Jump to content
olafnos

Geckom Yemek Yemiyor

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, 3-4 aylık yavru geckom var geleli 2-3 gün oldu ancak geldiğinden beri ne su içti ne de yemek yedi.Stresten kaynaklı olabileceğini düşünüyorum.Ayrıca sürekli uyuyor. Gecko hobisinde yeniyim yardımcı olursanız sevinirim.Ayrıca teraryum kendisine göre fazla büyük ancak yemek kabınının içine 2-3 kez girmesine rağmen hiçbir şey yemedi, kendimde beslemeye çalıştım(nazik bir şekilde)Öneriniz ya da durum hakkında bilginiz varsa lütfen cevaplayın endişelenmeye başladım

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hiç endişelenmene gerek yok leolar biraz inatçıdır yavaş yavaş yuvasına alışacaktır. 

Sessiz ve strese girmeyecek bir yerde dursun canlı yem olarak tartara ve cırcır kullan 

dikkatini çekip yiyebilir,çoğu kişinin yaptığı gibi sadece un kurdu verme.Hareketsiz bir böcek olduğu için

canlının dikkatini çekmeyecektir,gerekmedikçe force feeding yapma hayvanı yüksek strese sokarsın.

Yem yemeden 1 ay kadar durabilir merak etme 

Yardım edebildiysem ne mutlu bana...

Hiç endişelenmene gerek yok leolar biraz inatçıdır yavaş yavaş yuvasına alışacaktır. 
Sessiz ve strese girmeyecek bir yerde dursun canlı yem olarak tartara ve cırcır kullan 
dikkatini çekip yiyebilir,çoğu kişinin yaptığı gibi sadece un kurdu verme.Hareketsiz bir böcek olduğu için
canlının dikkatini çekmeyecektir,gerekmedikçe force feeding yapma hayvanı yüksek strese sokarsın.
Yem yemeden 1 ay kadar durabilir merak etme 
Yardım edebildiysem ne mutlu bana...
Çok teşekkürler, en yakın zamanda farklı bir yem çeşidi alacağım(dubia vs)Teraryumu da çok büyüktü farklı bir yere koydum inşallah rahatlar.

Korkulacak bişey yok bende bir leo gecko var 50 gündür yem yemiyodu bir türlü alışamamıştı geçenlerde birkaç geckonun yanına koydum daha bugün 1 tane morio yedi sakın force feed falan yapma bu arada canlı ölebilir  

Korkulacak bişey yok bende bir leo gecko var 50 gündür yem yemiyodu bir türlü alışamamıştı geçenlerde birkaç geckonun yanına koydum daha bugün 1 tane morio yedi sakın force feed falan yapma bu arada canlı ölebilir  
Teşekkürler,yavru olduğu için endişelenmiştim.Anladığım kadarıyla korkulacak bir şey yok.

yeni geldiği için öyledir. bi süre kendi haline bırak geceleri etrafı falan inceler, ortama ısındıktan sonra zaten yer

Ortam ısısı, zemin ısısı kaç derece? Birde canlının güncel resmini atabilirseniz daha doğru ezbere olmayan yorumlar yapabiliriz.

Ortam ısısı, zemin ısısı kaç derece? Birde canlının güncel resmini atabilirseniz daha doğru ezbere olmayan yorumlar yapabiliriz.
Ortam ısısı hakkında pek bir bilgim yok çünkü gecko geldiğinde yanında ped ilr beraber gelecek dendi fakat gelen şey Manuel ısınıyor onu geceleri ısıtıp koyuyordum,elektrikli pad ise bugün kargodan yeni geldi. a0e518f7293828fcc35a1aad359573a5.jpg2cb9493a8e6c1d5af34729f8cdb24db0.jpg0a6d80b8cc3bb77afadc5cf562967136.jpg

Pupa koymuştum belki sever diye pupayı yedi,bugün de 1 tane un kurdu yedi sanırım.

Zemin ısısı 29-32 derece arasında olmalı, şuana kadar yememesinin sebebi yeterli ısının olmamasi olabilir. Yem konusuna gelince pupa ile beslemek zararlı değil ama önerilmez kurt ile besleyin birde yanına çeşitlilik olarak dubia, circir,tartara eklemeniz canlının sağlığı açısından iyi olacaktır.

Canlının son durumu hakkında bilgi verebilirmisiniz. Birde mağara olarak kullanılan kapların giriş kısımları çakmak ile yumuşatılmalı sizin kap resimlerde keskin duruyor hassas derilere sahipler zarar görebilir. Ortam sıcaklığını kontrol edecek problu termometre almanda fayda var çünkü pedlerin ısısı fazla veya az olduğunda anlamazsınız bu durumda yemden kesilme sindirimde zorluk olur fazla ısıda ise yanma gibi sonuçlar gerçekleşebilir. Yeni yolculuktan gelen geckolar uzun süre yem yemeyebilir fazla elinize almamanızı strese sokmamanızı ve her zaman terra içinde taze yem bulundurmanızı taviye ederim :)

Canlının son durumu hakkında bilgi verebilirmisiniz. Birde mağara olarak kullanılan kapların giriş kısımları çakmak ile yumuşatılmalı sizin kap resimlerde keskin duruyor hassas derilere sahipler zarar görebilir. Ortam sıcaklığını kontrol edecek problu termometre almanda fayda var çünkü pedlerin ısısı fazla veya az olduğunda anlamazsınız bu durumda yemden kesilme sindirimde zorluk olur fazla ısıda ise yanma gibi sonuçlar gerçekleşebilir. Yeni yolculuktan gelen geckolar uzun süre yem yemeyebilir fazla elinize almamanızı strese sokmamanızı ve her zaman terra içinde taze yem bulundurmanızı taviye ederim
Canlı gayet iyi durumda günde en az 2 tartara götürüyor,fotoğrafta gözüken nem alanıydı daha sonradan bende farkettim etrafını yumuşattım.

Süper çok sevindim :) gelişmeleri bizimle paylaşmayı unutma,canlınla mutlu ömürler dilerim :)