprhları) üzerinde çalışmayı ve üretim yapmayı düşünüyorum. 

Gün içinde forumda aktifim. İşe ara verdiğim anlarda yeni yorumlara göz atıyorum.

Ankara'da ball pythonlar ile ilgilenen hobiciler varsa görüşmek, tanışmak ve bilgi paylaşımında bulunmak isterim. 

Yarışma olacaksa sadece fotoğraf yarışması olmasın bence çünkü halihazırda canlısı ve fotoğraf makinası olan kişilere yarayacak gibi :)

Sevgiler

tarihinde Pythonology tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Böyle bir konu lazım mış demek ki uyuyan Mod'ları bile canlandırdı :D 

Bu arada Reptula forum ile önerileriniz olursa onları da alabilirim sürekli geliştirmek sizlere daha iyi bir kaynak oluşturmak için farklı projelere imza atmaya çalışıyoruz Reptula Team olarak :) 

• Like 1
  • Haha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Doğadan topladığımız parçalarla bir teraryum kurma yarışması yapabiliriz. Teraryumun camı hariç sıfır maliyetle güzel bir ürün ortaya koyabiliriz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar, Antalya'da yaşamaktayım. Eklem bacaklı canlılar üzerine yoğunlaşmış durumdayım. Belki ilerde sürüngen türlerine de geçiş yapmayı planlıyorum. 

Şuan için elimde bulunan türler; Pterinochilus Murinus ve Brachypelma hamorii. Ellerinizden öperler. :$

Herkese iyi hobiler dilerim. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar Berkay ben.Kocaeli'de yaşayan bir üniversite öğrencisiyim.Yaklaşık 7-8 yıldır tatlı su omurgasız canlılarını besliyorum.Son birkaç aydır da elimde birkaç adet peruphasma schultei ve ufak bir lasius niger kolonisi bulunmakta.Mayıs-Haziran gibi leopar gecko ve mantis almayı planladığım için şuan canlı yem döngüsünü oturtmakla uğraşmaktayım.Foruma hergün giriyorum.Herkese iyi hobiler dilerim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
arowana heco, 23.02.2019 - 18:49 yazdı:

Evet bölüm mevcut ama pasif. Bende nano deniz akvaryumu kurmustum her sry cok guzelken bi anda kayiplar yasadim ve biraktim. Sizin akvaryumunuzu merak ettim. Bu ara cok dusunuyorum tekrar ufak soft bisey kursam mi diye. Belki sizden gaza gelirim :)

Mevcut konuyu dağıtmamak adına ilgili yere konu açıp resim ekledim

• Like 1
  • Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

merhaba Kaan ben Bursa da yaşıyorum ortaokul öğrencisiyim yakın zamanda crested gecko almak istiyorum bunun dışında şuan bir canlı beslemiyorum hobi olarak henüz bakmasam da sürekli sürüngenleri araştırıyorum diyebiliriz hayalimdeki canlılar leachianus ; nil ve asian water monitor gibi monitor türleri ve tegular bir de blue tongue ve red eyed croc skink ayrıca kurbağalardan da red eyed tree frog ve white's tree frog gibi türler tabi bunların çoğu hayalden ibaret çünkü böcek ve kurt türlerine fobim var ama yeni kaledonya geckoları gerçek hedeflerim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba ben Talha 15 yaşındayım ortaokul öğrencisiyim. İstanbul'da yaşıyorum. Şu an bir tane leopard gecko besliyorum ancak ileride crested gecko ve sakallı ejder almayı düşünüyorum. İyi hobiler. 

tarihinde T-Rex tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Selamlar ben Bilal, burası biraz kendinizi tanıtın bölümü gibi olmuş ayak uydurmak gerekiyor 😀

İzmir'den katılıyorum, kısa süredir ara ara forumda konular açıp broşürleri yayınlıyorum. Beslediğim canlılara gelecek olursak;

0.1 Leopard Gecko

0.0.1 C. marshalli 

0.0.1 P. regalis

0.0.1 P. murinus

1.0 Gonzales Hamster

(3-4 güne de) 0.0.3 P. schultei olacak inşallah.

Ayrıca Frilled Dragon da beslemek istediğim canlılar arasında ilk üçte sağlam bir yer edinmiş durumda.

