Jump to content
orhannyakut

Geckom Isıtıcı Pade Yumurtladı

Önerilen İletiler

Sanırım geckom ısıtıcı pade yumurtlamış, daha ilk yumurtlayışı. Buldugumda yumurta tamamen kuruydu. Içerisine flash ile baktığımda belirli belirsiz bir şeyler vardı, sanırım dolu idi. Ama aklıma 2 şey takıldı ve sizlere sormak istedim;

1) bu tarz durumlarda yumurtayı kurtarma şansımız var mı

2) neden nem kabı olduğu halde ısıtıcı padin üzerine yumurtlamış olabilir ?

20190321_233418.thumb.jpg.de9b8ac67bf4b9e1136d189a1fc89c86.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yine de karanlık bir ortamda yumurtaya flash ışığı yakından tutarak döllenme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu işlemi yaparken yumurtanın altının ve üstünün neresi olduğunu unutmayın ve çok sallamamaya dikkat edin.

Not: bence de bozuk bir yumurta bu.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
detizefidir, 22.03.2019 - 03:17 yazdı:

ilk yumurtlayışı derken çiftleşip mi yumurtladı yoksa ergenlik yumurtası mı 

Çiftlesip yumurtladı 

tommy06, 23.03.2019 - 17:23 yazdı:

Canlının kalsiyumunu eksik etmeyin,yumurta bozuk, genellikle sağlıklı yumurtaları torfa bırakırlar.

Kalisyumu hic eksik etmedim, düzenli olarak d3lu ile de takviye yapıyorum ancak şu anda bir adet daha yumurta bıraktığını fark ettim aynı yere

Pythonology, 9 saat önce yazdı:

Yine de karanlık bir ortamda yumurtaya flash ışığı yakından tutarak döllenme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu işlemi yaparken yumurtanın altının ve üstünün neresi olduğunu unutmayın ve çok sallamamaya dikkat edin.

Not: bence de bozuk bir yumurta bu.

Aynen o şekilde kontrol ettim dolu, şu anda bıraktığı yumurta da dolu ancak kupkuru bir hal almış ve bir önceki ile aynı gözüküyor, o sağlıklı yumurta görüntüsü yok 

15534560618257563945245286710392.thumb.jpg.c2fdb24ba15aaf425f5b9bb94a9bd53f.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tommy06, 23.03.2019 - 17:23 yazdı:

Canlının kalsiyumunu eksik etmeyin,yumurta bozuk, genellikle sağlıklı yumurtaları torfa bırakırlar.

Canlının ilk yumurtasıysa böyle şeylerle karşılaşabiliniyor. Bende yumurtaların bozuk olduğunu düşünüyorum. Bundan sonra ki yumurtaları umarım daha sağlıklı olur :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.