Jump to content
JahtSai

Bu Böceğin Türü Ne

Recommended Posts

Merhabalar

2 gün önce okulda gördüm bu böceği sınıfın içerisindeydi. Daha öncede görmüştüm yakalayıp dışarı salmıştım. Bu sefer cinsini beğendiğim için resmini çektim. Uçabiliyorlar cinsini söylerseniz mutlu olurum.aad7ece9ee092f2638488263cb7a284f.jpg

SM-G600F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

graphopterus
Canlı hakkında biraz bilgi verebilir misiniz

JahtSai, 04.04.2019 - 20:04 yazdı:

Canlı hakkında biraz bilgi verebilir misiniz

Daha çok Pentatomidae türüne benziyor
Alıntı:Yarım kanatlılar (Hemiptera) takımına üye, trapezoid (yamuk) benzeri kalkan biçiminde gövdeleri bulunan böcek ailesidir. İçerisinde yeşil osuruk böceği (Nezara viridula) ve ekinlere zararı ile bilinen süne (Eurygaster spp.) bulunur. İngilizce "beetle" ve "bug" ayrımı ne yazık ki Türkçe'ye geçmemiştir. Dolayısıyla bu aileyi tanımlamak isterken sadece "böcek" diye belirtmek mecburiyetinde kalınır. Çoğu tür, göğsün (thorax) altında kötü koku yayan salgı bezleri bulundurur. Eğer potansiyel bir tehdit algılarlarsa bu bezleri kasarak kötü kokulu salgılar yayarlar.

conireyiz123, 9 saat önce yazdı:

Daha çok Pentatomidae türüne benziyor
Alıntı:Yarım kanatlılar (Hemiptera) takımına üye, trapezoid (yamuk) benzeri kalkan biçiminde gövdeleri bulunan böcek ailesidir. İçerisinde yeşil osuruk böceği (Nezara viridula) ve ekinlere zararı ile bilinen süne (Eurygaster spp.) bulunur. İngilizce "beetle" ve "bug" ayrımı ne yazık ki Türkçe'ye geçmemiştir. Dolayısıyla bu aileyi tanımlamak isterken sadece "böcek" diye belirtmek mecburiyetinde kalınır. Çoğu tür, göğsün (thorax) altında kötü koku yayan salgı bezleri bulundurur. Eğer potansiyel bir tehdit algılarlarsa bu bezleri kasarak kötü kokulu salgılar yayarlar.

Sahiden yav elinize almayın.Eliniz kimyasal atık olyor

Enesrx, 38 dakika önce yazdı:

Sahiden yav elinize almayın.Eliniz kimyasal atık olyor

Aslında zararsız bir böcek bende bazen görüyorum elime alıyorum hiçbirşey olmuyor.