Bu arada instagram.com/bilal.zengin17 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gizem ben, Bodrum'dan :)

Hali hazırda 2 köpek (1 rottweiler, 1 bernese) ve 1 kedi (british) sahibiyim. Geçen sene 2 yaşındaki ball pitonumu kaybettim ama yine özlem duygum depreştiğinden her an ball alma eşiğindeyim :D GTP ve b/w tegu hayallerim arasında yer alıyor :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben Ersin İstanbuldayım forumu her gün kontrol ediyorum, birer tane irminia, parahybana ve fimbriatusum var. Eskiden leopard gecko beslemiştim. Yazın üniversite işlerim oturduğunda crested ya da ball piton almayı düşünüyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar, ben Adanada yaşıyorum. Mojave ball python,albino corn snake, blackhole leopard gecko ve eklembacaklı olararak 1 tane de marshallim var. Foruma genelde günde 1 kez sabahtan girerim, neredeyse hiç çıkmam :D  Ara ara bakarım. Hiç beslemeyi düşünmediğim hayvanlarla ilgili yazılar okurum :) İyi kötü tecrübem olan konularda yardımcı olmayı severim. Kendi yazdıklarım da genelde canlılarımla ilgili günlük tadında yazılar oluyor. Yaşadığım problemler, çözümler vs.

Bu arada, Forumun kalabalık olması ve insanların aktif olduklarını göstermesi gerçekten çok önemli çünkü paylaşımlar azaldıkça insanlar sorunların çözümlerini burada bulamayacaklarını düşünmeye başlıyorlar. Sonra geckosu deri atamadı diye arko krem sürenleri duyuyoruz(arama butonu kullanan arkadaşları tenzih ediyorum:)  ). Özellikle tecrübeli olan hobicilerin aktif olması burada herkesi çok mutlu eder :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Ali ben de Isparta'dan katılıyorum 😁 suanda beslediğim bir sakallı ejderin ve evde kayıp bir tarantulam var 😄 yakın zamanda da bir ball edinmek istiyorum 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Selamlar bende Mert 13 yaşındayım 2 yıldır bu hobiyi yapıyorum eskiden çok canlım olsana şimdi azaltmak durumunda kaldım okul yüzünden

şuanda

erkek panter bukalemunu

yavru bearded

leopard gecko 

tarantula

pacman frog var

instagram exotic_med canlıları mı paylaşıyorum göz atabilirsiniz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Misafir
5 minutes ago, exotic med said:

Selamlar bende Mert 13 yaşındayım 2 yıldır bu hobiyi yapıyorum eskiden çok canlım olsana şimdi azaltmak durumunda kaldım okul yüzünden

şuanda

erkek panter bukalemunu

yavru bearded

leopard gecko 

tarantula

pacman frog var

instagram exotic_med canlıları mı paylaşıyorum göz atabilirsiniz

Crested gargo ve day geckolara noldu kardeşim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba ben Kaan 21 yaşındayım İstanbul / Başakşehir de oturuyorum elektronik imalatla alakalı bir şirkette çalışıyorum 2 senedir professıonel amerikan futbolu oynuyorum , 2 adet crested gecko besliyorum. red eyed crocodile skink beslemeyi çok isterdim....

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Orcunmete, 1 saat önce yazdı:

Ooooo forum gerçekten bi canlanmış ya 😂 Konuyu sevdim gerçekten bi ısınmak lazım 

Hala yeterli heyecan yok bence eskiden yatmadan önce girip sabahı ederdim  😄

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
CyBeRr, 23.02.2019 - 00:02 yazdı:

Ee napıyosunuz ya yaşıyor musunuz :)

Biraz sohbet muhabbet edelim. Aramıza nerden katılıyorsunuz hangi canlıları besliyorsunuz veya hangi canlıları beslemek istiyorsunuz biraz anlatın bakalım. Foruma ne sıklıkla geliyorsunuz, aktifliğe göre çeşitli yarışma ve çekilişler yapabilirim gösterin kendinizi. Gizli gizli takip etmek yok öyle :) 

merhabalar

Ben Ahmet Mert Yiğit. 17 yaşındayım ve Ankarada oturuyorum. Suan beslediğim bir tane brachypelma albopilosum ve küçük bir  karınca kolonim var. Hobiye yeni başladım eğer durumum müsait olursa piton ve gecko beslemeyi düşünüyorum. Tabiki farklı türlerden bir sürü tarantula. Foruma günde 1-2 kere girıyorum. Çevrem bana biraz deli gibi baksada bu hobiyi yaptığım için gerçekten mutlu oluyorum. herkese iyi hobiler :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Madem maksat forumu canlandırmak:

Gökmen (46) İstanbul 

- L.Gecko 10 adet(SHTCTB/ Blood Cross/ Hypo/ SHTCT/ Bell Albino/ Mack Snow vs vs

- Tarantula 9 adet (2 P. Metallica/ 3 G.İheringi/ 2 G. Pulchra/ 1 A. Geniculata/ 1 L. Sp. Hati Hati 

- + Kedi/Köpek/Discus/L144/Beta/NonoDenizAkvym vs vs... 

Hemen hemen her gün giriyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.