Jump to content
fireman

L. gecko ciftim

Önerilen İletiler

Hayırlı olsun :)

Hamileyken dişiyi erkekten ayırmada fayda var mıdır ? Benim erkek dişinin ayağını koparttı durduk yere ondan soruyorum. Yumurtalara zarar gelmesin ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun :)

Hamileyken dişiyi erkekten ayırmada fayda var mıdır ? Benim erkek dişinin ayağını koparttı durduk yere ondan soruyorum. Yumurtalara zarar gelmesin ?

Geçmiş olsun. Sanırım mizacına bağlı hayvanların, aynı diğer türlerdeki gibi. Benim yumurta veren çiftim baştan beri iyi anlaşıyorlardı, yumurta zamanında da beraberlerdi şimdi de yani genelde bir sorun olmadı. Ama diğer çiftimde, dişi sürekli erkeği ıssırıyordı ve birkaç ufak yerini kanatmıştı. Onlar daha yumurta vermedi ama araları düzeldi, şu an iyi anlaşıyorlar. Bence sizinkileri bir süre de olsa ayırın, ileride yine birleştirir gözlemlersiniz. Bakalım Sercan bey bu konuda ne diyecek...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Khan  zaten  gulay  hanim  da belirtmis  surecin  basindan  beri  hic  birbirine  agresif  olmadilar  hep  mutevazi  idiler  ciftlesirken  bile  normalde  ses  cikar  ben  tesedufen  gordum  :) . Simdi  hala  koyun  koyuna  yatarken  yakaliyorum  onlari  ve  sanirim  dahada  kavga  olacagini  sanmiyorum  alanlari  genis  olmasina  karsin  hep  yanyanalar  deri  donemleri  disinda

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

kaan  1 şubatta yeniden çiftlesme  başladı ..  yumurta makinnesi  olarak  kullanmak  istemiyorum  dişiyi  erkeği  ayırmayı  bile  düşünüyorum . yada bir  dişi daha  almayı 

ender  okadar  güzel  bir  yer  yaparsan  tabi  yumurta gelmez  . ışıksız  issiz  olan  evde  cocuk  daha  cok  olurmus  seninkiler  eylencenin  tadını  cıkarıyolar  demek :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gramaj 50nin altı ise bence de ayır istersen abi ben de şuan ayırdım erkek ayrı bir teraryumda. Bir Dişi daha eklendi o biraz zayıf. Aslında kuyruk var ama niyeyse kendi cılız. O Yüzden şimdilik 3 kız keyif yapıyorlar :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.